Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2576 2576

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

Renata98
29.07.2017 3 z 5

Po dívce ve vlaku jsem neodolala a musela si Do vody koupit. Nejdřív jsem se do děje vůbec nemohla dostat, vadilo mi mnoho postav, ztrácela jsem se v tom kdo je kdo. V 2. polovině jsem se celkem začetla a zvykla si a kniha mě začala bavit. Není to ale nic, co bych si musela přečíst znovu.

annass15
29.07.2017

Zpočátku jsem byla hodně zmatená z množství postav, ale podobný problém jsem měla i u Dívky ve vlaku. Ovšem první knihu nemůžu ani trochu srovnávat s touto. Všechno bylo takové zmatené, například mě mrzí, že jsem se nedozvěděla nic o tom, proč tam skočily všechny ty ženy předtím. Nevím taky, jestli jsem sama, ale trochu jsem nepochopila ten konec. (pozor, teď budu trochu spoilerovat) Pokud ji tedy shodil ten člověk, jak se tedy objevil ten náramek se sponou? Když se Patrick přiznal, řekl, že jí ho strhl z ruky, ale pokud to tedy nebyl on, jak se potom náramek objevil u Helen? Nevím, zda to skutečně zůstalo záhadou nebo jsem prostě byla nepozorný čtenář, ale mohl by mi to, prosím, někdo objasnit? Děkuji. Abych ale také nekritizovala, moc se mi líbí, jak Paula popisuje myšlenkové pochody a celkově styl psaní.

Maňule
29.07.2017 2 z 5

Skoro mi to přijde, že tato kniha rozdělila čtenáře na ,,líbilo - nelíbilo":-). Já tedy určitě patřím do té druhé skupiny. Větší množství vypravěčů působí rušivě, děj nemá spád, napětí téměř žádné.
Ne, nelíbilo !!!

Ninie
29.07.2017 5 z 5

Za mně mhohem lépe napsaná, než Dívka ve vlaku - skvěle propracované postavy, napínavý děj (člověk si v jednu chvíli myslí, že už zná všechny fakt a najednou se objeví nová věc)
Horší je to s množstvím postav. Pomalejšímu čtenáři trvá dlouho se zorientovat (mě samotné dlouho splývaly postavy Jules s Luise a pak Mark se Seanem)
Myslím si, že tahle kniha nezaslouží takové pozornosti (co si budeme povídat, lidi se o knihu zajímají jen díky její předchůdkyni), ale přesto bych ji zcela nezatratila, dá se přečíst jedním dechem :)

AnetHol
29.07.2017 2 z 5

Kniha se mi nelíbila... Nevím, ale styl psaní autorky se mi vůbec nelíbí, na mě asi příliš mnoho postav, zmatené vyprávění, příliš překombinované. Knihy Pauly Hawkins nejsou nic pro mě. Dvě hvězdy - proto, že je to zajímavý námět, ale to je tak všechno.

koki.veru
29.07.2017 5 z 5

Mne se kniha velmi libila,dokonce i vic nez Divka ve vlaku. Na to,ze je kniha neustale vypravena z pohledu jine osoby jsem si zvykla hned na zacatku a ani se mi ppstavy nemotali. Super napinavy pribeh :-)

Horalka5
28.07.2017 4 z 5

Mně se to líbilo. Dobře napsaná detektivka i když to místy bylo lehce předvídatelné a s koncem si mohla spisovatelka více pohrát, ale atmosférou mě kniha poměrně rychle vtáhla do děje.

Pozde
27.07.2017 3 z 5

Na muj vkus prekombinovane, radoby libive ctivo. Zapletka dobra, ale nelibilo se mi zpracovani.

Leusee
25.07.2017 4 z 5

To množství postav pro mě bylo lehce matoucí a občas jsem měla problém se zorientovat kdo je kdo. Ale jinak velmi zajímavý děj a napětí taky nechybělo. Konec mohl být ale podle mě víc rozvinut. Každopádně miluju Pauly styl psaní a jakmile se člověk začte není schopen přestat.

Sorrow
24.07.2017 2 z 5

Hm.....Takové nemastné, neslané, stejně jako u Dívky ve vlaku psané moc na efekt - snaha twistovat a šokovat čtenáře tady působí hrozně vyumělkovně. Množství postav mi po čase přestalo vadit, nicméně volba psaní z úhlu pohledu každého jednoho aktéra podle mě nebyla úplně nejmoudřejší. Musím ovšem uznat, že co se týče samotného stylu psaní, udělala autorka jakýs takýs posun. Zejména pasáže z pohledu Jules psané du formou velmi oceňuji. Knihu ale přesto doporučit nemůžu a s Hawkinsovou se tímto druhým pokusem loučím - zkrátka jsme si nesedly...

