Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2571 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

kalinkacz
02.09.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku byla pro mě lepší průměr, navíc thrillery moc nečtu, takže jsem neměla moc srovnání... Byla jsem ale nesmírně zvědavá, jak se vyvinul a posunul autorčin styl psaní... Po vydání této knihy jsem všude četla negativní recenze, které popisovaly, jak je v knize moc postav a čtenář se ztrácí... Já se na to připravila, postavy si vypsala a vůbec jsem se neztrácela... Vadilo mi velké množství vypravěčů, ale zápletka postavená na vztazích mi to vynahradila a knihu jsem si nakonec hodně užila...

PetullaN
01.09.2017 3 z 5

Do vody jsem precetla ihned po precteni knihy Ke dnu od Anny Bolave a to byla chyba. Uplne na me dychla stejne temna, tysniva a mysticka atmosfera spojena s rekou, ale na Annu Bolavou proste Paula Hawkins nemela. Jinak bych dala asi o hvezdicku vice.

grasiele
01.09.2017 4 z 5

Zpocatku neprehlednost postav,ale duvodem podle me je schovani vraha mezi vypovedi. Splnilo ucel, vraha jsem neodhalila.

Tyet
01.09.2017 4 z 5

Od autorky Pauly Hawkins jsem už četla detektivku Dívka ve vlaku a ta mě nijak nenadchla. Po přečtení recenzí na Do vody jsem čekala naprostý propadák, ale přemohla jsem se. Přečetla jsem knížku za dva dny a musím nakonec říct, že se mi líbila. Je to napínavá detektivka, která se dobře čte. Nechápu, že mají někteří čtenáři potíže se zapamatováním si postav a jmen, v knize jich vystupuje jen pár. Macondo na vás :)
Uvědomila jsem si ale, že paní Hawkins opravdu ale opravdu nemá ráda muže. V jejích knihách vystupují pouze tyrani, násilníci, tupci, zabedněnci, úchyláci, slaboši nebo vyšinutci. Normální muže tam nenajdete. Zato mnoho zneužitých, týraných, zajímavých, krásných, tajuplných a silných žen. Tady něco nehraje, žejo? Je stejně zvláštní, jak na sebe člověk prozradí věci, aniž by chtěl.

Eleanor-ka
31.08.2017 5 z 5

Zpočátku se děj pomalu táhl, ale že by se jednalo o nudné převyprávění, to se rozhodně říci nedá. Kniha má velmi propracovanou zápletku, která je doplněna mystikou spojenou s místní řekou a tajemnými příběhy z minulosti. Avšak, ke konci jsem čekala trochu víc, něco více ve stylu Agathy Christie, kdy vás Hercule Poirot nestačí šokovat jednou větou za druhou - čekala jsem něco, co vás zkrátka posadí na prdel... ale vyvrcholení bylo klidné, trochu skeptické, ale správně psychologické - i když poté přichází zklamání, že se tedy dostalo toho, co si čtenář už několik stránek myslel dopředu, nakonec vás kniha beztak překvapí svým závěrem. Za mě správný thriller mísený detektivkou s pořádných nádechem tajemna. Rozhodně spokojenost.

Lokina
31.08.2017 4 z 5

Při čtení této knihy jsem si nechávala určitý odstup, ale musím říci, že se mi velice líbila. Lákala mě jak krásná, ale i děsivá obálka, tak i anotace slibující tajemný příběh odkrývající dávné pravdy. Samozřejmě nesměla chybět veliká reklama, která knihu doprovázela, takže jsem se rozhodla do toho jít a udělat si vlastní obrázek.
Jak jsem napsala výše, kniha se mi líbila. Příběh byl čtivý, udržoval si napětí a pomalu odhaloval, co se stalo. Velice se mi líbily kapitoly o utonulých ženách, které knize přidaly na svižnosti a ucelily mi jednotlivý pohled na příběh.
Co se týče více postav, které figurovaly v knize, s tím jsem problém neměla. Bylo příjemné nechat se trochu víc ponořit do příběhu a nechat trochu víc zapracovat mozek. Konec pro mě byl malinko šokující, měla jsem své odhady, ale asi by ze mě moc dobrý detektiv nebyl.
Už se moc těším, až autorka napíše další knihu. :-)

Tynusee13
31.08.2017 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná kniha, líbí se mi autorčin styl psaní. Jsem nadmíru spokojená a vřele doporučuji.

LadyD
31.08.2017 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem si zamilovala od prvního písmenka. Skvěle se četla a je rozhodně zajímavá. Můžu určitě doporučit.

jaja10
30.08.2017 5 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale kniha se mi dost líbila. Děj byl napínavý od začátku až dokonce. Za mě super. Chtěla jsem číst kapitolu za kapitolou.

Vojtos
30.08.2017 odpad!

Bohužel hrůza...

Pavlnka
30.08.2017 5 z 5

Začátek byl takový zdlouhavý, ale když jsem to překonala nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Líbí se mi styl této autorky, je velmi čtivý.

