Labyrintem smrti

Labyrintem smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119718/bmid_labyrintem-smrti-fGP-119718.jpg 4 366 76

Vykladačka smrti se stal bestsellerem, a tak neudivuje, že se na pultech knihkupectví objevuje další detektivní příběh s hlavní hrdinkou Adélií. Dokázala rozřešit hrůzný případ vraždění dětí, a tak jí král Jindřich II. zabránil vrátit se zpět na Sicílii, neboť si chce ponechat mimořádně schopnou vyšetřovatelku ve svých službách. A tak Adélie znovu dostává příležitost prokázat svůj neobyčejný talent. Je totiž otrávena králova milenka Rosamunda. Hlavní podezření padá na královnu, Eleonoru Akvitánskou. Adélie je povolána biskupem Rowleym, aby se pokusila prokázat královninu nevinu. Ještě nikdy se neocitla ve větším ohrožení. Vrah se pohybuje na svobodě a královna má za sebou celou armádu příznivců, kteří jsou odhodláni bojovat proti Jindřichovi. Ledový zimní vítr a kruté mrazy Adélii pátrání nijak neulehčují. Musí se prodrat nejen složitým labyrintem obklopujícím Rosamundinu věž, ale také rozluštit záhadu mrtvé a zmrzlé ženy, která se nachází uvnitř...... celý text

Pjater
16.06.2019 4 z 5

Skvělé pokračování úžasné série. Doporučuji.

kaja77
06.06.2019 3 z 5

Jaksi se mi ta kniha táhla...uf natrapila jsem se, ale dočetla jsem.to s tou kočkou na začátku si autorka mohla fakt odpustit.vrazdy lidí mi nepřišly tak děsne,jako ta ubohá kočka.kazdopadne první díl se mi líbil víc.

Venny345
17.05.2019 3 z 5

Tato kniha mi připomínala houpačku... jednou dole jednou nahoře. Chvílemi jsem se nemohla odtrhnout a chvílemi jsem myslela, že usnu nudou...
Oproti prvnímu dílu jsem nebyla tak moc vtažená do děje, a když došlo na rozuzlení, tak se bohužel nedostavil "wow efekt"..
Za mě tedy průměr, ale i tak se pustím do 3. dílu.

haki34
17.05.2019 3 z 5

!!! možné SPOILERY !!!
Mno...jak začít ? takže..po prvním díle jsem chtěla, ať je druhý klidnější...a taky ať je vražda méně drsná - žádné děti, prosím !!! takže tohle se mi splnilo..Rosamunda budiž, ale ten klid - resp. místy skoro nuda !! v ději mě trochu zklamal... upřímně, celá zápletka mně nebavila, smrt chudáka Talbota k Kidlingtonu mě taky celkem nezaujala, (že by na jeho vztahu s Emmou chtěla hlavně ukázat to utrpení žen a jejich omezená práva ? při nemožnosti zvolit si ženicha končící v domluvených sňatcích, často bité znásilňované ?...jinak to nevidím , a klidně bych jejich linku oželela...ale nevadí, jdeme dál...
Vztah JIndřicha a Eleonory - nevím, jak tomu opravdu v historii bylo, autorka lehce nastíní historické souvislosti v "doslovu" na konci knihy, ale tady mám občas pocit, že čtu o dvojici celebrit z bulváru .
Z Adélie se nám stala hyperúzkostná matka, do toho se zmítající mezi láskou k Rowleymu, potřebě muže, sexu a zároveň si namlouvající, že nejpotřebnější je její práce...a při všech těch stescích a obavách se pravidelně dokáže jako lusknutím prstů ihned odosobnit a nadšeně se věnovat stádiím rozkladu mrtvoly..hmmm...fascinující hlavní hrdinka.
Nepochopila jsem nutnost ustavičných přesunů, (klášter, Wormhold, znova klášter, znova Wormhold), řeka, mráz, spousta dějě mi přisla nelogická...po prvním napínavém díle zklamání...
Rowley - rychle skáčoucí z role svatého muže, důstojného biskupa - do role otce, milence, válečníka a muže...a stejně rychle kolísají Adéliiny city.
Vztah Adeline a Rowleyho se opravdu posunul, minimálně o jedno dítě, jsem zvědavá, zda se posune ještě o jedno dál...:D :D a co se malé Allie týká, trochu mě udivuje, že Adeline, na ty doby pokrokově hygieny a prevence infekcí dbalá, se nepozastavuje nad tím, že své dceři předžvýkává potravu ..a nejen ona, ale i Gylta...

no zhrnu to, zasněžená krajina asi vypadala hezky. Klášter v zimní krajině, včetně bruslení - taky hezké. Klášterní život, drobnosti typu ledárna - přibližující nám dobové fungování, fajn. Ale celkově, tento děj a příběh mně moc nezaujal..takové všechno jakoby nasilu našroubované, aby to do sebe nějak zapadlo..místy chyby (třeba hned na začátku - zmínka o tom, že Adélie před rokem řešila záhadu mizejících dětí v Cambridge...ehmn, už jen jaksi z logiky věci - jelikož s Rowleym počali dítě po Cambridge, dítě má nyní 9m, před rokem to nemohlo být ani náhodou...ale to jsou malé věci, nebudeme hnidopich :P.)
Adélie je taková nějaká rozpolcená a nevyhraněná...Dakers a její černá magie - taky jsem čekala něco víc...nicméně, autorce dám ještě šanci a určitě zkusím další díl série !!

jaroiva
19.01.2019 4 z 5

No, líbilo se mi to, ale oproti prvnímu dílu už to bylo pro mě spíš slabší. Do třetího se nejspíš v dohledné době pouštět nebudu.
Jestli nečtete postupně, doporučuji spíš Vykladačku smrti.

