Dobrodružství Sherlocka Holmese

Dobrodružství Sherlocka Holmese https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458909/bmid_dobrodruzstvi-sherlocka-holmese-uO0-458909.png 5 769 90

Dobrodružství Sherlocka Holmese je sbírka povídek z pera Arthura Conana Doylea. Vypravte se zpátky v čase do viktoriánského Londýna a připojte se k světoznámému detektivnímu týmu – geniálnímu Sherlocku Holmesovi a jeho oddanému asistentu doktoru Watsonovi – při řešení některých z jejich nejznámějších případů. Dílo, které poprvé vyšlo roku 1892, je první a nejlepší sbírkou povídek o legendárním detektivovi. Zároveň obsahuje některé z autorových nejoblíbenějších příběhů: Strakatý pás, Liga zrzavých, Pět pomerančových jadérek nebo Skandál v Čechách – v němž génia vydírá jeho někdejší milenka a Holmes změří své síly s jedinou ženou, která se kdy těšila jeho nepokrytému obdivu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , 1400

The Adventures of Sherlock Holmes , 1892

inachisio
30.08.2020 5 z 5

Asi jeden z nejlepších Sherlocků. Povídky jsou napínavé, chytré a mnohdy dokážou opravdu nadchnout. Výborné.

martin_aston
29.08.2020 5 z 5

Kniha detektívnych poviedok, dobré zápletky, atmosféra viktoriánskeho Anglicka, nový preklad a krásne ilustrácie od Snowmouse. Paráda.

poiu
27.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Studie v šarlatové - * * * * * zde se setkává doktor Watson s podivínem Sherlockem Holmesem a sleduje ho při jeho deduktivní práci až k odhalení vraha ( ***** S P O I L E R ***** který putuje přes půl světa, aby vykonal svou pomstu)

Podpis čtyř - * * * * *opět velmi zajímavé vyústění celé situace - zde se jedná o velké poklad z Indie...

Skandál v Čechách - * * * * * -- tady Irene Adlerová Sherlocka pěkně převezla... :-)
Spolek Ryšavců - * * * * * -- to musel někdo dlouho plánovat - takovouhle akci! :-)
Případ totožnosti - * *
Záhada Boscombského údolí - * * *
Pět pomerančových jadérek - * * * *
Ohyzdný žebrák - * * *
Modrá karbunkule - * * * - tady se zloděj pořádně vytrestal sám..
Strakatý pás - * * * *
Inženýrův palec - * * * * --- tady by mě zajímalo celé rozuzlení, kdo byly další postavy příběhu a jak to s nimi dopadlo dál..
Urozený ženich - * * *
Berylová korunka - * *
Dům u Měděných buků - * * *

m_martina
30.05.2020 5 z 5

Jedno Sherlockovo dobrodružství lepší než to druhé. Všechny povídky v této knize jsou vynikající a ráda jsem si je přečetla.

danny_21
13.05.2020 3 z 5

Tak jsem se tedy konečně dostal po filmové a seriálové tvorbě k literární podobě nejslavnějšího mistra dedukce a amatérského detektiva, který strčí do kapsy celý Scotland Yard a na kterého si téměř žádný zločinec nepřijde. Kvalita povídek v této sbírce je kolísavá - od těch nejpovedenějších v podobě Strakatého pásu, Studie v Šarlatové a Modré karbunkule, přes průměrné až k slabým Případu totožnosti a Urozeného ženicha, takže ve výsledku dávám Sherlockovi a parťákovi Watsonovi lepší průměr - 60 %

rafan65
26.03.2020 5 z 5

Příběhy Sherlocka Holmese jsou prostě super, krásné čtení které pohladí po duši.

Terva
29.12.2019 4 z 5

Věřím na starou teorii,
že vyloučíme-li vše, co nepřichází v úvahu,
zůstane potom pravda,
i když vypadá jakkoli nepravděpodobně.
(Berylová korunka)

Knihu povídek, kterou zde čtu jsem tady na Databázi ani nenašel. Od mistra Conana toho vyšlo nespočet a pořád se to opakuje. Knihy dostávají jiné názvy, ale povídky jsou dané a neměnné. Toto je kniha s názvem Dobrodružství Sherlocka Holmese, vydaná v letech 1971, 2010 a 2016 společnosti Garamond. Je tu jen dvanáct povídek oproti stejnojmenné knize s čtrnácti povídkami. Hmmm?

Citát: Můj milý příteli, lidská fantazie dovede vytvářet divy, ale život je vždycky nekonečně složitější. (Případ totožnosti)

Nutno dodat, že příběhy jsou již strašně staré a někteří mladší čtenáři si už snad ani nedovedou představit, co je to pro detektiva lupa, prášek na snímání otisků, nebo tři lulky do vyřešení případu. Je to prostě zastaralé, a i když mnozí tvrdí, že Holmes je legenda, jsou tací, kteří raději přesunou Sherlocka do naší doby ať si pátrá s notebookem a mobilním telefonem. Pro milovníky retra a staré klasické Anglie je tohle však stále legenda. A já se k ní rád vracím. A i když se většina ani zločinem nezabývá, alespoň ne v jeho právním smyslu, stále v příbězích nacházím nové skutečnosti a detaily.

