Dokud tě nenajdu

Dokud tě nenajdu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2296/bmid_dokud-te-nenajdu-txH-2296.jpg 4 435 53

Životní příběh Jacka Burnse. Jako čtyřletý putuje s matkou po přístavech Severního moře a snaží se vypátrat otce, který před nimi zřejmě úspěšně uniká. Jack v Kanadě chodí do dívčí školy, kam smějí i chlapci. V "moři" dívek se rychle rozvíjí jeho osobnost silně determinovaná sexem. Na vysoké hraje studentské divadlo, vyniká v ženských rolích. Zažívá strmou kariéru, slaví umělecké úspěchy, je bohatý, obletovaný kráskami. Smrt matky jeho pohled na život změní: zjistí, že příběh o hledání otce byl ve skutečnosti jiný. Otec neprchal, zoufale se snažil synovi přiblížit. Jejich setkání je překvapivé; Jack, který celý život jen hrál, začná autenticky žít... Irving srší nápady, vyvolává úžas a smích. Ať už jde o tatéry, lékaře, muzikanty, prostitutky, zápasníky, filmaře... román je plný věrohodných postav v realistickém prostředí a v reálných situacích.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Until I Find You , 2005

buschka
23.05.2016 4 z 5

Klasika Irving. Tolik myšlenek a úvah, tolik rozdílných postav, tolik emocí, iluzí a lží, perverze...v jedné knize. Prostě Irving nezklamal.
" Život nás nutí ke spoustě konečných rozhodnutí. Měli bychom mít dost rozumu, abychom se vyhnuli všem, kterým se vyhnout můžeme."

LahoferRose
27.08.2015

Nedočetla jsem, tudíž nehodnotím. Irving je vždy tak trochu zvrácený, na to jsem zvyklá a vlastně mě to i baví, ale ve chvíli, kdy je nejméně čtyřicetiletou ženou zneužit malý chlapec, bylo,mi špatně a knihu navždy zavřela.

lenka1095
11.08.2015 3 z 5

prostě Irving :) Dobrý jako vždy.

Baiba
15.07.2015 4 z 5

Dlouho, předlouho jsem váhala mezi třemi nebo čtyřmi hvězdičkami. Nakonec čtyři, protože se Irvingovi podařilo stvořit dalšího pomilováníhodného hrdinu. Trvalo však hooodně dlouho, než jsem si Jacka zamilovala a jeho příběh mě začal skutečně zajímat. První půlku Irving zaplavil takovým množstvím postav a epizod, až jsem se v tom ztrácela (a popravdě jsem se i trochu nudila), naštěstí je natolik výtečný vypravěč, že většinu z nich dokázal skvělým způsobem vytěžit v druhé části. Pravě momenty, kdy Jack relativizuje své vzpomínky na dětství, jsou nejzajímavější a Irving zde odkrývá velké a zajímavé téma, kterým je manipulace rodičů s tím, co a jak jejich dítě vnímá. Škoda, že konec se zase trochu rozplizl a že jsem z celé knihy měla pocit "to už jsem někde četla". Nejspíš v jiném Irvingovi :)

hroubek
03.06.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem četl po Poslední noci na Klikaté řece, a tak nějak už jsem tušil jakým způsobem Irving vystaví příběh. Dokud tě nenajdu je mnohem složitější knížka, než jsem čekal, a to zejména, protože se ze začátku odehrává ve významných evropských přístavech a městech. Je zde až moc informacích, jednorázových zajímavých postav, které pomáhají dotvářet atmosféru dané části knihy(prostitutky, zákazníci, tatéři mezi, kterými je i slavný tatér Sailor Jerry). Navíc se knize seznamujeme se světem tetování a tatéru(což se mi líbilo), herectví, divadlo, scenáristické psaní a i natáčení filmů či klasické hudby s náboženskou tématikou. Kniha je nadupaná tématy, myšlenkami a zkrátka je toho tady až moc. A o to více jsem si cenil částí, kdy vyrůstá Jack s Emmou a formuje svůj život a dospívání(první herecké výstupy, zápasení, zneužívání uklízečkou, vztahy se staršími ženami či osamostatnění). Jack a Emma jsou zajímavé postavy a Irving s nimi pracuje perfektně a dokáže jejich příběh vytěžit na maximum. Totéž bych mohl říci i o závěrečné části, ve které se Jack setká s otcem a odhalí pravdu. Dokud tě nenajdu je krásná knížka, která toho má v sobě opravdu hodně a mě mrzí, že tam toho je tolik, jelikož to ztrácí tempo a některé momenty nemají takovou sílu jakou by mohly mít.