Roberta
30.08.2017

Pro me nudaaaa....

putpuda
29.08.2017 4 z 5

Ke knize jsem přistupovala tak nějak hodně skepticky. Dočetla jsem ji včera a pořád nevím, co si mám myslet. Strašně zvláštní kniha. Přišla mi dost ponurá, místy až depresivní. Ale zvláštním způsobem mě to k ní táhlo......na druhou stranu mám pocit, že to v podstatě bylo celkem o ničem. Rozhodně jsem od toho čekala něco jiného - větší psycho! No já tedy nevím. Ze začátku jsem taky listovala zpět, abych se ujistila o kom, že to vlastně zrovna čtu, ale po pár kapitolách mi to už tak nevadilo. S Dívkou ve vlaku bych to rozhodně nesrovnávala. Jednak mě vůbec nebavila a tohle je úplně jiné.
No, zajímavá to paní spisovatelka ;). To jsem zvědavá, co se z jejího pera vyklube příště ......
Povedená obálka.

tatruszka
29.08.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila o trochu více, než dívka ve vlaku, ale ke konci už jsem měla pocit zbytečného nadstavování a přemílání děje pořád dokola.

goldiex
29.08.2017 5 z 5

Výborná kniha, opravdu velmi povedený psychothriller. Je ještě lepší, než byla Dívka ve vlaku.
Překvapuje mě proto dost nízké hodnocení a velké množství negativních komentářů; nejspíš to není kniha pro každého.
Někomu se zdá, že se celou dobu nic neděje, ale já mám pocit přesně opačný, a to už od první stránky. Někdo je dezorientovaný větším množstvím postav, ale stačí jen pozorně číst a vnímat.
Kdo má rád knihy plné tajemství, ten si musí rozhodně přijít na své. Zde všechna tajemství - letitá i ta nedávná - zpočátku bublají pod hladinou, aby pak postupně vyplavala na povrch... Závěr není vzhledem k okolnostem úplně nečekaný, ale je rozhodně zajímavý. A obálka každopádně patří k těm nejpovedenějším v poslední době. Za mě celkově velký palec nahoru a pět hvězdiček navrch!

coquus
29.08.2017 3 z 5

Ze začátku se příběh rozjíždí dost pomalu. Když pominu svůj menší zmatek v jménech, tak jsem měl z kraje pocit, že každá postava ví víc, než je ochotna sdělit čtenáři. To se posléze potvrdilo. Zhruba od první třetiny, kdy začnou být jasná propojení mezi jednotlivými postavami, začíná děj pomalu gradovat, což vydrží až do bohužel čím dál víc předvídatelného konce.

IvusP
29.08.2017 2 z 5

Takže hned ze startu - už dívka ve vlaku se mi hodně nelíbila. Ale zvědavost mi nedala a autorce jsem chtěla dát ještě jednu šanci. Každopádně jsem se jenom utvrdila v tom, že knihám Pauly na chuť prostě nepřijdu. Hlavně ze začátku zmatečné přeskakování kapitol od 10 vypravěčů, kdy nemáte nejmenší ponětí kdo je kdo a o co se vlastně jedná, není úplně nejlepší úvod. V postavách jsem se zhruba začala orientovat asi v půlce knihy. Autorka se snaží děj za každou cenu zamotat, ale jediné co se jí podaří ve skutečnosti je zmatek, nepřehlednost a zbytečná omáčka v ději. I když Do vody ve finále je o trochu lepší než dívka ve vlaku, nic to nemění na tom, že jako u prvotiny celou knihu čekáte na něco, čeho se bohužel nedočkáte. Takže pro mě opět zklamání a utvrzení v tom, že autorčin styl psaní pro mě opravdu není a stále nerozumím nálepce "bestseller". Ani sebelepší reklama o přebal knihy nevylepší její obsah. (A pokud si někdo z vás opravdu myslí, že tohle je thriler, zkuste si někdy přečíst cokoliv třeba od Chrise Cartera

Dumicek
28.08.2017 3 z 5

Kniha má super přebal, ten mě teda hooodně nalákal, ale po otevření knihy a začtení do ní, tak postupné nadšení opadávalo až z něho nezbylo nic..Zbytečně moc postav, ve kterých se ztrácíte, divné přeskakování v dějové lince a pak to věčné a nudné rozjímání o své setře o tom jak by se cítila a jak by se zachovala a tak dále a tak dále...jooo jasné,že to tam autorka musí nějak nastínit,ale aby to bylo skoro na každé druhé stránce, tak to na mě bylo moc. Napínavé to chvílemi teda bylo, ale ani to můj celkový dojem na tuto knihu nezlepšilo. Pro mě hodně slabý průměr.

Veru1992
28.08.2017 5 z 5

Ze začátku pro mě byl osobně boj se srovnat v postavách knihy, ale veděla jsem, že to bude stát za to a taky že jo. Kniha se mi moc líbila :-)

afrolenca
28.08.2017 5 z 5

Kniha bylaze začátku velmi zmatená,nevěděla jsem, kdo je kdo a čí příběh patří kam. Poté, co jsem se zorientovala, mě však příběh velmi chytl a jedním dechem jsem ji dočetla do konce.