Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1556 1556

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

vera5841
17.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Silný příběh velké lásky za Druhé světové války, které osud bohužel nepřál. Proložený příběhem ze současnosti, kdy Jess, ve snaze pomoci starouškům se po letech najít, sama najde své štěstí.
Celou dobu jsem doufala, že vše se v dobré obrátí a nakonec bude Stella žít svůj život s Danem i když díky přítomné lince, jsem věděla, že to se nestane. O to více mě překvapuje, že Stella se nepokusila Dana vyhledat už dříve

domihruzkova
15.02.2021 5 z 5

Příběh, který mě nečekaně a překvapivě zasáhl. Láska a zamilovanost Stelly a Dana mě naprosto pohltila a jakmile jsem si uvědomíla, že se příběh neubírá směrem, v který doufám, úzkostí, strachem a smutkem se mi svíralo srdce. Stihnou to? Potkají se?

Andrea888
13.02.2021 2 z 5

Knihu jsem začala číst, protože jsem všude četla nadšené komentáře a hodnocení... Když mi došlo, že je to román pro ženy, chtěla jsem to vzdát, nakonec jsem knihu dočetla, protože jsem byla zvědavá jak to celé dopadne.

zdenek118
08.02.2021 5 z 5

Poutavý a dojemný příběh dvou mladých párů, jednak Stelly a Dana z válečného Londýna a jednak mladého páru Jess a Willa ze současné doby. Oba příběhy autorka knihy, které dělí téměř půl století, citlivě spojuje na základě vyprávění Jess, která náhodně objeví v opuštěném londýnském domku korespondenci mezi Danem, americkým válečným letcem a Stellou, nešťastně provdanou mladou paní. Jak vyplynulo při čtení jejich milenecké korespondence, tyto dopisy se nikdy nedostaly ke správnému adresátovi. Jess obsah dopisů zaujme natolik, že se rozhodne za pomocí Willa vyhledat správného adresáta ale i odesílatele. Zda se jim to podaří, nebudu prozrazovat a vřele doporučuji tento příběh k přečtení i dalším čtenářům.
Hezký romantický ale i místy dramatický příběh se mi velmi líbil a ukázal mě, jak se v současné době máme dobře a ne vždy si toho vážíme. Knihu proto hodnotím velmi pozitivně 5* a určitě si přečtu od této autorky ještě nějaký román.

Potvurka735
07.02.2021 5 z 5

Nadherna kniha spis pro zeny. Rozhodne doporucuji.

Lennuse
01.02.2021 5 z 5

Patří mezi mé oblíbené, moc dobře se čte, emotivní... Dvě dějové roviny, dva příběhy, které se protínají a láska. Obálka knihy je ozdobou jejího obsahu. Rozhodně doporučuji.

Veromika
30.01.2021 5 z 5

Kniha, která dokáže chytnou za sdce. Vtáhla mě ihned do příběhu a já hltala stránku po stránce až do pozdních večerních hodin, jen abych věděla, jestli to dobře dopadne a abych pravdu řekla u posledních stránek jsem se tak dojala, že i slzička ukápla.

Jana09
27.01.2021 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že by mě tak knížka chytla. Je prostě úžasná. Asi na ní byla ta pravá nálada.
Příběh z minulosti zasahuje do přítomnosti a ovlivňuje život několika lidí.
Ještě dlouho po přečtení jsem o osudech těchto lidí přemýšlela a dost mě mrzelo, že mám dočteno.

Určitě doporučuji !

Bibi23
23.01.2021 5 z 5

Nádherná, jedna z TOP. Typ knihy, od které se nebudete umět odtrhnout. Zůstává v mé knihovně.

Sixao
22.01.2021 4 z 5

Po dvou thrillerech jsem sáhla po (zdánlivě) odpočinkové romantice. Tak se do první čtvrtiny kniha jevila. Pak už mě osud Stelly a Dana naplno pohltil. Je to nádherně smutný až sentimentální příběh. Na závěr velmi dojemný.

Nadík
18.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha.

