Do středu Země

kniha od:


Koupit

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. 24. května roku 1863 profesor Liddenbrock náhodou objeví zašifrovaný dokument islandského alchymisty ze 16. století. Podaří se mu text psaný runovým písmem rozluštit a zjistí, že jeho autor tvrdí, že sestoupil do středu Země. Pod vedením profesora Liddenbrocka začíná dobrodružná výprava do zemských hllubin. Příběh německého profesora Otty Liddenbrocka, jeho synovce Axela a islandského lovce Hanse strhuje čtenáře od prvních stránek svým napětím a dokonalým popisem dramatických situací. Ne náhodou patří Do středu Země k nejvyhledávanějším literárním látkám zpracovaným filmovými tvůrci. Filmových a televizních podob známe několik....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61710/do-stredu-zeme-61710.jpg 4.21006
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Návrat
Originální název:

Voyage au centre de la Terre, 1864


více info...
Nahrávám...

Komentáře (121)

Kniha Do středu Země

PPardinio
16. května

Vyprávění o hledaní cesty do středu Země v podání tří rozdílných dobrodruhů. Námět je to na dobu vzniku opravdu dechberoucí. Užíval jsme si popis putování Islandem, sestupování do jícnu sopky a vykreslení hlubin, které zajímavě přešly do světa podzemního moře. Zde bylo vyprávění z pohledu zajímavosti na vrcholu. Bohužel závěr příběhu mi přišel trochu nedotažený, ale i tak nadprůměrné dílo z pera J.Vernea.

Jellus
28. března

Takova krasna "fantasblbustka" na tisickrat spatne zfilmovana. Je to kratke cteni na jedno odpoledne.


Majto
26. března

Prvý kontakt s tvorbou autora bol pred cca 40-imi rokmi práve s touto knihou. Vtedy som ju zhltol a následne prehrabal knižnice celej rodiny, aj obecné, aby som sa dostal k ďalším titulom.
Keď som ju čítal dnes, viac som už vnímal rôzne nedostatky (pomalý rozbeh, zopár nepresností, extrémne rýchle ukončenie), no aj tak som viac-menej spokojný a dokážem pochopiť nadšenie čitateľov aj v súčasnosti.

Balthazar
11. března

Klasika

Meda77
04. března

Velmi známá verneovka, která nijak nevybočuje z autorových kvalit, takže skvělé čtení pro mládež, ale i pro vzpomínky.

Tereyciiik
24. ledna

Četla jsme vydání u roku 2020 a moc se mi líbilo. Sice obsahovalo několik chyb, ale i tak se hezky četlo. Jen si neumím u knih Verna vše dost dobře představit a jsem vděčná za ilustrace. Každopádně Kam se filmy hrabou na knihu.

Kontryhelka
17. ledna

Nádherné, nezapomenutelné knihy dětství. Příběhy, které oslovovaly spoustu generací dětí, jak knižní zpracování, tak filmová. Za mně parádní dobrodružství, na která se s láskou vzpomíná celý život. Srdeční záležitost.

85098211
07. ledna

Kniha je sice napsaná tak trochu zastaralým jazykem a vyprávění se odehrává spíše v pomalejším tempu, ale to prostě k autorovi patří a je s ním neodmyslitelně spjaté ;-). Příběh jako takový je opravdu zajímavý a originální, vždyť kdo z nás by se nechtěl podívat do středu Země? ;-) Já tedy rozhodně ano! Na profesora Lidenbrocka a jeho synovce Axela čekají velké překážky, než se jim podaří celou misi zvládnout. A bez pomoci klidného a rozvážného Hanse by se možná zpět na denní světlo nedostali vůbec. Nakonec toho zažijí opravdu hodně a jejich výprava se dočká (zaslouženého) úspěchu ;-). Knihu tedy hodnotím plným počtem a doporučuji těm čtenářům, kteří si uchovali dobrodružného ducha i do pozdějšího věku :-).

1