Do vody

Do vody https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333112/bmid_do-vody-GC4-333112.jpg 3 2571 808

Vyhýbejte se tichým vodám, nikdy nevíte, co se skrývá pod hladinou… Na dně řeky se najde tělo svobodné matky – a zrovna na místě, kde bylo toho léta objevena mrtvola mladého děvčete. V historii malého městečka Beckford to sice nejsou první ženy, jejichž osud se na onom místě uzavřel, jsou to však právě ony dvě, jejichž smrt rozčeří nejen hladinu řeky, ale i poklidné životy místních obyvatel. A z temných vod začínají najednou na světlo dne vyplouvat dlouho zamlčovaná tajemství… Druhý román Pauly Hawkinsové, jejíž předloňský debut Dívka ve vlaku se stal fenoménem, když pobořil všechny možné rekordy v rychlosti prodeje (doposud se ho po celém světě prodalo přes 18 milionů výtisků), 79 týdnů se držel na prestižním žebříčků bestsellerů New York Times a na jeho motivy byl natočen film. Není pochyb – tohle je knižní událost roku!... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Into the Water , 2017

marta4697
11.09.2017 2 z 5

Opravdu slabota, neustále prolínání postav, ve kterých se nedá orientovat a hlavně děj fakt o ničem. Až jsem se divila, že jsem to dočetla.

vancur
10.09.2017 2 z 5

Takový paskvil plný hysterie, postavy protivné.

Tereziee
10.09.2017 3 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila. Bohužel nemůžu říct, že splnila moje očekávání. Kniha je zbytečně protahovaná, značnou část knihy se vlastně nic neděje. V knize vystupuje spoustu postav, ve kterých je těžké se zorientovat, ale nakonec jsem i to zvládla. Závěr knihy byl napínavý, ale na můj vkus moc rychle ukončený. Kdyby Hawkins psala celou knihu stejným stylem jako její závěr...

Za co teda palec nahoru je krásný a poutavý přebal knihy :)

vsvobo
08.09.2017 4 z 5

Rozhodně lepší než Dívka ve vlaku. Napínavé, sice chvilkami zdlouhavé, ale nějak mi to dojem nekazilo. Skvělý triller.

kiwi88
08.09.2017 1 z 5

Na můj vkus zmatené. Členění celého příběhu z pohledů několika postav je komplikované a celkově mi styl psaní spisovatelky moc nesedí.

Dívku ve vlaku jsem četla a tehdy se mi líbila, tak jsem ze zvědavosti otevřela i knihu Do vody.

Své čtenáře si jistě najde, já se k této knize ale určitě nevrátím.

kleo9554
08.09.2017 4 z 5

Docela mi vadilo než jsem se zorientovala a závěr jsem tak nějak odhadla ve druhé polovině knihy...

bydžounek
07.09.2017 3 z 5

příběh zajímavý a ponurý, temný.

kadgam
06.09.2017 3 z 5

Dlhšie trvalo, kým som sa zorientovala v osobách a časovej línii, potom dosť náhly a nečakaný záver.

KamaPika
06.09.2017 4 z 5

Zajímavé, čtivé

goofeek
06.09.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku bylo něco nového a poutavého, tato kniha mi připomínala Sedmilhářky, které se ale v tomto provedení rozhodně nepovedly a vlastně ke konci mě už ani nezajímalo jak to dopadne.

helcab
06.09.2017 4 z 5

Celkem pěkná kniha. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale pak byl příběh pěkný. Ten konec mě ale neuspokojil. Zůstalo to takové nevysvětlené a tím mě to trochu zklamalo.

koolsavage
06.09.2017 3 z 5

Já jsem překvapená, protože jsem po Dívce ve vlaku nečekala, že by se mi kniha líbila. A líbila, a to o dost více, jak autorčina prvotina. Lepší a propracovanější příběh, střídání pohledu vypravěčů. Nechápu moc nářek na náročnost pochopení postav, kvůli jeho množství - zkuste Sto roků samoty, to je teprve propletenec :-) /3,5*/

Floriška7
05.09.2017 2 z 5

Patřím k těm, kterým se Dívka ve vlaku líbila. Tato kniha pro mě byla velkým zklamáním. Vlastně jsem vůbec nepochopila o co šlo. Postavy zamotané, nepřehledné.....v podstatě škoda času.

