Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2571 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

bara1447
17.08.2017 3 z 5

Chvíli jsem myslela, že to snad ani nedočtu, ale bylo by mi líto těch peněz. Jak už tu bylo zmiňováno, měla jsem velký problém zorientovat se v obrovském množství postav, z nichž některé mě opravdu iritovaly (Lena a její slovník). Příběh té knihy by nebyl ani tak špatný, ale to jak je to napsáno, to mi nevyhovovalo.

Aya81
16.08.2017 4 z 5

Hodnotím lépe než Dívku ve vlaku, líbil se mi nápad i děj, propojení se starými povídačkami o utopených "čarodějnicích". Rozuzlení jsem ke konci tak trochu čekala, mohlo být malinko obšírnější - příliš useklý konec. Hezká obálka knihy je bonusem.

Framboise
16.08.2017 3 z 5

Jak mě Dívka ve vlaku nadchla, tak Do vody bylo velké zklamání. V postavách se člověk po pár kapitolách snadno zorientuje, ale příběh mě nevtáhl, nebavil. Nudné, ploché.

Rob83
16.08.2017 3 z 5

Po precteni prvniho romanu Divka ve vlaku jsem ocekaval podobny napinavy pribeh od zacatku do konce. Po prvnich x strankach jsem vice nez nad dejem premyslel, kdo je kdo a kdo ke komu patri. A jak uz bylo psano prede mnou, jak se knizka necetla plynule, tak se tezko dostavalo zpatky do deje. Nicmene az druha polovina knihy me zacala bavit a jeji treti cast me opravdu "strhla". Zaver byl opravdu dramaticky..posledni odstavec jsem docetl s husi kuzi po celem tele a posledni vetu jsem musel precist opakovane, abych uveril tomu, co se doopravdy stalo.
Knihu pres pocatecni rozpaky doporucuji!!

Květi62
16.08.2017 5 z 5

Knihu jsem si koupila, protože Dívka ve vlaku se mi líbila. Po přečtení komentářů níže jsem ji s obavami začala číst. A musím říct, že kniha byla víc než dobrá. Když jsem si ujasnila postavy, četla se velmi dobře, měla spád, napětí a konečné rozuzlení bylo až na úplný závěr. Za mě určitě doporučuji.

Peace
15.08.2017 3 z 5

"Hrůzy, které člověku vykouzlí fantazie, jsou vždycky mnohem horší než realita."

Nebylo to špatné, začátek knihy mě bavil opravdu hodně. Postupným čtením jsem si však k žádné postavě nevytvořila ani malé sympatie (což je trochu div, vzhledem k tomu, kolik jich tam bylo :o)) Tím pádem mi bylo i jedno, jak vše dopadne a to je u thrilleru poněkud ošemetná situace.

zpevSusannah
15.08.2017 3 z 5

Tak tohle byl docela slušný guláš. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.... A proč tam muselo být tolik zbytečných postav? A k tomu všemu jsem z toho neustálého přeskakování v čase skoro chytila tik v oku :D
Přesto musím říct, že se mi to zdálo o chlup lepší než bláznivá ožralka z vlaku. Bylo tu lehké tajemno a závěr tomu všemu dodal aspoň lehké ostřejší okořenění.
Závěrem díky Bohu za to, že jsem si tu knihu nekoupila a jen půjčila. Zvědavost jsem ukojila a stále si myslím, že všechny ty stříbrné a zlaté placky "bestsellerů" uděluje nějaký mimoň...

Yogini
14.08.2017 3 z 5

Kniha mě zklamala, po Dívce ve vlaku jsem čekala větší ,,pecku".

SilvieSisinka
13.08.2017 4 z 5

Kniha mě velice bavila,stejně jako dívka ve vlaku.Ve vsem jsem mela přehled.V postavách i v ději knihy.Za mě prostě super :-)

pavla.ctenarka
12.08.2017 5 z 5

Po dlouhé době, snad poprvé v životě, jsem se u knížky doopravdy bála a v noci se mi zdály zlé sny. Možná je to trochu "slátanina", ale dokázala ve mně vyvolat strach. Závěrečný zvrat se mi líbil.

Luciska13
11.08.2017 4 z 5

Ze začátku šílený zmatek... Ve jménech, v časech, místech, vzazích,... Ale jakmile se do toho člověk dostane, nejde přestat číst. Kapitola skončí v tom nejnapínavějším a další už je od někoho jiného, takže musíte číst a číst, abyste se dozvěděli, jak je to dál. Za zmatený začátek dávám dolů jednu hvězdičku, jinak super a doporučuju. Mnohem lepší než Dívka ve vlaku.

martina.bella
09.08.2017 2 z 5

Strašně dlouho jsem se nemohla začíst. Jednotlivé situace jsou postupně viděny očima různých postav, a to zdržuje děj. Už víme, že se na ulici potkala postava A s postavou B, ale ještě se to musíme znovu dočíst z pohledu druhé strany. Dívka ve vlaku měla jedno velké pozitivum, že byla velmi čtivá (a to vyvažovalo velmi plytký příběh, ze kterého v hlavě nic nezůstane). Ovšem tady nenacházím ani tu čtivost.