Medunkavera
05.04.2015 5 z 5

Jo ! Zapoměla jsem na: "Dokud Tě nenajdu." Skvělý . . . Mňam !

17.08.2021
A ano, tuhle knihu jsem četla takhle dlouho. V roce 2008 se něco stalo, knihu jsem odložila, protože nebylo možné číst a vrátila se k ní až v roce 2011.
A od toho roku 2008 jsem nezapoměla ani písmenko.
Úžasný příběh.
Fascinovalo mě to čtení not z...

marketad
20.03.2015 5 z 5

Tahle kniha se mi opravdu trefila do noty, pro mě osobně je od Irvinga zatím nejoblíbenější. Příběh je čtivě napsaný, barvitý, překvapivý a navíc prošpikovaný odkazy na mého oblíbeného Boba Dylana. Hodně zajímavý je taky kontrast mezi pohledem hlavního hrdiny jako malého chlapce a dospělého muže. Čteno na Kindlu, pak následovalo velké překvapení při zjištění kolik má vlastně tištěná verze stránek :-)

species
22.02.2015 5 z 5

Zajímavá kniha, po celou dobu čtení jsem byla jak na trní, co se z toho teda vyklube. Asi Irvinga přidám mezi oblíbené autory :) Už se těším, na další...

Petruse21
16.02.2015 3 z 5

Dostala jsem se skoro do 3/4, dál bohužel ne.

martunka
11.01.2015 4 z 5

Líbí líbí a ještě jednou líbí se mi. Jo možná je trochu moc dlouhá, ale to pro mě není překážka. Je zajímavé, jak se dá paměť oklamat. Musím přiznat, že matka hlavního hrdiny je pro mě sympatická mrcha. Líbí se mi otec.

boticelli
28.10.2014 5 z 5

Po prvnich sto stranach se mi kniha nezdala, nevzdal jsem to a ted po precteni mi postavy romanu vylozene chybi, jak to ten Irving dela?

Jihorka
09.09.2014 2 z 5

Již několik let mi leží v knihovně nedočtená. Prostě jsem se nezačetla, snad to brzy zase zkusím. ;(

MayB2
13.07.2014 4 z 5

Stačil jeden deštivý den dovolené. Nejlepší mi přišla asi tak poslední třetina knihy, kde se ukáže, že všechno je tak trochu jinak, než si hlavní hrdina pamatuje z dětství. Opět mám pocit, že se Irving intenzivněji věnuje dětství a mládí svých postav, než období jejich dospělosti.

mia.wise
11.04.2014 1 z 5

Nedočetla jsem ji. Možná někdy...se k ní vrátim.

Marianka78
18.02.2014 1 z 5

Knihu jsem odložila .Nuda :(

paisr
17.11.2013 5 z 5

Vynikající. Takto jedním slovem.

servus
07.10.2013 5 z 5

Ať si kdo chce, co chce říká, mi se prostě líbila. Drsňák Irving opět nezklamal.

michalka S.
01.10.2013 2 z 5

Tato kniha mě vůbec nezaujala . Tak jsem ji odložila.

Ruxandra
28.08.2013

Přes veškerou snahu jsem tuto knihu nikdy nedočetla. Asi to pro mě bylo příliš velké sousto. V knihovně jsem si jí ale zatím nechala, tak třeba jednou dozraje čas.

giselka
05.06.2013 5 z 5

Tak nízké hodnocení si knížka nezaslouží, hlavně oproti jiných Irvingovým knihám. Ohromná knížka. Nejen čtivá , z atraktivního prostředí, ale mnohovrstevnatá, řeší to, co v jiných autorových knihách nebylo: např. jedno za vše - přestože se téma sex. zneužití již dříve párkrát objevilo v autorových knihách, nově reflektuje dopady sexuálního zneužití nedospělého chlapce v několika podobách , jak jednoznačných (zneužití dospělou mnohonásobnou delikventkou), tak v těžko rozpoznatelných situacích (vlastně konsensuální zkušenost s jen o málo staršími děvčaty, z nichž ani mnohé si nebyly vědomy, co vlastně činí . Druhá půlka knihy uvádí na pravou míru tu první, ukazuje, jak jsou dětské vzpomínky zavádějící. a přináší příběh jako tu temnější , reálnější verzi.