Blueberry.hd
16.01.2021 3 z 5

Tato kniha mi trochu připomínala knížku Nejdelší jízda a pár dalších knih stylem svého psaní..
Líbila se mi forma dopisů, ale někde kolem sté stranky mě začalo nudit přeskakování časů, až jsem se nakonec našla, že čtu pouze přítomnou dějovou linku, která mě vlastně zajímala víc.. Najdou se, stihnou to? Budou někdy zase (doopravdy) spolu?
Očekávatelné, ale poslední stránky mi zlepšily dojem z jinak celkem nezáživné knihy..

evineckY
12.01.2021 5 z 5

Neuvěřitelná kniha za 100 hvězd ! Dva propojené příběhy - jeden z dnešní doby a druhý dojemný, plný nenaplněné lásky a to kupodivu ne vinou války. Kniha je úžasně napsaná a rozhodně všem doporučuji. Já jsem poslouchala audioknihu, moc pěkně načtená příjemnými hlasy.

Val
07.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha . Londýn 1943 . Dan a Stella. Ona nešťastně vdaná a on americký pilot. Společný čas , který je jim odměřen je velmi krátký. Londýn 2011. Will a Jess. Jejich cesty se protnou i proto, aby příběh sedmdesát let staré lásky byl završen.

Pedruska01
07.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem byla zvědavá a zároveň jsem se na ni těšila. Kniha se velmi dobře četla, byla rozdělena do dvou vypravěčských "ér", kde mě obě hrozně bavily, a které mě dokázaly stáhnout k sobě do děje neskutečnou rychlostí. Když se doby střídaly, vždycky mě to skoro násilně vykoplo, což jsem nesnášela, protože jsem jednoduše chtěla pokračovat, zjistit, co bude dál, ale přitom se mi tento způsob vyprávění hrozně líbil.
Začala bych starší, válečnou dobou, první dějovou linkou a její hlavní hrdinkou Stellou. Stellu jsem měla ráda a bylo mi jí prostě líto, z mnoha důvodů. Nejdřív díky Charlesovi - který mě nejdřív zklamal a pak pěkně štval - poté dalším vývojem a nakonec tím, že si ty zabouchnuté dveře od štěstí nedokázala otevřít. Občas jsem váhala, zda je opravdu tak hodná a nerada by dělala rozbroje anebo tak neskutečně hloupá. Pravda byla, že v té době hrálo roli to, co dnes je nepodstatné anebo to někdo prostě neřeší, každý si hledí svého, ale dřív to bylo naopak. Byly zajeté koleje a kdo z nich vyjel byl vyvrhel. Proto Stelliinu chování nejspíš rozumím. Jen mě mrzí, že musela absolvovat a zažít to, co se jí za celý život stalo. A že toho nebylo zrovna málo.
Její kamarádka Nancy, která byla takové zpestření a naprostý opak Stelly mě bavila, tedy do chvíle, kdy uplynulo spousty let a ona se ukázala jako nespolehlivá a sobecká osoba. Nečekala jsem to od ní. Zklamala mě a naštvala.
Druhý hlavní hrdina byl Dan. Muž, americký letec, který by každé ženě bez debat ukradl srdce. Takový typ muže se jen tak nevidí. Měla jsem ho moc ráda a jen z nevěřícným pohledem jsem sledovala, co byl schopný všechno udělat - a že toho dělal dost. Od maličkostí až po velké gesta. A nic pro něj nebyl problém, to ve mě upřímně vyvolalo malinkou nevěřícnost a pochybnosti. Obdivovala jsem jeho vytrvalost, naději a sílu, které trvaly tak dlouho! Každý by to už dávno vzdal. Měl můj obdiv. Byla to silná postava, u které se střídalo štěstí v neštěstí, až to bylo neuvěřitelné. Člověk mu musel prostě držet palce, zvlášť ke konci příběhu.
