Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2571 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

Veronika248
06.08.2017 2 z 5

Bohuzel jsem nedocetla, namet zajimavy ale nemohla jsem se zacit- zmatek v osobach a tim padem me to nevtahlo. Divku ve vlaku to same, ale to jsem si rikala ,ze to bylo asi tim, ze jsem na tom byla prvni v kine- ( film exelentni) no tak budu doufat ze se Do vody opet zfilmuje :-)

111moni
06.08.2017 4 z 5

Mnohem lepší,než Dívka ve vlaku,více napětí, hlavní hrdinka nebudila negativní emoce svým alkoholismem( všimli jste si,jak je alkoholismus dnes v knihách "populární"? ) Ano, bylo v tom kus psychologie, nedorozumění, nechápání, tajemna.Za mne mnohem lepší.

perpe2a
06.08.2017 1 z 5

Tak toto byla hrůza...celou dobu jsem bojovala s chutí knihu odložit a nechutí ji dočíst... :-( ... je neskutečně zmatená, chaotická a unuděná....zaslouží si medaili, ale za podprůměr roku !!!!

ken-zo
05.08.2017 4 z 5

Mně se tato knízka líbila dokonce víc než Dívka ve vlaku. Nebyla to úplně klasická napínavá detektivka, ale to mi vůbec nevadilo - naopak jsem ccenila zajímavý vývoj v postavách, jejich náhledech, postupné odkrývání různých nuancí příběhu. Některé vedlejší části příběhu nebyly úplně dotažené, ale celkové vyznění to nijak nekazilo.

myshak
04.08.2017 3 z 5

Jako dozvedet se jmeno vraha, az v posledni vete knizky, se mi jeste nestalo. Je pravda, ze se tam strida hodne osob, takze urcite nedoporucuju knihu na delsi dobu odlozit. Pro me to bylo napinave. Neprecetla jsem to jednim dechem, odpocinula jsem si u toho. Ale i tak se mi kniha tezko odkladala. Doufam, ze se brzy dockame filmoveho zpracovani, stejne jako u Divky ve vlaku :)

Ajuszka
04.08.2017 3 z 5

No nic moc teda..Asi uz pi dalsi knize od teto autorky nesahnu..

JancaKube
04.08.2017 5 z 5

Kniha mě od začátku velmi bavila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a přečetla jsem ji jedním dechem. V postavách jsem se orientovala dobře. Ke konci se mi zdála trochu zdlouhavá a chvilkama jsem se nudila. Ale závěr bych více méně zajímavý. Myslím, že si s ním mohla autorka trošku víc pohrát ale byl uspokojivý. Za mě knihu určitě ano. A těším se na další.

Jane100
03.08.2017 1 z 5

Bohužel, velké zklamání. Začátek dost zmatený, mraky postav, vůbec nevíte kdo je kdo, ani o čem ty kapitoly vlastně jsou. Postavy vlastně mluví samy se sebou, ale vy vůbec netušíte o čem, vzhledem k tomu, že děj ještě vůbec nezačal. Jinak zápletka sama o sobě taky dost divná. Představa, že po dobu xxx let se někde v tůni topí jedna oběť za druhou, si autorka asi musela vybájit někde po několika flaškách tvrdýho, jinak to snad není ani možné.

Adelajda_4
02.08.2017 3 z 5

No, to byla dost zvláštní kniha, po přečtení komentářů jsem toho od ní moc neočekávala. Se jmény jsem problém neměla, ale problém jsem měla s jejich vylíčením, postavy mi připadaly dost povrchní a všichni do jednoho tam byli fakt divní! Jako jediné plus shledávám, že jsem knihu četla v parném létě a všichni se tam koupali ve vodě, a to jak živí, tak mrtví. Takže jako většina komentářů zde doporučuji, pokud chcete kvalitní detektivku, sáhněte po jiné knize.

Gabetina
02.08.2017 3 z 5

Začátek byl pro mě fakt oříšek. Vyznat se v těch postavách..V půlce mě to docela chytlo, konec i bavil ale stejně nevím, co si mám o knize ve výsledku myslet.

evasamankova
02.08.2017 3 z 5

Tento spletenec tolika podivných postav mě bavil. Četlo se to dobře, mělo to svoji zvláštní atmosféru i hrstku napětí, navíc styl líčení jednotlivých postav se také dobře různil. Ovšem konec - odbytý, s minimálně jedním důležitým aspektem nedovysvětleným - to potopil. Jako by P. Hawkins sama nevěděla, jak se svým příběhem naložit, jak ho rozmotat...
Takto jen průměrný průměr...

