Volba

Volba https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521557/bmid_volba-92Q-521557.jpg 3 7 2

ZÁSADNÍ ZVRAT V ŽIVOTĚ DOCTORA STRANGE! Stephen Strange se navrátil na Zemi ze své mimosvětské odysey, kterou podnikl společně s Galactusem a Cleou, živý a zdravý... ale znamená to, že s ním Mnohovesmír doopravdy skončil? Malým domkem v Kansasu si do marvelovského vesmíru probíjí cestu skutečně děsivý zloduch, o jehož příchodu si budou lidé vyprávět ještě roky! Život Stephena Strange změnila před desítkami let autohavárie na severu státu New York, ale nyní ho čeká ještě větší změna. Aby toho nebylo málo, Sanctum Sanctorum uchovává veškeré bizarní a temné artefakty, které Doctor Strange za dobu svého působení ve funkci Nejvyššího čaroděje nashromáždil. A když se jeden z těchto artefaktů probudí, promění se Sanctum ve Strangeovo osobní peklo! Obsahuje sešity Doctor Strange (2018) č. 18–20 a Doctor Strange Annual (2019) č. 1 – autoři Mark Waid, Tini Howardová, Pornsak Pichetshote, Jesús Saiz, Javier Pina, Andy MacDonald, Lalit Kumar Sharma a Brian Reber.... celý text

sgjoli
05.11.2023 3 z 5

Tento svazek obsahuje několik příběhů. Stephen tu bojuje o znovuzískání svých chirurgických schopností a jakýsi návrat k sobě samému, což je zajímavý kontrast k jeho snaze zároveň působit ve světě magie. Spojuje se to jen těžko, a ten vnitřní boj, které místo ve světě i vybrat, není snadný.
Jeden z příběhů se dá i skvěle naroubovat na období kolem Dušiček/Halloweenu, takže koncem října je to vlastně příjemné čtení. Aspoň z tohoto hlediska.
Přesto dávám jen průměrné hodnocení. Ačkoliv mi to tematicky přišlo zajímavé a bavilo mne to, nějak mne to nedokázalo vtáhnout do sebe. Nevím, patrně jsem nebyla v nejlepším rozpoložení nebo mi nevyhovoval vypravěčský styl? Těžko říct.
Každopádně jsem ráda, že Doctor Strange u nás stále vychází a určitě se pustím do něčeho dalšího, pokud by u nás vyšel další svazek.

fvalek
24.09.2023 3 z 5

Ačkoliv to bylo asi docela pěkné finále, tak musím říct, že to bylo zároveň i docela velké zklamání. Máme tady finální knihu Doctora Strange a je složená jen ze čtyř sešitů, které na sebe navíc příliš nenavazují a mapují nezajímavé a nudné věci, jako pátrání po démonovi u nějakého páru doma, nebo snad halloweenskou seanci s přáteli. A anotace to rozhodně přehání s tím, že jde o nepřítele, o kterém si lidé budou vyprávět ještě roky, nebo snad s artefaktem, který Strangeovi ničí život apod., trošku příliš vysoká nadsázka...

Co bylo pozitivní bylo jakž takž zakončení vesmírného dobrodružství, i když se ukazuje, že si doktor nechává stále kostlivce ve skříni... Druhá věc pak byla hlubší, i když postranní, dějová linka týkající se Strangeových rukou. Tam to takový finálový nádech velkého rozuzlení mělo, i když to nemělo takovou sílu, aby to utáhlo finále celé série. Ruce si měl vyřešit dávno a finále se mělo raději týkat něčeho magického, ale proti gustu... Nicméně mě to dost zklamalo. :(