Zan23
05.09.2017 3 z 5

Tato kniha mi přišla velmi zmatená. Velké množství postav bych označila za zbytečné. Příběh je svým způsobem zajímavý, pokud se do toho člověk dostane. Obrovské zklamání je pro mě samotný konec. V té části konce, kde by mi měla spadnout brada a já bych měla být nejvíce šokována, se nedělo nic. Celkový dojem z knihy je tedy dobrý. Nelze však tuto knihu srovnávat s knihou Dívka ve vlaku, která se podle mého názoru povedla o hodně lépe

simika
05.09.2017 3 z 5

Velké zklamání... Děj se odvíjel straaaašně pomalu, v podstatě si ho čtenář musí hledat sám mezi řádky. Z náznaků, pocitů, emocí... Strašně těžká kniha na čtení, určitě ne oddychovka. Velké množství postav, které nemají na první pohled nic společného, souvislosti musí čtenář lovit také pod čarou, dohadovat se... Aby dospěl k tomu, že pokud si tuhle knížku nepřečte, o nic moc v životě nepřijde :-)
Přidávám se k názoru, že pokud by autorka tuhle knihu vydala jako první, neproslavila by se. Možná u nějakých "náročných" čtenářů, ale přiznejme si, kolik z nás takových je?

Devorah
04.09.2017 1 z 5

Ze začátku nesouvislý děj, mnoho pohledů od různých postav, neschopnost zorientovat se. Jaké bylo moje zděšení, když se toto táhlo celou knihou. Sice přečteno, ale spíš ze zvědavosti. Za mě již nikdy více. Naprosto příšerný styl autorky a abych byla opravdu krutá, tak na podložení stolku je kniha naprosto postačující. Uff.

gad
03.09.2017 5 z 5

Opět zajímavě napsaná kniha. Líbilo se mi, jak autorka popisuje děj pohledem jednotlivých aktérů a tím postupně odkrývá to, co mělo zůstat skryto. Moc dobré.

Alyx
03.09.2017 2 z 5

Bohužel zklamání. Nemohla jsem se začíst, v postavách byl poněkud zmatek, těžko si k nim tvořil člověk vztah. Dívka ve vlaku se mi líbila.

kachenbooklover
02.09.2017 4 z 5

Na to ,jak je kniha opěvovaná ,mě nijak zvlášť nenadchla...takový lepší průměr.
Kniha je napsaná docela poutavě,ale pro mě docela chaos v postavách...Když tam byl někdo ,kdo nemluvil třeba čtvrt knihy,musela jsem se vracet zpátky s tím :Kdo to sakra je !!!:D..a když už jsem to konečně jakž takž pobrala , musela jsem zjišťovat kdo má s kým jaký vztah....
Na mě působí dojem ,že nenadchne ani neurazí...osobně mi Dívka ve vlaku přišla lepší.

medialstar
02.09.2017 3 z 5

Asi má pozornost nebyla ve formě, protože i já se řadím k těm, co měli chaos v postavách a listovala jsem občas nazpět, abych se ujistila, kdo je kdo. A to jsem ji slupla za tři večery. No možná to není moje dobrá vizitka. Atmosféra byla hutně tajemná, dokázala vtáhnout do děje a byla jsem fakt zvědavá, co bude dál. Ale místo gradace a nervů jak špagáty mi přišlo, že počáteční jízda se maličko zpomalovala, až do konce dojela asi tak předpisovou obecní padesátkou. Hawkins si dala záležet, určitě si nad papírem lámala hlavu dlouho, ale ve výsledku mě to ze židle nesmetlo. Finále, místo aby mi vyrazilo dech nebo působilo napětí hodné krájení, jsem přijala s klidem a v duchu si říkala, ajo, tak fajn, dobře teda. Nerada dávám tři hvězdy, ale když to porovnám s konkurencí, tak mi to prostě čtyři dát nemůže. Za přečtení stojí, ale pak ji klidně dejte jako dárek nějaké holce ve vlaku.