Dokud se budeš smát

Dokud se budeš smát https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148942/bmid_dokud-se-budes-smat-Q2W-148942.jpg 4 388 113

Vesnice Stamice série

< 2. díl

Léto 2002. Do povodněmi zničeného Polabí přijíždějí příbuzní, přátelé i docela cizí lidé, aby pomohli postiženým. Ve vesničce Stamice se tak setkává Kamila s kamarádkou Ilonou, kterou neviděla skoro patnáct let. Vzpomínají na minulá léta, na události, které poznamenaly a zcela změnily jejich předešlý život, práci, manželství, rodinu... Příběh o tom, že nejbližší pomocná ruka je vždycky na konci vlastní paže, ale dobré zázemí je k nezaplacení. Že princové na bílém koni vymřeli už před spoustou let, ale občas se najde chlap, kvůli kterému stojí za to něco risknout. I když výsledek je nejistý. Že přežít se dá v podstatě všechno, pokud se nezačnete litovat a pokud se uprostřed chaosu, ve který se občas mění každý život, ještě dokážete zasmát.... celý text

Januli
25.10.2021 4 z 5

Příběh dvou žen, které to neměly vůbec lehké, každá se musela s něčím poprat... Jo fajne pocteni. :-)

werick
02.09.2021 5 z 5

Pěkně napsaná, čtivá knížka. První díl se mi líbil trošku více :-)

Drahuš
01.09.2021 5 z 5

Moc hezká kniha, čtivá, mohu jen doporučit.

Evka27
12.08.2021 4 z 5

Druhý díl se taky četl moc dobře, zase mi zdálo, že čtu o lidech, které znám, i když mi trochu vadilo, kolik toho hlavním postavám autorka "naložila".

zimolka
08.06.2021 5 z 5

Nádherně napsaná kniha, přes to že byl příběh velice smutný, dobře se četl.Kniha povzbudí do života,aby si nikdo nenaříkal při každé maličkosti.Hned se vrhnu na další knihy od této autorky.Tuto jsem přečetla za jediný den,nedala se odložit.

harena
29.04.2021 5 z 5

Tři kamarádky se po mnoha letech sejdou a vypráví o svých životech. O láskách šťastných a nešťastných, o manželstvých vydařených i nevydařených a také jsem si s nimi zavzpomínala na povodně, které to tu v roce 2002 zaplavily. Pěkné, milé, pohodové čtení. S hrdinkami zažíváte jejich radosti i starosti, bolest i strach a ráda jsem si připomněla léta minulá. Děkuji za příjemné čtení.

oskli
27.04.2021 3 z 5

Za mě zklamání. První kniha mě bavila, tady už jsem četla jen proto, že knihy nerada odkládám a taky proto, že autorka píše čtivě. Ale kniha mi už nic nedala, jen souzním s Kamilou, že člověk si v každé situaci může vybrat, jestli se bude litovat, nebo se situaci postaví a nenechá se srazit. Jinak prostě přečteno, ale během pár dní o knize nebudu vědět. Což se vlastně týká i prvního dílu. Heřmánkové údolí je úplně jiná káva, dílo o několik levlů výš než cokoli dalšího, co mi od autorky přišlo pod ruku.

Petrasuvicka
01.03.2021 5 z 5

Jak mi první díl připomínal seriál Vyprávěj, tak tohle bylo taky takové "vyprávěj", ale asi jako kdybych se sešla s kamarádkou u kafe a poslouchala, co se za ty roky odehrálo. Pěkné, líbilo se!

aleza1
30.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Začala jsem ji číst jako odpočinkovou knihu a najednou ji nemohla vůbec odložit. Trochu mi připomíná styl psaní Monyove. Určitě si přečtu další.

pocketka
30.12.2020 4 z 5

Už ne tak skvělá jako Stanice odložených lásek, ale i tak byla kniha výborná. Tentokrát mne zaujal příběh Ilony více než Kamily, obzvlášť její strasti s Přemkem. Jako matka dvou před pubertálních děti jsem moc nechtěla číst o drogových problémech s Alicí. V tu chvíli toho neštěstí bylo na jednu ženskou až příliš. Knihu doporučuji jako odpočinkovou, určitě sáhnu po dalších od autorky.

denisa7430
20.12.2020 4 z 5

Pohodová četba o běžných životních situacích. Kamila bojuje se zákeřnou nemocí a pomocí silného odhodlání a rodiny, ji porazí. Ilona roky žije v nešťastném manželství, řeší problémy s pubertální dcerou. Naštěstí i z této situace vedou dveře ven.
Poselství knihy spatřuji ve vlastní vůli nic nevzdávat, nepodlehnout ani tomu nejtěžšímu období života.
A to zásadní - být šťastný a spokojený - záleží jen a pouze na nás.

Annannas
30.11.2020 5 z 5

Vzala jsem knihu jako odpočinkové čtení, ale byl to zase velmi reálný život. Kniha je úžasně napsaná, tak jak to autorka dovede. To jak se obě ženy popraly se svými životními břemeny bylo obdivuhodné.

zdenaR
06.09.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako součást knihy Co neodvál čas - skvělé :-)))

Marci70
01.09.2020 5 z 5

Ze života.. pěkné počtení.

Janulano
10.08.2020 5 z 5

Knížky této autorky se čtou samy. Příběhy Ilony a Kamily jsou tak snadno uvěřitelné,tak ze života,že jsem během četby několikrát kontrolovala knižní obal,jestli jsem nepřehledná poznámku o tom,že je příběh podle skutečných událostí. Prvních pár stránek jsem měla slzy na krajíčku,osobně jsem zažila Moravu 1997,takže téma povodní je pro mě stále silné,díky bohu za to,že v těchto vypjatých situacích se jako národ pořád ještě dokážeme semknout. A jedna myšlenka, která v knize zazněla a naprosto se s ní ztotožňuji: "Ideální je,když jsou vaši nepřátelé šťastní. Šťastný nepřítel si užívá svého štěstí a na schválnosti a podrazy nemá čas. Z čehož plyne poučení,že svým nepřátelům máme vždycky přát jen to nejlepší."

prochajda
04.08.2020 5 z 5

Opravdu pěkná kniha ze života, který není pro nikoho jednoduchý. Sebelítost není zdravá, chce to, se několikrát denně od srdce zasmát a říct si, není tak zle, aby nemohlo být hůř...

ferdada
09.07.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha se dvěma uvěřitelnými dějovými liniemi, s uvěřitelnými, živými dialogy. Naprosto mne dokázala vtáhnout do příběhu, stala jsem se jeho součástí. A necítím se být podvedena - jako se mi v poslední době už stalo, u jakýchsi pseudoatorů (byť jsou jejich knihy označovány jako bestsellery). Děkuji autorce za velmi příjemný čtenářský zážitek.

Beruska18
02.06.2020 4 z 5

Knihy od této autorky se čtou sami a ani tato nebyla výjimkou. Podle obalu se může zdát, že jde o romantiku, ale je to příběh o životě, který přináší jak ty dobré, tak špatné časy.

Ola-la
17.04.2020 5 z 5

Vyborne, jako zatim vse od teto autorky. Precteno jednim dechem..

Ála1968
03.04.2020 5 z 5

Nechápala jsem Ilonu,jak mohla tak dlouho žít v takovém manželství.A potom problémy s Alicí.Myslím,že kdo si tohle neprožil,nikdy nepochopí o co jde.Obdivuji i Kamilu,její statečnost,s kterou se rvala o svůj život.Byla to prostě nádhera.