Dokonalá harmonie

Dokonalá harmonie https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237489/bmid_dokonala-harmonie-ar5-237489.png 4 245 32

Román Dokonalá Harmonie nás zavádí do světa pokročilé americké techniky a čínské alternativní medicíny. Charlotta Lee čelí vážné krizi. Po použití bylinných přípravků vyrobených v její biotechnologické firmě zemřeli tři lidé. Agenti Úřadu pro potraviny a léčiva zjišťují, že jed byl do výrobků přidán dříve, než opustily továrnu, a přicházejí závod zavřít. Biotechnologická firma Harmonie je rodinný podnik, který obchoduje s bylinnými přípravky, vyrobenými podle receptů Charlottiny singapurské prababičky a určenými k léčení těla i ducha. Původně je prodávala Charlottina babička v ulicích Čínské čtvrti v San Francisku a postupně vybudovala firmu, která zaměstnává stovky lidí. Zpráva, že s výrobky nedovoleně manipuloval někdo uvnitř rodinného podniku, má zničující dopad. Alarmující je rovněž zjištění, že mezi obětmi existuje spojení: všichni patřili k Charlottiným nepřátelům. Měla tedy motiv je zabít a všechny důkazy začínají svědčit proti ní. Ale kdo by mohl mít zájem zničit firmu i Charlottu osobně?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

Perfect Harmony , 1998

Slávka 1970
26.07.2023 3 z 5

Už jsem četla od Barbary Wood lepší knihy, tato je takový průměr. Líbila se mi linie z minulosti, přítomnost byla moc přemodernizovaná, a souhlasím s goerginou, i trapná. Závěrečná věta pohladila po duši = krásná!
"Otevři dveře i okna. Vpusť štestí. A lásku."

goergina
20.05.2023 2 z 5

Knížku jsem dočetla, ale novodobý děj strašně překombinovaný a i trapný. Mnohem víc mě bavilo vyprávění Mei-ling a její dcery do doby, než se narodila Charlotta. Pak už mi přišlo děsný všechno. Ale od autorky mám ráda doktorku Samanthu, takže na tuto spisovatelku nezanevřu.

Vikk
15.11.2022 3 z 5

Už jsem toho asi přečetla moc na to, aby mi ještě v dnešní době tahle knížka mohla připadat zajímavá. Možná kdybych četla v roce 1999 kdy byla vydána, ale teď už je to spíše úsměvné.
Neměla jsem ale co číst a tohle na mě vykouklo z knihovny, jako kniha, kterou jsem nikdy nečetla. Tak jsem se do ní dala...
No, strašlivě hloupoučké, předvídatelné a jednoduché. "Vraha" jsem odhalila ve chvíli, kdy se poprvé objevil na scéně. Taková červená knihovna s napínavou zápletkou, i když samozřejmě všechny ty IT popisy připadají člověku v roce 2022 spíše směšné.
Na druhou stranu - dočetla jsem to, příběh rodiny hlavní hrdinky a všechny ty obrovské zamilovanosti byly takové miloučké a osudové a člověku u toho bylo vlastně docela hezky, takže proč ne...
Na konci už jsme si ovšem připadala jako v Cimrmanovi: "Já nejsem strýc, jsem tvůj pravnuk! Ty nejsi moje dcera ale moje prateta" :-D :-D a tak dále...
No... co už. Aspoň jsem se zasmála!

Szilvia1
13.03.2022 5 z 5

Knížka byla velmi pěkná,jak minulá část tak i současná.Jednoduše řečeno autorka píše super knížky.

tess.de.veles
28.10.2020 4 z 5

Kniha napínavá, ale nějak moc prekombinovaná.... Občas jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo a na jejím konci zjistíte, že je všechno úplně jinak...

Sabča817
11.09.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih této autorky! Doporučuji! :-)

georginaa
03.08.2020 3 z 5

Čínskou alternativní medicínu nemusím, ani jejich způsoby žití. Ale v knize si to našlo zřejmý účel. Někdo se chce Charlottě pomstít a zničit její život. Je to závist? Chtivost nebo opravdu pomsta za něco? Napínavý příběh od začátku až do konce.

Opatov
15.09.2019 5 z 5

Woodova píše prostě úžasné knížky. K tomu není co dodat. Čínská rodové linie, prostředí příběhu a moderní technologie jsou zajímavým zpestřením. Doporučuji, stejně jako všechny ostatní její knihy.

petrulkaa
04.07.2019 4 z 5

Pěkně zamotaný a napínavý příběh, rozzuzlení až na samotném konci. Láska, intriky, dokonalost moderní techniky..... Je to opět velmi zdařilé a místovské dílo mé oblíbené autorky, která mě ještě nikdy nezklamala.

Květinka008
24.09.2018 4 z 5

Knížka pro mě byla zajímavá orientálním tématem, o něco méně mě tentokrát bavily vztahy. Především namyšlená část famílie, jejíž podíl ve firmě je po většinu čtení nepochopitelný. A také mě iritovala ne úplně typická milostná zápletka :-) 3,5 - 4 **** - za ten konec. Příliš mnoho odhalení na pár řádcích a finito. Kdyby se ty zásadní informace "provalily" postupně, "sežvýkla" bych to mnohem snáz.

akdar72
09.07.2018 4 z 5

Kniha patří ke spisovatelčině lepším románům, nicméně víc se mi líbila historická linie příběhu.

petra4080
14.12.2017 4 z 5

Krásná kniha, historie, láska, zápletka, přesně to co od autorky očekávám.
Doporučuji.

Laime
08.11.2017 4 z 5

Hodnocení píšu s velkým časovým odstupem od přečtení i proto, že po knize s takto laciným názvem jsem sáhla víceméně náhodou. Přesto jsem se ke ní vracela mnohokrát ve svých myšlenkách, inspirovala mne prostudovat pečlivěji feng shui a tím přispěla k harmonizaci nově budovaného domova. Hezký příběh, dobře napsaný, zajímavé reálie..

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Woodová má moc pěkné romány s trochou tajemna a napětí. Pokud si chci přečíst něco nenáročného, sáhnu po jejích knihách. Doporučuji.

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Až na ten závěr velmi pěkná kniha z exotického prostředí.

AdaVinculin
22.04.2017 4 z 5

Super, ale ten zaver, moc zbytecnoti dle meho, ale jinak se cetlo skvele a nemohla jsem se odtrhnout.

LuMare
11.04.2017 5 z 5

Moc krásná kniha o popisu dvou pro mě naprosto neznámých prostředí. Kniha je od začátku velmi poutavá a čte se jedním dechem. Je krásné na ní, že člověk vidí, jak mohou fungovat mezilidské vztahy a kam až touha po společenském postavení a penězích může zajít.
Krásné vložení i příběhů o lásce.

Wikira
07.12.2016

Na této knize se mi líbilo, že byla z jiného prostředí než ostatní knihy B. Woodové. Poutavé čtení, ve kterém se navíc dozvíme něco o Číně.

princesse
09.11.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem četla před lety a nyní jsem si to zopakovala. Ze začátku jsem se úplně nemohla začíst, ale pak to šlo samo. Na konci mě opravdu pobavila část orozklíčování příbuzenských vztahů. Připomnělo mi to Járu Cimrmana a jeho hru kočovné společnosti ...

26Mirka
02.11.2016 5 z 5

Další úžasná knížka od "paní" autorky. Byla jsem napnutá od začátku až do konce, čtivá, poutavá, líbilo se mi protínání minulosti a součastnosti. Mohu jen doporučit.

Barbara Wood
americká, 1947