veronika5179
08.08.2017 4 z 5

Kniha je rozhodně nad průměrem toho, co se dnes vydává a masově kupuje jako bestsellery. Nemůžu souhlasit, že by postav bylo přespříliš a v knize se nedalo vyznat. Snad jen na začátku, ale to je oblíbený start mnoha dnešních románů :) Škoda, že si autorka více nepohrála s historií a mystikou, která se k tůni vázala, mohla z toho být skvělá detektivka s historickými prvky. Takhle se tématu a příběhů jen dotkla, ale příliš je nerozvinula, což je škoda. Vše jakoby jen lehce klouzalo po povrchu, dalo se toho určitě vyčerpat více. Na druhou stranu oceňuji, že čtenáře udržela v napětí poměrně dlouhou dobu a vyvarovala se tuctovosti, pokud to šlo.

Petbe
08.08.2017 5 z 5

Za mě teda super!! Lepší jak dívka ve vlaku. Od začátku mě to chytlo a do poslední chvíle jsem netušila, jak to teda vlastně všechno bylo....Chvílemi to připomíná Prázdné místo od J. K. Rowlingové.

Terrez93
07.08.2017 2 z 5

na to, jak jsem se na knížku těšila, tak za mě veliké zklamání, nemohla jsem se vůbec začíst, časté prolínání postav bylo na mě dost zmatečné, příběh dobrý, ale podání a rozuzlení hrozné, rozhodně už po knížce znovu nešáhnu

Martiiiik
07.08.2017 4 z 5

Nápad vyprávět příběh z pohledu různých osob oceňuji, nicméně, všeho moc škodí.. Celkem dlouho mi trvalo se zorientovat, kdo je kdo.. ale navzdory tomu kniha stojí za přečtení :-)

Gianne95
07.08.2017 3 z 5

Na knihu jsem netrpělivě čekala a řekla bych, že právě proto jsem byla zklamaná. Dělalo mi problém se do knihy začíst, neboť jsem se motala v postavách, i když po určitém čase si v tom člověk udělá pořádek, ale chce to číst hodně rychle, aby člověk v delších pauzách nezapomněl ty vztahy mezi postavami. Námět byl velmi zajímavý, takže to knížce dodalo plusové body. Bohužel jsem již od zhruba druhé poloviny knihy měla podezření na vraha které se mi potvrdilo.

Lenka.Vílka
06.08.2017 5 z 5

Přiznám se, nečekala jsem, že Do vody bude tak dobrá kniha. Strašně moc postav a ze začátku je těžké přijít na vztahy mezi nimi (kdo je příbuzný koho, kdo koho nesnáší, kdo je vlastně kdo pro koho atd., což je způsobeno stylem psaní), takže doporučuji číst prvních zhruba sto stran na zátah a bez vyrušování (snad budete mít větší štěstí než já, proto jsem začátek tak dlouho louskala a zpětně mě to mrzí). Začátek knihy je hodně věnován úvahám typu "co by kdyby" a rozebírání úplně všeho, i tý blbý mouchy na stěně. Jediné, co jsem nepochopila bylo rozdělení ich a er, proč má někdo jedno a druhý zase ono, ale dojem z vyprávění to nezkazilo a vlastně mi to časem bylo jedno. Vadila kurzíva, kterou fakt nebylo šetřeno. Kniha měla možná vyjít o měsíc později, protože v tomhle směru bylo v knize chyb nespočet. Jinak obdivuji autorky představivosti v rámci popisu událostí, emocí a všeho ostatního, s použitím toho všeho přirovnání vody. Jenom jsem myslela, že budu číst psycho detektivku, ale nakonec to byla jenom psycho sonda, která mi místy připomínala Prázdné místo. Takže za mě spokojenost.
Jestli očekáváte Dívku ve vlaku 2.0., tak budete brutálně zklamaný.

Ale ruku na srdce: jak by se mohl někdo bezchybně orientovat ve zdejších mrtvolách? Vždyť je to tady pomalu jako ve Vraždách v Midsoneru-místní se sice navzájem nezalévají do řídkého betonu ani se nemlátí po hlavách tupými předměty, ale je to tu pro změnu samá nehoda a sebevražda a groteskní utopení, zinscenovaná misogyny z dávných dob.

dorka4344
06.08.2017 5 z 5

Ze začátku kniha trošku zmatená, ale to jen kvůli tomu než čtenář pochopí o co se vlastně jedná a kdo je kdo. Po pár kapitolách mě ale kniha chytla a nakonec jsem ji přečetla skoro jedním dechem. Je to příběh napínavý, záhadný. Psaný stejným způsobem jako Dívka ve vlaku...každému tento styl nevyhovuje, ale přidává to knížce na zajímavosti, vidíte vlastně děj z několika pohledů. Knihu určitě doporučuji !!

Irsaf
06.08.2017 4 z 5

Nebylo to nejhorší čtení.