Denikyy
01.08.2017 2 z 5

I přes kontroverzní hodnocení knížky jsem se rozhodla do ní pustit s nižším očekáváním, že mě třeba překvapí... A ono nic. Celý děj se strašně táhne, celou dobu se nic pořádného neděje. Možná je dobře, že vám autorka na začátku dává víc času na zorientování, vzhledem k tomu že je příběh psaný z pohledu tolika postav. Ale Do vody mě oproti Dívce ve vlaku zklamala.

kanitsuj
01.08.2017 3 z 5

Druhý autorčin počin nelze s předchozím srovnávat, jelikož se jedná o něco jiného co do tématu i stylu vyprávění. Nejsem nekritickým fanouškem Dívky ve vlaku, ale předchozímu románu nelze upřít nápad a poměrně velkou míru napínavosti. Do vody byla alespoň pro mne poměrně nudná a nelogicky dlouhá četba, vůbec jsem neměla problém knihu odložit a vrátit se k ní o několik dní později. Chápu autorčin záměr vylíčit řeku jako mystické místo, na kterém našlo útěchu mnoho nešťastných duší, ale domnívám se, že se čtenáři zcela nepodařilo předat, co bylo původně zamýšlené. Střídání velkého množství osob i úryvky z knihy vnášely velký zmatek do děje, je dost možné, že v závěru /ač vydařeném/ jsem nedostala odpověď na vše, co jsem očekávala. "Dost možné" píši proto, že si nejsem jista, zda mi něco v tom velkém zmatku neuniklo:-) A ještě musím přidat svůj osobní postřeh na závěr - trochu mi autorčino líčení obyvatel městečka připomnělo mnou rovněž ne příliš oblíbené knihy Louise Pennyové o městečku Three Pines, kde se v každou roční dobu stane nějaký zločin a vyšetřování je tak úmorně zdlouhavé a poeticky prokreslené, že v závěru si nepamatuji, o čem byla řeč na začátku :-))

adikpav
01.08.2017 3 z 5

Čtu, čtu, kde nic tu nic... A najednou... konec.

Jamilily
31.07.2017 4 z 5

Knihu jsem nejdřív objevila v Německu, a tak jsem začala pátrat, kdy vyjde v češtině. Hned jak jsem to zjistila, neustále jsem se na ní těšila, ta krásná obálka!!!, a po vydání koupila. Než jsem se ke čtení ale dostala, četla jsem tu pár komentářů, které mě dost uzemnily, vůbec jsem se na tu knížku netěšila. Ale musím říct, že podle mě není vůbec tak špatná, jak jsem si tu přečetla, mě to množství postav právě sedělo, příběh byl zajímavý, jen konec mi přišel celkem přitažený za vlasy, a hlavně mi přišel strašně rychle odbytý, což bylo asi největší minus téhle knížky.

Hella
31.07.2017 1 z 5

Jééje, to bylo hodně velké zklamání. Nuda a chaos ve jménech příliš mnoha vypravěčů mi knihu ve třetině definitivně znechutily.

vandalindakova
31.07.2017 1 z 5

Dočetla jsem do necelé poloviny. Měla jsem velký zmatek ve jménech, jak už tu je hodně zmíněno. Pro mě to byla nuda, žádný děj. Kniha mi přišla strašně moc negativní. Jasně vyšetřují tam několik úmrtí a tak dále, ale já z toho měla pocit, že každý člověk je zmetek, všichni lhali. Nejspíš nic pro mě. Byla to moje první kniha podobného žánru a asi mě docela odradila. Snad příště narazím na něco lepšího.

martinaandulka
31.07.2017 5 z 5

Na začátku jsem měla trochu problém zařadit postavy,tak jsem se vracela na začátek kdo je kdo,ale pak mě to tak vtáhlo do děje,že jsem se u od knihy nemohla odtrhnout.Spisovatelka napsala pěkný napínavý příběh.Líbilo se mi jak popsala městečko a řeku.Je jiná než Dívka ve vlaku,ale stejně se mi moc líbila.

Zuzanka46
30.07.2017 2 z 5

Po Dívce ve vlaku přišlo velké zklamání... Posledních 20 stran jsem už ani nečetla, nemělo to smysl. Vyprávění kolem Leny mě docela i bavilo, ale zbytek byla hrůza, chaos ve jménech tomu taky nepomohl. Proč je tato kniha bestseller, to opravdu nechápu, snad jen díky provedenému obalu ☺

Renata98
29.07.2017 3 z 5

Po dívce ve vlaku jsem neodolala a musela si Do vody koupit. Nejdřív jsem se do děje vůbec nemohla dostat, vadilo mi mnoho postav, ztrácela jsem se v tom kdo je kdo. V 2. polovině jsem se celkem začetla a zvykla si a kniha mě začala bavit. Není to ale nic, co bych si musela přečíst znovu.