Labyrintem smrti

Labyrintem smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119718/bmid_labyrintem-smrti-fGP-119718.jpg 4 366 76

Vykladačka smrti se stal bestsellerem, a tak neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií. Dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, a tak jí král Jindřich II. zabránil vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. A tak Adélie znovu dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř...... celý text

kryspin66
05.07.2014 4 z 5

Tento druhý díl mě také oslovil, ale o trochu méně než jsem čekal. Prostě první díl je lepší. Přesto jsem zvědav jaké budou další osudy Adélie.

beruslava
09.06.2014 4 z 5

Adélie mi prostě přirostla k srdci. Těším se na další díly!

hanapek
11.03.2014 5 z 5

Moc hezká historická detektivka (pro ty já mám velkou slabost), podařilo se mi sehnat ostatní knihy do série a už se těším, až je přečtu. Adelie je úplně jiný typ "detektiva", než jsme zvyklí a moc jí fandím.

kabatkova
17.02.2014 5 z 5

moc se mi libila

efka.saf
27.01.2014 4 z 5

Opět dobrý příběh se zajímavou pointou ze středověké Anglie (ano, přiznávám, už jenom ten historický podtext by ode mě získal hvězdičku, i kdyby šlo o úplný knižný omyl, což naštěstí nešlo). Adélie je o něco starší, ale stejně emancipovaná a unavená, jako v prvním díle, její dítko roste a prospívá. No a během toho samozřejmě stíhá řešit i nějaké ty mordy, jimž vévodí smrt královy milenky Rosamundy. Samotný labyrint, bez jehož zdolání se nedá k Rosamundině mrtvole ani k rozuzlení celého příběhu dostat, byl zajímavým nápadem a páteří příběhu. Vraždy ani odhalení vraha není tak dramatické, jako v díle prvním, ale příběh je určitě kvalitní. A krutá zima, která v kraji panuje, je adekvátním dokreslením celého dění. Navíc v poslední době mám pocit, že tam, kde je zima, mráz a závěje sněhu, rostou mrtvoly jako houby po dešti :).

monte
18.12.2013 4 z 5

Velmi čtivá, historická detektivka, Vykladačka smrti se mi líbila trochu více

miruska1
17.11.2013 5 z 5

Zaujimava kniha. Som zvedava na ďalšie časti.

makke
12.10.2013 4 z 5

Dobře napsaná kniha, skvěle vykreslující prostředí středověké Anglie.

Lenka4
04.08.2013 3 z 5

Fyzická odolnost hrdinky působí dost nepravděpodobně. V příběhu jsou i některé nelogičnosti. Kdyby se jich autorka dokázala vyvarovat, byla by to slušná detektivka ze zajímavého prostředí.

DasaN
09.06.2013 5 z 5

Nezklamala, plná překvapení vůbec mě nenapadlo kdo je vrahem, bylo to zajímavé překvápko nakonec :)

Nikol18
30.01.2012

Stejně jako první díl byl i tento druhý plný napětí, akce a výsledek byl stejně nepřekonatelný jako předešlý. Možná jsem čekala něco více, možná se to trochu táhlo a to nejdůležitější se odehrálo v poslední kapitole, posledních dvou, ale přesto děj byl důležitý po všech stránkách.
Přesto musím říct, že vyprávění této autorky, o té době je velmi poutavé a zajímavé. Tehdejší postavení žen nebylo vůbec lehké a jsem ráda, že se příliš nestará o to, jak se Adélie cítí kvůli muži, sice si přeji, aby ti dva byli spolu, ale tím byl Adélie ztatila svoji nezávislost a nedokázala bych si ji přestavit doma jako nějakou porcelánovou panenkou, dost na to, jak se změnila díky malé Alii.
Netrpělivě začínám číst další knihu a doufám, že bude stejně dobrá jako předešlé.

st.me
04.10.2011 5 z 5

Skvělé pokračování Vykladačky smrti. Příběh je napínavý od první do poslední stránky. Autorka se tentokrát příliš nezabývala milostnýma pletkama hlavní hrdinky, což rozhodně nebylo na škodu, ba naopak. Myslím, že se jí podařilo pěkně a nevtíravě vykreslit postavení žen v dané době. Přiznám se, že jsem tak nějak tušila kdo nechal zavraždit Rosamundu, ale i tak se těším až se mi do rukou dostane další díl.

Majdule
04.07.2011 4 z 5

I druhý díl série si zachovává vysoký standard. Opět velmi chytrá zápletka (i když pro mě až příliš zkonstruovaná), poutavá atmosféra, zajímavé dobové reálie. Příběh poměrně akcentuje i osobní život Adélie, snad proto se mi líbil tenhle díl malinko míň než první. Ale pořád ční vysoce nad průměrem a stojí za přečtení.

Jitule Š.
17.05.2011 5 z 5

Lepší než Vykladačka smrti. Oblíbila jsem si hlavní hrdinku

Boboking
26.01.2011 4 z 5

Kniha nezklamala. Skutečně mistrně napsaný historický thriller.

Boboking
21.01.2011 4 z 5

Jsem asi v polovině, a stejně jako u první knihy - Vykladačka smrti - i zde musím říci, že je to skutečně čtivá historická detektivka, či přímo thriller. Výborné postavy, zajímavý děj.