Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1556 1556

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

Pája699
23.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Neskutečný příběh o lásce, ale i její úskalí. Z knihy jsem cítila lásku, ale i velké zoufalství. Příběh pilota Dana a Stelli mě vážně dostal. Celou dobu jsem jim fandila a přála si, aby to dopadlo jinak a našli své štěstí po válce. Osud bohužel rozhodl jinak....Manžel Charles mě neskutečně vytáčel a Stellu jsem občas opravdu nechápala, ale psal se rok 1943 a to bylo vše jinak než dnes. Příběh Jess a Willa mě zase tolik neoslovil a klidně bych se bez něho v knize obešla, ale kdo by ten příběh vyprávěl :-) Jinak musím nakonec pochválit krásnou obálku.

ClariceL.
14.03.2021 4 z 5

Není pochyb, že je to moc krásný, zamilovaný příběh, který dojímá a doufáte, že třeba i dobře skončí. Je spousta podobných, tady autorka děj vepsala na pozadí války. Dan je úžasný, správný chlap, byl mi moc sympatický. Stella to neměla lehké, ale rozhodovala se jako většina žen, nejen své doby. Nancy mě překvapila. Bez Jess a Willa by děj nemohl být vyprávěný, ale nijak zvlášť mě neoslovil. V tom příběhu mi chyběl určitý časový úsek, takové hluché místo, kdy by se přece mohlo něco stát jinak?

alenkacermi
14.03.2021 5 z 5

Moje první audiokniha. Příběh je krásný a dojemný. Byli spolu tak krátce a stejně se celý život milovali. Přednes Andrey Elsnerové a Marka Holého se mi také moc líbil.

EmillyT
13.03.2021 5 z 5

Kniha vypráví velmi dojemný a romantický příběh a moc se mi líbila. Obě dějové linie jsou moc povedené, ale příběh Stelly a Dana se mi líbil víc a nutil mě neustále pokračovat ve čtení, abych zjistila, co se jim stalo, a proč se jejich cesty rozdělily.

Ivuska97
10.03.2021 5 z 5

Tohle bylo tak dojemné :)
Utírám slzy a doufám, že brzy narazím na podobnou knihu, která mě chytne za srdce tak pevně, jako to udělala tato :)
Ne všechno, co vidíme, je vždy pravdou a tato kniha to dokazuje.
Stella je podle mě velmi silná žena a lásku k Danovi, kterou si nosí celý život v srdci by měl cítit každý :)
Určitě se tato kniha řadí mezi mé nejoblíbenější a těším se, až si ji přečtu znovu :)

martina.culik
08.03.2021 4 z 5

Knihu jsem četla na dvakrát. Před pár lety jsem ji číst začala a nedočetla. Teď jsem se k ní vrátila a vzala to zase od začátku. Rozjezd byl o něco pomalejší, ale jak se začal rozvíjet příběh, nutilo mě to již číst pořád dál a dál - druhá polovina knihy je určitě záživnější.
Přiznávám, že mě více bavila historická dějová linka než ta ze současnosti, ale to byl možná záměr, protože důležité přeci byly ty dopisy, které nikdo nečetl a ne ten/ta, kdo ty dopisy objevil...
Škoda toho zdlouhavějšího začátku, ale kdo vydrží, tak myslím nebude zklamán.

Vendulik
08.03.2021 5 z 5

Nevím, co si mám to této knize myslet. Začatek byl velice nudný, až jsem myslela, že knihu nakonec odložím ale jsem ráda, že jsem to neudělala. Závěr byl perfektní. Kdyby kniha mělo o sto stran méně, byla by zajímavější.

Lenka339
07.03.2021 5 z 5

Krásný příběh. Z počátku jsem se nemohla začíst a ke konci knihu odložit.

Miro67
07.03.2021 5 z 5

Tak tato kniha vezme za srdce a nepustí. Už od druhé kapitoly, ve které otevřete Danův dopis, musíte číst. Doufáte, že dvě tak milující bytosti musí dostat šanci se znovu najít.
A ruku na srdce, kolik z nás dostalo v životě alespoň jeden takový krásný dopis.

