Do středu Země

Do středu Země https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61710/do-stredu-zeme-61710.jpg 4 1191 142

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. 24. května roku 1863 profesor Liddenbrock náhodou objeví zašifrovaný dokument islandského alchymisty ze 16. století. Podaří se mu text psaný runovým písmem rozluštit a zjistí, že jeho autor tvrdí, že sestoupil do středu Země. Pod vedením profesora Liddenbrocka začíná dobrodružná výprava do zemských hllubin. Příběh německého profesora Otty Liddenbrocka, jeho synovce Axela a islandského lovce Hanse strhuje čtenáře od prvních stránek svým napětím a dokonalým popisem dramatických situací. Ne náhodou patří Do středu Země k nejvyhledávanějším literárním látkám zpracovaným filmovými tvůrci. Filmových a televizních podob známe několik.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Návrat

Voyage au centre de la Terre , 1864

Skallarix
17.02.2012 2 z 5

Knihu "Cesta do středu Země" jsem dostal po tátovi, ale nevím, jestli ji vůbec někdy četl. Byla to také první a prozatím jediná "Verneovka", ke které jsem se dostal - a s politováním musím říci, že jsem čekal trochu více. Vlastně o dost více..

jprst
07.11.2011 3 z 5

Už je to dlouho od vzniku tohoto románu, věda poskočila daleko dopředu, ale kdo má chuť a náladu na klasický vědecko-fantastický román s napínavou zápletkou, rozhodně neprohloupí. Ale hlavně si ten žážitek nenechte zkazit tím, že pak zhlédnete některé filmové pracování tohoto románu, ty nemají s Vernem moc společného.