Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1550 543

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

Lidka22
09.05.2021 5 z 5

Nádherná

Vorlovar
08.05.2021 5 z 5

Kniha, která mě chytla za srdce a při jejím dočtení jsem měla knedlík v krku a půl hodiny nemohla zastavit pláč.

"Navždycky ještě neskončilo!"️

Knihomedvěd
05.05.2021

Je to opravdu pěkná kniha. Líbilo se mi, jak se prolínají dvě časová období a kniha sleduje osudy několika lidí, které jsou ale nějakým způsobem mezi sebou propletené. Děj byl velmi poutavý a zajímavý, že jsem se při čtení nikdy nenudila.

janik6969
03.05.2021 5 z 5

naprosto fantastické, silně emotivní, ještě se mi u žádné knihy nestalo, aby mě hned na začátku rozplakala, a vlastně jsem proplakala skoro celou knihu. Posloucháno jako audiokniha, a moc moc chválím za její zpracování. Kdyby to šlo, dám příběhu celé nebe hvězdiček.

Melaanie
03.05.2021 4 z 5

Příběh Dana a Stelly byl opravdu dojemný a krásný. Určitě doporučuji přečíst, je to romantika, ale i trochu zklamání nad osudy. V knize se objevují dvě časové roviny a obě do sebe hezky zapadají.

JIVaJaH
01.05.2021 5 z 5

Nádherná kniha!Velmi smutno musi být čtenáři z role Dana....je to favorit!

Pdede
26.04.2021 3 z 5

Romantický příběh na pozadí války, díky prolínání časových os napínavé

Majdoslava
25.04.2021 5 z 5

Kniha, která chytne za srdce

leucantha
19.04.2021 4 z 5

Opravdu skvělé čtení...dvě časové roviny, dva krásné příběhy, doporučuji k přečtení!

SuzieHipston
15.04.2021 5 z 5

Krásný příběh. Kniha se skládá dějově ze dvou časových linií, které se prolínají a tím dostává rychlejší spád. Je napsaná velmi čtivě a příběh čtenáře opravdu pohltí. Rozhodně to není žádný prozaický kýč, který by člověka odradil. S novodobější časovou linkou si mohla autorka na konci ještě trochu pohrát, nicméně je jasné, že se nejednalo o dominantní pasáž. Ve výsledku na vás z knihy dýchne sentiment a jemnocit pro kombinaci běžného života a romantiky. Atmosférou mi připomíná Velkého Gatsbyho od Francise Scotta Fitzgeralda. Za sebe tuto knihu směle doporučuji všem milovníkům milostných historických románů.

lištička123
11.04.2021 4 z 5

Jedna hvězdička dolů díky tomu, že za mě velká romantika. Ale jinak čtivá knížka, která stojí za přečtení.

Aaloha
06.04.2021 3 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Pěkný příběh, ale zbytečně zdlouhavý, až moc červená knihovna.

Kolombus
05.04.2021 4 z 5

no takto, ak to budete brat ako oddychové čítanie: dojemný príbeh nenaplnenej lásky, pri ktorom Vám aj slza ukapne. Ak v tom budete hľadať niečo, povedzme, skutočné, tak budete sklamaný, pretože v tomto ohľade môže kniha pôsobiť veľmi preplácane.

mimi55
03.04.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Nádherný příběh.

hlentilka
03.04.2021 5 z 5

Krásné čtení, dojemné, osudová nenaplněná láska...

Kaja1
01.04.2021 5 z 5

Krásný příběh velké lásky, která vedla k další lásce. Nebylo to vždy veselé čtení, ale rozhodně, je to knížka, co stojí za přečtení.

Mateo67
27.03.2021 4 z 5

Zařazení do kategorie románů pro ženy je naprosto správné a tato kniha je jedna z těch, které si zaslouží mít v tomto žánru své místo blízko pomyslného vrcholu. Jedná se o romantické, ale i inteligentní čtení. Tak trochu jinak vykreslené období 2. světové války v bombardováním Londýně a vztah dvou lidí, kteří si jdou za svou láskou bez falešné morálky a předsudků. To bylo očistné. A že jejich životy nabraly takový směr, jaký nabraly? Pro ně asi výhra ne, pro čtenáře (čtenářky) ano. Smutné, ale o to víc realistické a uvěřitelné. Čtyři hvězdičky a ještě velký kus páté navrch.

LivB
24.03.2021 5 z 5

Romány nejsou zrovna ten “můj” žánr. Ale tenhle se mi moc líbil. Příběh plný pozitivní naděje i v tak neutěšené době, kterou popisuje. Kniha se četla krásně a na konci ukápla i jedna slza.

Josh
23.03.2021 2 z 5

Recenze proti proudu davu….

Autorka v poděkování uvádí, že ji Lucinda Riley (LR) dala nějaké rady ke psaní. Těžko říci jaké, za mne, zvláště když přečtete obě autorky za sebou (náhoda) by je měla lépe přenést do svého psaní. Předčila LR v počtu stran, a to je tedy jediné.

Rozsah byl zbytečný, vyplatilo by se knihu aspoň o 1/3 zkrátit. Námět je přitažlivý, ALE… ale zpracování příběhu je jako když na otevření okna potřebujete 10 stran v telenovele. Jak by Jára Cimrman řekl „my nesmíme ani naznačovat“ tady autorka neuplatnila, naopak po snad 10ti (jasných) náznacích během 300 stran, že mrtvý je mrtvý to dojde i tomu mrtvému (to je jen příklad, poznáte sami o co jde v knize :o) O představě některých postav o přátelství nebo lásce by se dalo polemizovat, ale i v reálném životě se po 20ti letech můžeme od „přátel“ dočkat „překvapení“. Proč pro pointu názvu knihy autorka potřebovala u jedné postavy zdůraznit věk 90 let nevím, ale ani čas na příběhu nic nepřidal. Stručně - zklamání.

Pája699
23.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Neskutečný příběh o lásce, ale i její úskalí. Z knihy jsem cítila lásku, ale i velké zoufalství. Příběh pilota Dana a Stelli mě vážně dostal. Celou dobu jsem jim fandila a přála si, aby to dopadlo jinak a našli své štěstí po válce. Osud bohužel rozhodl jinak....Manžel Charles mě neskutečně vytáčel a Stellu jsem občas opravdu nechápala, ale psal se rok 1943 a to bylo vše jinak než dnes. Příběh Jess a Willa mě zase tolik neoslovil a klidně bych se bez něho v knize obešla, ale kdo by ten příběh vyprávěl :-) Jinak musím nakonec pochválit krásnou obálku.