Citát: Víte, Watsone, člověk založený jako já je ustavičně pronásledován prokletím, že se na všechno na světě umí dívat jen z hlediska vlastního speciálního zájmu. (Dům u Měděných buků)

Z dvanácti povídek jsem vybral dvacet šest citátů a vložil je mistru Conanu do jeho profilu. Celou sbírku jsem ohodnotil z průměru hvězd všech dvanácti povídek, což je 38,41666. Zaokrouhleno na 4****. Přidal jsem komentáře, ochutnávky, citáty a hodnocení. Vše můžete najít zde:

Citát: Jen z milosti boží tu kráčí Sherlock Holmes. (Záhada Boscombského údolí)

chlo0opek
17.07.2019 4 z 5

Sherlock Holmes je prostě dokonalý:). Až člověk pomalu nabyde dojmu, že je to možná až moc - proto taky nedávám plný počet hvězd;). Nicméně příběhy se dobře čtou, je vidět, že autor dokáže čtenáře do příběhu dostat, zaujmout.
Lepší 4*.

Kuža007
24.06.2019 5 z 5

Studie v šarlatové - setkání Sherlocka Holmese a doktora Johna Watsona, velice dobrá zápletka, pachatel je do poslední chvíle první části neznámý a potom úžasné vysvětlení jeho příčin proč to udělal a jak to udělal.
Podpis čtyř - opět napínavá zápletka, tajemný a cenný poklad z Agry, skvělý a excelentní průběh vyšetřování a nádherná zpověď neobvyklého pachatele. Navíc si vzpomenu i na úžasné filmové zpracování s Jeremy Brettem v hlavní roli Sherlocka Holmese.
Dobrodružství Sherlocka Holmese - po dvou románech přichází první Doylova sbírka povídek s geniálním stvořitelem dedukční metody Sherlockem Holmesem a jeho přítelem a zapisovatelem doktorem Johnem Watsonem. Tato sbírka mě bavila. Byly v ní jedny z mých nejoblíbenějších povídek: Skandál v Čechách či Spolek ryšavců. Naprosto kladné hodnocení.

Kuža007
19.06.2019 5 z 5

Po dvou románech přichází první Doylova sbírka povídek s geniálním stvořitelem dedukční metody Sherlockem Holmesem a jeho přítelem a zapisovatelem doktorem Johnem Watsonem. Tato sbírka mě bavila. Byly v ní jedny z mých nejoblíbenějších povídek: Skandál v Čechách či Spolek ryšavců. Naprosto kladné hodnocení.

Levhardka
06.03.2019 5 z 5

Sherlock je prostě hlava otevřená, úžasně popaané myšlenkové, dedukční pochody, jen ten bílý prášek mi tam nesedí :-D, za mne super.

85098211
04.01.2019 5 z 5

Výborné případy nepřekonatelného Sherlocka Holmese a jeho přítele doktora Watsona! Všechny jsou skvělé, některé méně známé, jiné více. Ani nedokážu říct, která povídka je nejlepší, protože ani jedna z nich nepostrádá tu správnou atmosféru a napětí. Nezbývá tedy než hodnotit plným počtem ;-).

Pavelpi
16.12.2018 5 z 5

Sherlock Holmes jeden z nejlepších světových detektivů,který reprezentuje detektivní žánr ve dvojici s doktorem Watsonem.Myslím,že příběhy jsou sice staré,ale dosud nepřekonané a že se budou číst i dále.

SilvieSisinka
12.11.2018 5 z 5

Geniální Sherlock Holmes. Nikdy mě neomrzí. Jak všechno dokáže vypátrat. On je můj první detektiv kterého jsem četla.

dancadragneel
01.09.2018 4 z 5

Většina povídek mě velmi překvapilo a musím říct, že rozhodně nelituji toho, že jsem si na dílo nechala nějaký čas. Jediná povídka, která mě moc nenadchnula byla ta poslední o chůvě, ale jinak jsem byla velmi spokojená.

heliiinka
26.06.2018 5 z 5

Neuvěřitelně odpočinkové čtení. Bylo to, jako bych byla přímo uprostřed černých historek. Povídky jsou skvěle vyprávěné a se všemi detaily, takže čtenář může průběžně vymýšlet a upravovat své zločinecké teorie.

zofie3000
28.05.2018 2 z 5

Na knížku jsem se těšila, už jen kvůli seriálu a hledání paralel, to mi vydrželo asi je první tři povídky. Vlastně je to hrozně líně napsaný. Sherlock udělá naprosto šílenou dedukci její postup ale v některých případech není objasněn protože nás tím přece nebude zatěžovat. Asi zůstanu jen u svého nekriticky zbožňovaného seriálu :D

Babsy
30.01.2018 5 z 5

Holmes je moje srdcovka.. takže prostě tak :-)

Nunynka
23.01.2018 5 z 5

Příjemná oddychovka. Mám moc ráda klasické britské autory detektivek a vždy se u nich odreaguji.

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Jak prosté... A přitom geniální. Obě adjektiva jdou v těchto povídkách bok po boku, stejně jako jistý detektiv a jeho jediný přítel s lékařskou praxí... Tohle prostě nezestárne. Naopak. Uplynulá léta Doylovu dílu jen přidávají na síle atmosféry a jen podtrhují brilantnost Sherlockových dobrodružství...