Dobře utajené housle

Dobře utajené housle https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93047/dobre-utajene-housle-93047.jpg 4 257 65

Soubor krátkých vypointovaných próz, v nichž autor v řadě humorných historek hovoří o umění manželského soužití a ohleduplných vzájemných vztahů.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Príjemná oddychová knižka, plná nevtieravého a veľmi dobre podaného humoru, v krátkych poviedkach, ktoré svedčia o tom, že človek nie je tvor dokonalý, ale môže si z tej nedokonalosti poriadne uťahovať.

Patt
09.05.2013 5 z 5

Výborná kniha u které si vždy odpočinu. Horníčkův humor mne vrací do pohody a moudrost myšlenek autora nutí nenásilně k přemýšlení nad světem kolem mne. Díky tomu si lépe všímám detailů, lidí- jejich chování v různých situacích. Horníčkova výborná znalost jazyka a způsob vyprávění je očekávaná samozřejmost. A těch postřehů ... i dnes použitelných ve všedním životě.

p.stranska
06.10.2012 4 z 5

inteligentní autor, inteligentní humor...tak to prostě je...ale pravda je, že dřív se mi Horníček nelíbil, nešel mi pod kůži, člověk asi musí dospět a zmoudřet, aby ho pochopil...

vejnar
21.05.2012 4 z 5

pet-kyval to řekla za mě.. pěkná, humorná knížečka, co se musí líbit snad všem;) 90%

pet-kyval
22.12.2010 4 z 5

[050/10] Vůbec jsem nevěděla, co od práce pana Horníčka čekat. Strašně ráda se nechávám překvapovat a strašně ráda vcházím do neznámých vod cizích světů a myslí na papírových stranách. Čisté šlápnutí do neznáma. Vlastně to bylo setkání první, nevinné a snad právě proto z části zmatené.

(014) Nepřestanu tvrdit, že byt je prostor, ale domov je bytost. Byt může získat a zaplnit muž. Ale domov je dílem ženy. To ona promění ten prostor v onu bytost.

Přiznávám se, že chvilkami jsem se ztrácela v myšlenkovém scénáři a ani panáček medoviny mi nedopomohl k lepší orientaci. (Jaká ironie…) Jenže, když už jsem se zorientovala, výsostně jsem se bavila. Příhoda se psem, obrazem a nebo posíláním telegramů. Jiskří to takovou tou horníčkovskou energií a živě jsem si dokázala vměstnat jeho uklidňující hlas, jak své životní příhody vypravuje a líčí.

(032) Pojem úklidu je vám jasný: znamená to vrátit každou věc na místo jí příslušející.

Knížka je to tenoučká a srší z ní hodně z osobnosti pana Horníčka a i když je místy cítit jakési uchechtnutí se nad jednáním jeho manželky, nepůsobí to zle a nebo škodolibě. Spíše naopak. Je v tom jakási úcta a spříznění dvou duší, dokonce i mírná a reálná láska mezi mužem a ženou. Obrazně tedy smekám a těším se na další z jeho knih.

humor manželství ze života

Miroslav Horníček
česká, 1918 - 2003
1966  87%Dobře utajené housle
1971  80%Listy z Provence
1980  94%Jak hledat slunce
1989  64%Julius a Albert
1984  80%Dobře utajené housle / Jablko je vinno

Kniha Dobře utajené housle je v