Modrina
17.01.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Takto volnomyšlenkářská Adélie by v té době rozhodně dlouho nepřežila, ale i přes tuto výhradu se mi knížka hodně líbila a okamžitě jsem sáhla po další. :)

A pokud si chcete přečíst něco o Eleonoře Akvitánské, skvělá je Zajatá královna (https://www.databazeknih.cz/knihy/zajata-kralovna-261303).

Ctenar1202
12.01.2019 5 z 5

Skvely a krasne zpracovany pribeh.

ferda16
20.09.2018 5 z 5

Mě tato série baví! Autorka skvěle vykresluje historii. Je to další napínavý příběh se zajímavou zápletkou. Jinak velmi chmurná doba, ve které se příběh odehrává, mě baví a líbí se mi!

gigi77
22.08.2018

Vůbec mi nesedí styl ... těžko se mi čte, mnoho historických slovních výrazů, občas zasazena současná ryze hovorová perla, k tomu přiškrcený nádech humoru ... jakoby se autorka snažila odlišit od ostatních a předčít jiná historická díla svým zvláštním stylem. Na mě to nefunguje. Vzdávám to, nebudu dočítat.

Vercutka
08.07.2018 4 z 5

Detektivní zápletka nic moc, ale stejně mě to bavilo číst. Jdu shánět třetí díl.

petunkav
26.06.2018 3 z 5

Na knihu jsem se těšila (první díl se mi líbil moc), ale bohužel jsem trochu zklamaná. Buď jsem ji četla ve špatné době nebo je opravdu trochu málo zajímavá, málo vtáhne do děje. Dost rozvláčná, málo poutavá... no prostě pro mě jen za tři hvězdy. Přečíst se určitě dá, to určitě ano. Ale žádný velký dojem po přečtení nemám.

karolina7748
24.12.2017 4 z 5

A mně se to líbilo, ikdyž ostatní díly byly určitě o něco lepší,ale i tak je to moje oblíbené čtení tyhle středověké detektivky.

evask
29.10.2017 3 z 5

Když jsem konečně dospěla k rozuzlení, už jsem zapomněla, kdo je kdo. Taky se snažím ignorovat, jak Adélie stále zdůrazňuje, že nevěří v žádného boha. Tím se chce vlichotit dnešnímu modernímu čtenáři?

Dousabel
22.09.2017 3 z 5

Druhý díl mě trochu zklamal. Adélie tady neměla moc prostoru ke svému lékařskému umění, ale i detektivní zápletka mi přišla hodně upozadněna. Navíc mi celou dobrou půlku knihy chyběl biskup :) Přečíst se to dalo, ale mohlo to být kratší.

evickakyticka
02.08.2017 2 z 5

Tuto knihu jsem tak dlouho odkládala, až jsem ji nedočetla. Začátek mě nebavil, potom ten labyrint, ten se dal. No a pak už jsem se nemohla začíst, oko četlo, ale mozek text nezpracovával. Škoda. První díl byl super, četla jsem i třetí, bohužel tento nedám.

Nakonec jsem knize dala ještě jednu šanci a bohužel jsem se utvrdila v tom, že je to nejslabší díl ze série. Dočteno, ale nebavilo.

moudivlacek
12.06.2017 5 z 5

Také velmi zajímavý díl, i když musím přiznat, že první se mi líbil víc. Zde je zase novinka - amputace ruky vojáka a hlavně labyrint. Moc se mi líbilo vysvětlení rozdílu mezi labyrintem a bludištěm.
A i když král Jindřich je velmi svérázná postava, má mé sympatie, protože to nebyl žádný zpátečník a měl rád pravdu.
Rozhodně budu v této sérii pokračovat dále.

Schamila
11.06.2017 4 z 5

Také dobré, ale první lepší, i tak byla zde bravurně vykreslena historie, bylo i napětí a bezva zápletka. Ještě mám před sebou dva díly - už se těším. Prostě historie a napětí, to je bezva spojení pro mne....

IHT
21.05.2017 4 z 5

Srovnam-li prvni a druhy dil teto (zatim) tetralogie, tak prvni jsem si uzil vice. Mozna za to mohou realie (fakt nemam rad zimu). Mozna ale i vetsi(?) mira feminismu v tomto dile - prijde mi, ze si hlavni postava vice stezuje na nedostatek uznani pro zeny a vice se navazi do "sexistickych prasat". Hlavne behem bloudeni labyrintem - tam mi to prislo az otravne. Celkove je vsak pribeh moc prima, rozuzleni prekvapive a ja uz se tesim na dalsi dily :)

Lenka40
18.01.2017 4 z 5

I druhý díl s lékařkou Adélíí byl moc pěkný. Opět nám Ariana Franklinová předvedla , jak umí dobře psát . Zápletka perfektní celá kniha se velice dobře četla a hlavně rychle . Nejvíce se mi ale líbí , jak mě spisovatelka vždy dokáže překvapit , tím jak do děje vsune postavu , od které by jste až do konce nečekali ,že je záporná. Určitě si přečtu i Relikvii mrtvých a Vrahovu modlitbu.

aannyy
03.01.2017 4 z 5

I když normálně historii moc nemusím, Adélii jsem se neubránila. Možná bych trochu zkrátila některé pasáže, takže 4 hvězdičky.