Dom

Dom https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31267/dom-31267.jpg 4 36 10

Vysoko na kopci s výhľadom na celé San Francisco sa týči prekrásny dom. Ambiciózna mladá právnička Sarah Andersonová, poverená predajom tohto domu, nájde pri jeho prehliadke fotografiu krásnej Lilli. Pri pohľade na ňu si uvedomí, že ju už kdesi videla. Netuší kde, od majiteľa domu vie len toľko, že Lilli opustila manžela a dve malé deti a utiekla s istým markízom do Francúzska. Až pri návšteve u starej mamy Sarah zistí, kto bola tajomná Lilli a prečo stará mama nikdy nerozprávala o svojom detstve. Sarah za peniaze, ktoré nečakane zdedila, dom kúpi a jeho oprave venuje všetku energiu. Času má dosť, lebo jej partner Phil je ochotný sa s ňou stretávať iba cez víkendy... Vráti nový príbytok do Sarahinho života lásku, alebo ju prinúti odísť a hľadať ju v novom vzťahu, tak ako sa to stalo prvej pani domu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The House , 2006

pip11
09.12.2021 5 z 5

Moc pěkný příběh, který se točí kolem krásného a velkého starého domu, jak napovídá název. Sára má úspěšnou kariéru, ale jinak její život nestojí za nic. Stanley na ni naléhá, aby nepromarnila čas tak jako on a nabádá ji, ať udělá změnu, která se jí nezamlouvá. Po jeho smrti se však vše začíná měnit a události strhnou i Sáru. Ta se sice vytrvale brání, ale postupem času podléhá. Hezké pohodové čtení, u kterého si jen tak relaxujete.

LucieVero
21.10.2021 5 z 5

Krásný příběh Sáry,její rodiny a jednoho starého domu.Kniha se mi moc libila a skvěle se četla

misa3662
13.02.2019

Taková typická Steeleovka:-) Všichni jsou super a vše dobře dopadne:-) Oddechovka je to dobrá, autorku mám ráda, ale někdy jsou její knihy na stejný princip.

Stellia
08.05.2017 3 z 5

Priznám sa, že som Danielle Steelovú "spoznala" len vďaka tomu, že jej knihy boli priložené k časopisom. Ale musím sa priznať, že sa mi pri nej oddychuje nanajvýš dobre :) A Dom sa mi z tých kníh, ktoré som od nej prečítala, páčil asi najviac...Avšak stále to nemôžem považovať za čosi viac ako len oddychové čítanie...

julanka
07.04.2017 1 z 5

Jedna z největších blbostí, jakou jsem kdy četla.

janiice
19.11.2016 5 z 5

Steelová nepatří mezi mé zrovna oblíbené autorky, ale tento příběh se povedl a ráda se k němu jednou za čas vracím.

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Tak tato kniha mě velmi bavila....užila jsem si jí maximálně :-) krásná

Rup
27.09.2015 odpad!

Napsáno je to, jak už je u autorky pravidlem, otřesně: bez nápadu, vtipu, hloubky, myšlenky. Je-li tatáž věta v mírných obměnách na jedné stránce osmkrát, jistě to o něčem svědčí, a chvála to rozhodně nebude.

ovpana
02.04.2015 2 z 5

Hezké a oddechové počtení

-Lenicka-
25.06.2011 4 z 5

Zajímavý a čtivý příběh, u kterého je tak trochu jasné, jak všechno dopadne, ale tak dá se to číst ..

Danielle Steel
americká, 1947