LaPetja
24.07.2017 2 z 5

Kniha je pro mne po Dívce ve vlaku velkým zklamáním. Velké množství postav mi až tak nevadilo, některé mi přišly ale naprosto zbytečné. Žádné zajímavé rozuzlení se nekonalo, naopak bylo vše zčistajasna vyřešeno. Oceňuji ne až tak obvyklé psaní pomocí myšlenek, dialogů je v knize pomálu.

evismaior
24.07.2017 3 z 5

55% - Od Dívky ve vlaku už jsem si zvykla, že k postavám Pauly Hawkins si prostě nedokážu najít cestu a není tam jediná, se kterou bych se v reálném životě chtěla, co já vím, třeba skamarádit. Tentokrát jsem se ale dopracovala dokonce k tomu, že jeden den večer jsem knihu dočetla a druhý den ráno jsem se musela jít přesvědčit, kdo že to byl nakonec, ten vrah. Tak moc mi to totiž v závěru knihy po všech těch stovkách stran přehazování příběhu z jedné postavy na druhou, bylo jedno. Zápletka mi nepřipadala zas tak zajímavá, aby kolem ní tolik lidí (v nichž jsem ještě ve dvou třetinách knihy neměla stoprocentně jasno, kdo je kdo) muselo tolik vyšilovat, a ani šťourání v minulosti tomu příliš nepomohlo. Na rozdíl od Dívky ve vlaku si ale myslím, že by z toho mohl být celkem slušný psychologický thriller, pokud se toho chopí někdo, kdo umí pracovat s depresívně hutnou atmosférou a využije všech výhod filmových zkratek.

Klárka83
24.07.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila. Začátek byl pro mě dost složitý, protože do vstupu zasahovalo spoustu postav a musela jsem si zvyknout na styl psaní, ale nakonec se mi kniha líbila. Neočekávala jsem bůh ví co, ale pro mě byl děj napínavý, jen to rozuzlení mi přišlo moc hrrr.

Lindulinek
24.07.2017 3 z 5

Nudný děj a předvídatelná zápletka. Moc dobře se mi kniha nečetla. Příběh byl málo rozveden a díky krátkým kapitolám k velkému množství postav, byl trošku zmatený.

petrarka72
24.07.2017 3 z 5

Přečteno během dvou večerů (nocí). Nemám problém s časovými skoky, nemám problém s množstvím postav - ale pachatel byl jasný od okamžiku, kdy se objevil na scéně... Na vyčištění hlavy ideální, ale Dívka ve vlaku pořád vede.

saez
24.07.2017 3 z 5

Čekala jsem trochu více, ale jako odpočinková četba na léto, kniha splnila svůj účel.

Ketrin.TR
23.07.2017 2 z 5

Tak já vám nevím; poslední dobou jsou ty bestsellery trošku slabota a tohle není vyjímka... Bohužel tuto knihu, ač nerada, budu muset zařadit do nedočtených. Do půlky jsem se prokousávala s očekáváním kdy už se konečně něco pořádného stane a nic; děj plyne nudným, pomalým tempem, nahlížíte na něj z úhlu tolika postav, že se v tom vcelku ztrácíte a díky rychlému střídání odstavců si k žádné postavě ani nestihnete pořádně vytvořit nějaký vztah. Námět by byl vcelku zajímavý, ale přijde mi, že autorka moc potenciál tajemné tůně nevyužila; dal by se vykouzlit tak záhadný a temný příběh! Místo toho to zabila nic neříkajícím vyprávěním o postavách a děj pluje v pozadí v tichosti jako ta podivná tůně. Tak jak mě Dívka ve vlaku bavila, tak tento počin mě vcelku unudil, takže za mě ne.

sebemi
23.07.2017 4 z 5

Přečteno ve vlaku :D Začátek se rozjel pěkně, vyprávění z pohledu různých postav mě bavilo a tajemství tůně mě fakt zaujalo. Ale od půlky už lehce odhadnutelné a na konci mi chybělo pořádné napětí. Za mě 4*

Pauvka
23.07.2017 4 z 5

Nečetla sem Dívku ve vlaku, ale jestli bude dobrá jako tato, mám se na co těšit :)

Páájinka
23.07.2017

Pěkná kniha, ale na Dívku ve vlaku to nemá.