Do středu Země

Koupit

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi. 24. května roku 1863 profesor Liddenbrock náhodou objeví zašifrovaný dokument islandského alchymisty ze 16. století. Podaří se mu text psaný runovým písmem rozluštit a zjistí, že jeho autor tvrdí, že sestoupil do středu Země. Pod vedením profesora Liddenbrocka začíná dobrodružná výprava do zemských hllubin. Příběh německého profesora Otty Liddenbrocka, jeho synovce Axela a islandského lovce Hanse strhuje čtenáře od prvních stránek svým napětím a dokonalým popisem dramatických situací. Ne náhodou patří Do středu Země k nejvyhledávanějším literárním látkám zpracovaným filmovými tvůrci. Filmových a televizních podob známe několik....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61710/do-stredu-zeme-61710.jpg 4.2902
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Návrat

Voyage au centre de la Terre, 1864

Kniha Do středu Země

MartySchattawa
předevčírem

Moje první verneovka a byla celkem dobrá. Jen mi nesedí styl psaný pana Vernea.
A co se týče příběhu tak se mi líbil, ale ve Středozemi zas tolik toho neobjevili a na povrch se dostali jen náhodou.
Určitě si přečtu jeho další knihy.

vas
předevčírem

Moje možná nejoblíbenější kniha od pane Verna. Roztržitý učenec, romantický mladík a oddaně čekající milá dívka. Všechny stereotypy, které mám ve staromódních příbězích tak rád, jsou tu dokonale zastoupeny. Viděl jsem i několik filmových adaptací, ale všechny byly proti skvělé knize velmi špatné. Myslím, že problém tkví v tom, že si režisér a scénárista naivně a samolibě myslí, že vytvoří dokonalejší dílo než sám autor.

petulik330

Konečně jsem se dostala k přečtení další literární klasiky.
Podle filmu co jsem viděla jsem se na tuto knihu velice těšila, ale musím říci, že mě trochu sklamala. Čekala jsem něco více, čehož se mi ale bohužel nedostalo.
Hlavní hrdinové mi přišli trochu tzv. nemastí a neslaní.

Rilian

Předně jsem velikým obdivovatelem knih od pana Verna a jsem si vědom doby, kdy bylo dílo napsáno. Nicméně jej nepovažuji za autorův nejpovedenější román. Je zajímavé, že se tento román těší veliké oblibě, navzdory tomu, že z hlediska vědeckého je příběh zcela mimo. Teorie o vnějším ohřívání naší planety a dutého vnitřku, které mimo jiné propagoval známý chemik Humphry Davy se prokázaly jako chybné. Nicméně to není největší slabina knihy. Takto bych totiž mohl odsoudit i sérii Johna Cartera z Marsu (Edgar Rice Burroughs), kde autor reflektoval tehdejší poznatky o planetě Mars. Problémem je, že Vernův román spíše seznamuje čtenáře s geologickými fakty a dvě třetiny knihy jsou věnovány spíše cestě ke vstupu do sopky Snæfellsjökull než do samotného středu Země. Zajímavé epizody s pravěkými monstry nebo záhadnými lidskými postavami jsou zmíněny jen okrajově. Postavy jsem shledal spíše nezajímavými (vypravěč) nebo s nevyužitým potenciálem (islandský sluha Hans). Samotná postava profesora Lindenbrooka je stejná jak na začátku, tak na konci. Na rozdíl od jiných románů se zde ani nedozvídáme více o jeho životě nebo minulosti. Neříkám, že je kniha špatná, pouze tvrdím, že Verne napsal mnohem lepší díla, která ovšem nemusí vždy patřit k těm nejznámějším.

Luigi1

Opět jsem se přenesl do děje fantazie(krásné),která mě pohltila.Jsou zde poznatky které jako by spisovatel byl na té cestě.Moc se mi to líbilo.

p.pavlina

Zavzpomínala jsem si na školní léta, kdy jsem tuto knihu četla naposledy. Jules Verne mě ani po těch letech nezklamal a vzal mě na velmi zajímavou výpravu plnou zážitků.

st18321

Po přečtení mohu potvrdit, že se jedná o jednu z nejlepších knih od Julese Verna. Myslel jsem si, že když jsem viděl několik filmů, tak mě kniha nepřekvapí. Opak je ale pravdou takto poutaví a napínaví děj zatím žádné filmové zpracování nenabízí.

hetty64

Cesta do středu Země. Literární klasika na niž jsem z ničeho nic dostala náladu, která zajistila, že jsem ji zhltla během pár dnů. Ovšem jinak je kniha (na dnešní dobu) bez nějaké dynamičnosti, jistou dávku napětí udržuje převážně jen očekávání, kdy tedy konečně sestoupí do toho středu Země. Milé počtení, ale nečekejte nic na způsob filmové adaptace.

... a ten konec mě zklamal - tak nevyužitá možnost vyjádřit autorovu vlastní kreativitu a potěšit a uchvátit čtenáře!