Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348822/bmid_dopisy-ktere-nikdo-necetl-gJu-348822.jpg 5 1550 543

Píše se rok 1943 a v nálety zničeném Londýně se setkávají dva mladí lidé: nešťastně vdaná Stella a pilot amerického letectva Dan. Ve dnech, kdy si nikdo není jistý tím, co bude zítra, se do sebe bezhlavě zamilují. Chvíle, kdy spolu mohou být šťastní, však trvají jen krátce. Dan odchází bojovat, ale slibuje, že se pro Stellu po válce vrátí. O sedmdesát let později vhazuje Dan do schránky poslední dopis. Jeden z mnoha, který Stelle poslal na adresu místa, kde spolu měli po válce začít žít, a na které mu nikdy neodpověděla. Otevírá ho však Jess, mladá dívka, která v opuštěném domě hledá úkryt před svým násilnickým přítelem. Když si přečte Danovy nádherné dopisy, rozhodne se, že se ho pokusí vyhledat a pomůže mu jeho ztracenou lásku najít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Letters to the Lost , 2015

elinka0101
17.07.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. I když byl konec předvídatelný, tak se pěkně četla a krásně procítěná bez zbytečných popisů...

kusovka
12.07.2021 5 z 5

Jedním dechem, jedním slovem - NÁDHERA

Pauvka
10.07.2021 5 z 5

Ty kokos, tak toto se mi moc líbilo! Krásný romantický příbeh. Dávám 5 hvězdiček

Hakate
06.07.2021 5 z 5

Krásná kniha, krásný příběh.

Kája95
02.07.2021 4 z 5

Romantický příběh,který se velmi dobře četl. Krásné.
Rušil mne paralelně se odvíjející děj Jess a Willa - hloupě předvídatelný.

Vicusss
29.06.2021 5 z 5

Nádherný príbeh, romantický ale v zdravej miere. Stojí za prečítanie, nevedela som sa odtrhnúť

Katka2382
27.06.2021 5 z 5

Sice tento žánr nijak cíleně nevyhledávám,ale u této knihy jsem si fakt pošmákla.
Pěkný příběh,napětí a trocha té romantiky.

verunb
23.06.2021 5 z 5

Pěkný romantický příběh.

katst
13.06.2021 5 z 5

Nádherný, i když smutný, příběh.

PavlaTr
12.06.2021 5 z 5

Krásný příběh !!!

Horal123
05.06.2021 5 z 5

Pro mě čtenářská výzva 2021. V žádném případě se nejedná o červenou knihovnu. Je to spíš sladkobolné romantické drama, velice pěkně napsané. V daném žánru bude patřit jistě k těm lepším.

dominika8192
05.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Jo, tak tohle můžu! Milostné příběhy na pozadí historických tragédií jsou klišé jako prase, ale s touto jistotou k nim každý přistupuje. Tady nejde o to, přijít s nějakým originálním námětem, co se vymkne očekávanému, ale to očekávané dobře sepsat. A to se Greyové povedlo bravurně. Líbilo se mi prolínání minulosti se současností, a když jsem zjistila, že milostný příběh nebude jeden, ale dva, potěšilo mě to. Přiznávám, jsem cynik, kterého i Sofiina volba nechává klidným, nicméně tady - čtu o "bezhlavé zamilovanosti" a něco ve mně taje, přátelé. Jestli je to reálné? Hm, ne, asi ne - možná tedy ta láska za časů války, ta asi bývala žhavá a pohlcující a dokážu si představit, že dva mladí lidé, jejichž budoucnost byla násilně rozervána přiteplalým buzna vikářem, na sebe až do smrti nezapomenou a jejich láska přestojí celá desetiletí, ale aby se něco podobného odehrálo v roce 2011? Ehm, ne, to si úplně neumím představit. A to, že ztroskotaná, chudá dívka narazí na krásného, sexy chlapíka, co je jen tak náhodou členem (skoro) aristokratické rodiny? Tohle by zavánělo hodně blbou červenou knihovnou, a o tom přemýšlet nechci, protože by mi to zkazilo dojem z jinak skvělé knihy! Ne, nemůžu si poručit a těch 5 hvězd tomu prostě dám.

Kortez
03.06.2021 4 z 5

Audiokniha
Čas od času prostřídám čtení nebo poslouchání detektivek čistě ženským románem. Ne že bych vyhledával červenou knihovnu, ale tak nějak mi to žádá více emocí.
Tady jsem měl při výběru šťastnou ruku, audio bylo skvěle namluvené a tématika druhé světové války na pozadí příběhu je můj oblíbený formát nejen u knížek, ale i u filmů.

Kanylka
03.06.2021 3 z 5

Dobré čtení.

tabaluga
25.05.2021 5 z 5

Krásné romantické čtení, dvě dějové linky, které se navzájem prolínají. Minulost střídá přítomnost. Taková velká láska..trochu mi tam chyběl popis životu hlavních hrdinů v době, kdy nebyli spolu... Ale jinak pro mne oddechové čtení.

iška
23.05.2021 5 z 5

Krásný romantický příběh. Snad to nebyl, co se týče hledání minulosti na podkladě nalezených starých dopisů, úplně originální námět, ale bylo to moc příjemné a dojemné čtení. Mohu jen doporučit.

danis4618
17.05.2021 5 z 5

Dojemná kniha, krásná. Je moji srdcovou záležitostí, miluji

munka
15.05.2021 5 z 5

Krásny príbeh, ktorý potešil na duši. Striedanie dejovej línie minulosť a súčasnosť nepôsobí rušivo. A tak som sledovala osudy Stelly a Dana prostredníctvom nájdených dopisov, ktoré čítali Jess s Willom. Pekný romantický príbeh, ktorý stálo za to prečítať.

janina66
14.05.2021 5 z 5

120% audiokniha, nádhera.
Jindy poslouchám cestou do práce a z práce v autobusu. Tentokrát to nešlo, protože jsem brečela jako želva. Hlavně, když hlas Dana čte své dopisy, které napsal. Je to dost smutný příběh lásky. Kdyby Nancy dávala Stelle dopisy od Dana, které jí psal do jejich domu, mohlo to dopadnout lépe. Z knihy jsem dost rozhozená, jak byla nádherně a smutně dojemná.

Ivaiva
13.05.2021 5 z 5

Výborná kniha, ke které jsem se dostala díky Čtenářské výzvě. Je krásně napsaná, děj krásně plyne a má výbornou atmosféru. Doslova jsem “viděla” dům vikáře, domek na Greenfields Lane i kostely. Je to velká romantika, avšak s nečekaným závěrem.