Tyn_a
03.03.2021 5 z 5

Romanticke knihy nectu, ted uz vim, ze to byla chyba.
Kniha me naprosto vtahla do deje, ukazala mi silu lasky a touhy a take to, ze nakonec vsechno muze dobre dopadnout, i kdyz je cesta trnita a spletita.
Osud dvou lidi se muze natolik proplest, ze z toho vznikne neco tak uzasne laskyplneho a krasneho. Kdo by si nezamiloval Stellu a Dana? Fandila jsem jim od zacatku jejich romanku az do konce. Naprosto fascinujici pribeh, pokud se vam situace i malicko odrazi v osobnim zivote, vas pohlti a nepusti.
Konec jsem musela precist jednim dechem, byla jsem silene zvedava jak to dopadne.
Aneb "Neni to nakonec nejdulezitejsi? Vedet, ze te nekdo miluje?"

tami1
02.03.2021 5 z 5

Krásná romantická kniha, ve které se prolíná minulost se současností.
Nepříznivé okolnosti a nepřející lidé zapříčiní několik desetiletí trvající odloučení zamilované dvojice Dana a Stelly. Je zde velmi dobře popsáno jak těžké bylo v té době vybočit z davu. Okolí nikomu neodpustilo žádné výstřednosti a vše špatné, jiné a zvláštní se tutlalo za zavřenými dveřmi. Pro ženy bylo téměř nemyslitelné změnit a ovládat svůj život.

gladya
01.03.2021 2 z 5

Téhle tak vychvalované knížce asi v mých očích uškodilo, že jsem čekala něco jiného. Kdybych počítala s tím, že čtu červenou knihovnu, byla bych asi mnohem spokojenější. Jenže já jsem očekávala víc, uvěřitelnější příběh a hlavně uvěřitelnější postavy a jejich jednání. Uznávám, že problém je asi na mém přijímači. Kdo neudělá stejnou chybu jako já a bude si chtít odpočinout u dojemného příběhu, bude spokojen. Kdo by čekal víc, bude zklamán.

Romanka687
26.02.2021 5 z 5

Nemohla jsem se od ní odtrhnout, je prostě skvělá :), ikdyž přiznávám, že z počátku jsem se do ní tak nějak nemohla prokousat, rozhodla jsem se nevzdát to a pokračovala, stála za to.

lenka7348
24.02.2021 2 z 5

(SPOILER) Po přečtení tolika nadšených komentářů jsem čekala, že mě hned od první stránky zasáhne "wow" efekt, který mě opustí až s tou poslední. Žel bohu se nic takového nestalo. Kniha mě opravdu začala bavit až na posledních cca 80 stránkách. Ale i tak to bylo tak těžko uvěřitelné. Jako že on chce sníst prášky, ona začne pracovat v jeho oblíbené čistírně, a zachrání ho před sebou samým? A Stella byla asi opravdu hodně psychicky nevyrovnaná, že Dana nekontaktovala už dávno (přinejmenším po smrti manžela). Přece věděla jeho celé jméno, adresu, nebylo by těžké ho najít. Když ho celou dobu tak vroucně milovala? A on jako bohatý dědic nemohl sednout na letadlo a ověřit si na místě, co s ní je, když mu tak dlouho neodpovídá na dopisy?
Romantika mi opravdu nevadí, ale tohle už je moc. Do rukou se mi dostaly určitě i horší knížky, ale tady mi to k sobě celkově prostě vůbec neladilo. Vidím, že své čtenáře si našla, ale já se k nim bohužel neřadím - 100 lidí, 100 chutí. Vím, že se ke knize již nebudu vracet, a pravděpodobně mi asi ani nijak neutkví v paměti.

chrudas
23.02.2021 5 z 5

Velmi smutný a zároveň nádherný příběh, který Vás pohladí na duši.

den_i
23.02.2021 5 z 5

Krásná. Nádherná. Příběh je dojemný a chytí za srdce. Knížku by měl přečíst každý kdo má rád tyhle příběhy. Dlouho ji budu mít v paměti, jsem ráda, že má své místo v mé knihovně.

martina1797
22.02.2021 5 z 5

Jedním slovem dokonalá. Pro mě opravdu jedna z nejkrásnějších a nejvíce emotivních knížek co jsem četla. Naprosto nic jí nechybí. Zatím se mi stalo jen dvakrát, že by mě kniha dohnala k slzám a tady jsem nemohla poslední stránky ani dočíst přes slzičky v očích. TOP

babystar
19.02.2021 5 z 5

Příběh, v němž nalezení dopisů v opuštěném domě pomůže uzavřít příběh lásky z válečného Londýna a zároveň změní život dvou současných mladých lidí, kteří získají nejen lásku, ale i změní svůj postoj k životu. Je to svým způsobem tragický příběh se šťastným koncem, který člověka dožene až k slzám. Jako audiokniha výborně namluveno.

kusma
19.02.2021 5 z 5

Ano, moc se mi kniha líbila . Měla vše, co jsem si od ní slibovala. Byla romantická, dojemná, smutná, krásná. I jsem si pobrečela. Knihu doporučuji.

japam

Kniha byla moc pěkná.