Dokonalá harmonie

Dokonalá harmonie https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237489/bmid_dokonala-harmonie-ar5-237489.png 4 245 32

Román Dokonalá Harmonie nás zavádí do světa pokročilé americké techniky a čínské alternativní medicíny. Charlotta Lee čelí vážné krizi. Po použití bylinných přípravků vyrobených v její biotechnologické firmě zemřeli tři lidé. Agenti Úřadu pro potraviny a léčiva zjišťují, že jed byl do výrobků přidán dříve, než opustily továrnu, a přicházejí závod zavřít. Biotechnologická firma Harmonie je rodinný podnik, který obchoduje s bylinnými přípravky, vyrobenými podle receptů Charlottiny singapurské prababičky a určenými k léčení těla i ducha. Původně je prodávala Charlottina babička v ulicích Čínské čtvrti v San Francisku a postupně vybudovala firmu, která zaměstnává stovky lidí. Zpráva, že s výrobky nedovoleně manipuloval někdo uvnitř rodinného podniku, má zničující dopad. Alarmující je rovněž zjištění, že mezi obětmi existuje spojení: všichni patřili k Charlottiným nepřátelům. Měla tedy motiv je zabít a všechny důkazy začínají svědčit proti ní. Ale kdo by mohl mít zájem zničit firmu i Charlottu osobně?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Alpress

Perfect Harmony , 1998

Lenik51
24.04.2016

Poutavá knížka, moc mě zaujala. Zajímavé líčení současnosti a minulosti. Zvláštní a nečekané ukončení příběhu.

Danulka-21
07.01.2016 5 z 5

Původně jsem jí začala číst v rámci výzvy jako knihu začínající na stejné počáteční písmeno jako moje jméno,ale nakonec jsem ji stihla přečíst asi za 9 hodin (začala jsem v 17:00 odpoledne a skončila ve 2:00 ráno), tak teď nevím, kam jí zařadit :). Myslím, že to vypovídá o tom, jak se mi líbila.

niknikita
21.04.2015 3 z 5

Jak podotkla amysa "odpouštění rodinných propletenců" je tentokrát na místě, ale bylo jich mnohem víc než jsem dokázala snést. Asi proto se mi v tomto příběhu moc nezalíbilo a přitom mám autorčiny knihy ráda.

LéňaM
26.11.2014 5 z 5

Trošku jiné téma, než jsem zvyklá u této autorky, ale je čtivá, pěkná. Mě se kniha moc líbila

amysa
14.09.2014 4 z 5

Četla jsem od autorky už více knih a tak jsem již zvyklá na prolínání dvou linií příběhu - minulosti a současnosti, které se na úplném konci knížky překvapivě propojí... Tato mi sedla velice pěkně, je opravdu čtivá, napínavá a ani kapka té romantiky zde nechybí, zkrátka mě zcela nečekaně překvapila a užila jsem si jí. Souhlasím ale i s komentářem, že ten závěr už byl i na mě trošku zbytečně přetažený, proto nedám maximální počet hvězdiček, ale myslím si, že i ty 4 jsou zasloužené a klidně mohu doporučit dál.
Věřím, že autorce ty zamotané rodinné propletence přeci jen nakonec odpustíte:-)

ElenaK
17.04.2014

Od této autorky jsem už četla více knížek, tato se mi líbila asi nejvíc, moc čtivá, svižná, podařená. Můžu jen doporučit, stojí za to.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Barbary četla a už tehdy jsem věděla, že nebude poslední. :) Velmi čtivé, doporučuji! :)

Michaela91
07.05.2013 3 z 5

Mám raději jiný typ příběhů ale nebyla vůbec špatná.

kika 13
20.01.2013 4 z 5

Pěkná knížka tato autorka píše čtivé romány.

Vojslava
26.02.2012 4 z 5

Kdyby nebylo toho překombinovaného závěru, kdy babička je matka a nevlastní bratr je synovec (což trochu připomíná Járu Cimrmana), dala bych knize klidně pět hvězdiček. Jinak se mi četla moc pěkně!

malen
01.09.2011 5 z 5

Trochu jiná, než jsem od ní zvyklá, ale moc pěkné čtení !!

katynais
28.02.2011 5 z 5

Bránila jsem se Woodove, ale je to dobrá spisovatelka. Nepíše klasické romány, ale je tam i zápletka a tato kniha se mi moc líbila

Barbara Wood
americká, 1947