Druhá linka vyprávění nás zanesla do téměř přítomnosti, anebo ne tak daleké minulosti, kde hlavní hrdinkou byla Jess. Jess jsem si oblíbila a mrzelo mě, čím si procházela. Člověk si ten pád na dno a vědomí, že nemá nic, neumí jen tak představit, ale ono asi není úplně těžké se tam nějakým neštěstím dostat. Kapku mě mrzelo, že o Jessiině minulosti nevím víc, ale nahrazoval mi to směr, kterým se její příběh vydával - k zapálení hledat neznámou ženu až po její osobní úspěchy - střecha nad hlavou, práce a i ta láska.
Druhý hrdina patřící k Jess je Will, opět chlap, kterého jsem si hned oblíbila a nejspíš mi taky vzal něco z mého srdce. Byl to podle mě úžasný muž, který měl teda velkou smůlu na své okolí - zaměstnavatel i rodina. To ponižování, nadávání, shazování - to bylo vážně moc. Mrzelo mě to vůči němu a nelíbilo se mi to, ale jinak mě bavil a fandila jsem mu. Měla jsem radost, když našel někoho, s kým by mohl být šťastný a cítil se sám sebou.
To co dokázali společně je báječné, pracné a vlastně i obdivuhodné. Mohlo je to zajímat, ale další vývoj jim mohl být lhostejný. Líbilo se mi, že nebyl. Že pomohli. Udělat radost druhým.
Oba příběhy měli romantickou linku i tu katastrofální. Drsnou, krutou, ale i tu krásnou. Pěkně se to prolínalo. Nikde nic nedřelo. Když se nad tím člověk pozastaví, byli si podobní víc než bylo zjevné na první pohled, všichni hrdinové vzájemně (Stella - Jess, Dan - Will). Podobné osudy bez ohledu na počet let dělících je od sebe.
Tenhle příběh byl hrozně krásný, milý, romantický, ale i krutý, nešťastný a dojemný. Byl silný v obou částech vyprávění. Líbila se mi ta forma a bavilo mě to, skvělé postavy. Četlo se to dobře, dokázalo mě to překvapit - mile i nemile. Byl to celkem reálně vykreslený příběh, který má doslova pohádkové zakončení, i když pro mě překvapení. Nemilé, ačkoliv jsem s tím nejspíš měla počítat. Byla jsem za všechny hrdiny každopádně ráda. Musím však přiznat, že mě mrzí, že o nich zároveň nevíme v tom mezidobí víc: Jess a její minulost, Will a jeho minulost. Ale nejvíc: Stella a její budoucnost po jejím vyprávění, Dan a jeho budoucnost po jeho vyprávění. Některá fakta a informace padla, ale přeci jenom... chtělo to víc. Přeci jenom - sedmdesát let!
Knihu rozhodně musím doporučit, ležela mi tady dnes už roky, od vydání a zpětně nevím proč jsem ji stále oddalovala. Ta kniha je mnohé. A co se týče hodnocení, tak to je plný počet. :)

JannaB
03.01.2021 5 z 5

Moje první kniha v tomto roce a nemohla jsem udělal lépe. Krásný příběh, kde je vykreslela láska, která ani po letech není v zapomnění a život není nikdy jednoduchý a takový jaký by si člověk přál, že člověk musí v životě hodně věcí obětovat. Za mě plný počet hvězd.

Blaza126
02.01.2021 5 z 5

Krásná kniha

LadyToTy
01.01.2021 5 z 5

Krásný příběh. Sice děj předvídatelný, ale moc hezky napsáno. Četla jsem jedním dechem.

Kuzelka83
27.12.2020

Krásné napsaný milostný příběh...... Není to preslazene, naopak..... K tomu souběh minulosti a současnosti.....

ElfkaEleanor
25.12.2020 5 z 5

Nádherné vyprávění, které potěšení každého, koho nadchla Dívka, již si tu zanechal od Jojo Moyesove. Dva proudy vypraveni: současnost a válečná léta. V obou liniích jsou hlavními hrdinkami ženy. Zde je navíc zohlednen i pohled můžu a jejich postoj k dané situaci. Vyprávění je sugestivní a plynule. Situace nejsou křečovitě naivní, ale naopak věrohodne.