Dlouhý pochod

Dlouhý pochod https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/878/bmid_dlouhy-pochod-QTX-878.jpg 4 2521 2521

Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo dát vsázku svůj život a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí - tři napomenutí znamenají okamžitou smrt. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, zvítězí jenom ten, kdo z celé stovky vydrží nejdéle.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Long Walk , 1979

Briv
04.02.2016 4 z 5

První si ji přečetl manžel a já jsem po ni šáhla jen proto, že už jsem neměla co číst. Vůbec jsem nekoukala na to, kdo knihu napsal... A když jsem se začetla, tak se mi rozbřesklo. A takové bylo mé vůbec první setkání s Kingem:)
Vydat knihu, která se celá zabývá pochodem může opravdu jen on:). Měla jsem z ní po přečtení tak rozporuplné pocity, hlavou se mi honilo tolik otázek a odpovědi nepřicházely. Nejprve jsem byla rozladěná, protože mám obvykle ráda jasné konce, ale postupně mi začalo docházet, jak si se mnou, jako se čtenářem King zahrál a to bravurně.

V28
28.01.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem od Bachmana (Kinga) četl. Reality show napsaná v roce 1979!! a to naprosto úžasně. Je to "jen" pochod a kniha přitom nenudí ani na malou chvilku. Právě naopak, nutí vás hltat další a další stránku. Mrzí snad jediné, konec, přitom by šlo jít i psát dál a kniha by zůstala čtivá, skvělá.

premacech
27.01.2016 5 z 5

Oceni hlavne bezci ;). Nesmis se dostat pid minimalni rychlost, jinak koncis. Koncis rychle, vyhrava pouze jeden. 95%

Rade
21.01.2016 5 z 5

Úžasný, neuvěřitelný nápad. 100 kluků se postaví na start a vědí, že vyhraje jen jeden… A přesto začátek vypadá jako taková nenápadná fajn sportovní soutěž, teprve později se to rozjede – a my si říkáme zaraženě, fakt? Až takhle?
Absurdní, a přesto tak realistické…
A k názorům, že chybí vysvětlení okolností soutěže, popis společnosti, ve které se děj odehrává, že konec je useknutý a bez vysvětlení...: Kdyby to tam všechno bylo, ano, bylo by to asi zajímavé a třeba i dobré. Ale nebyl by to Dlouhý pochod, nebyl by to King. Za mě jednoznačně plné hodnocení.

jirincz
21.01.2016 3 z 5

První kniha co jsem od Kinga dočetl (Ostrov Dumma Key jsem odložil asi v polovině a povídkovou knihu taky asi nedočetl). Začátek mě fakt chytl a chtěl jsem další a další stranu. Jenže postupem času to začínalo být přeci jen stereotypní až nudnější, ale furt to mělo slušný standard a ne až tak moc natahované. Čekal jsem na konec, proč tam jsou, proč jsou ty pochody pořádány, proč ten hlavní hrdina šel, proč šli ti, co měli i rodinu? Nic, nedočkal jsem se ničeho a ještě ten konec není úplně jasný. Vyloženě mě ten konec naštval, jinak bych to viděl asi na čtyři hvězdičky. Taky mám výhrady k sexuální tématice, která je celkem častá a přišla mi někdy až úchylná. Mohl si to odpustit.

Romanka89
21.01.2016 5 z 5

Pokud si dobře pamatuji, tak tohle byla první kniha od mistra hororu, kterou jsem četla a okamžitě sem si knihu i autora zamilovala. Pozoruhodný závod.

kata5121
19.01.2016 5 z 5

Úplný šílenství, ta knížka je úžasná, ale tak mrazivá, že se neohřejete další měsíc potom, co ji dočtete. Jenom mě trochu zklamal konec, ale to je prostě King.

iva23
19.01.2016 2 z 5

Knížka se hezky čte, ale celkově mě zklamala.

Benjiki
03.01.2016 4 z 5

Schválně, kolik spisovatelů by dokázalo napsat příběh, od kterého se nedá odtrhnout a přitom jde jen o to jakhlavní hrdinové jdou a jdou a jdou dokud nezešílí. Moc jich nebude. Já jednoho znám. King nebo Bachman, to je fuck, napsal mrazivou věcičku, ve které doslova nejde o cíl ale o cestu. Ta představa je...ošklivá. Plný počet dát nemůžu, protože mi prostě k úplnému uspokojení chybělo pár informací o okolním světě a taky mi celý ten systém náboru přišel... Nevěrohodný? Na druhou stranu, když koukám na dnešní děti, možná bych i uvěřil že se s pýchou přihlásí do sebevraždné soutěže. 8/10

Klarulinka
01.01.2016 5 z 5

Pro mě nejlepší Bachmanovka. Nejde ani tak o námět knížky (i když i ten je samozřejmě zajímavý), ale hlavně o to, jak King dokonale popisuje lidskou mysl a jejich pohnutky dělat opravdu šílené věci.

danny_21
30.12.2015 4 z 5

Z pera Kingova alter ega další zajímavý román ve stylu reality show, který patří k těm nejlepším Bachmanovým, aneb co dokáže a jaké hranice může mít lidská vůle, samozřejmě v nadsázce díky tomu, že Richard byl vždycky trochu sick :-) - 70 %

sunflower95
29.12.2015 5 z 5

Doporučuju ji vždy, všude. Nejradši bych s ní chodila po domech a vnucovala ji jako prodejce prášku nebo svědci Jehovovi. Aby si ji všichni přečetli! Je to šílená záležitost. Dokonale šílená. Četla jsem ji pár let zpátky, ale pořád ji mám v paměti :)

Annie1999
23.12.2015 5 z 5

Kdysi King pronesl (možná v "O psaní", možná v úvodu jiné své knihy), že rád píše o obyčejných lidech v neobyčejných situacích. A " Dlouhý pochod " je zářným příkladem této proklamace.
Příběh je prostý, ale nevyzpytatelný. Sto naprosto normálních kluků v jedné, tak trochu iracionální, soutěži. Je jedno, proč tu jsou (peníze, výzva, pomsta), je jedno, jací jsou - cyničtí (McVriese), arogantní (Parker), podlí (Barkovitch), chladní (Stebbins), či stoičtí (Baker) - nakonec pod tlakem, bolestí, vyčerpáním všechny slupky mizí a zůstává jen vůle... A pud sebezáchovy. A i ty nakonec vezmou za své s postupnou ztrátou iluzí, uvědoměním vlastní smrtelnosti a touhou se osvobodit tím, že se vzdají.

Zásadní rozdíl mezi Stephenem a Richardem je ten, že King píše o naději, kdežto Bachman o beznaději. Konec je proto přesně takový, jaký bychom mohli čekat od mistra hororů, který píše ve chvíli, kdy za okny prší.

Po "Běhu o život" další dokonalá kniha ve stylu Kingova alter ega.

Šárka345
09.12.2015 5 z 5

Ráda chodím...., moc ráda chodím, ale tohle.... Úžasně napsané, bylo mi s nimi horko i zima, když pršelo, tak jsem se přikrývala... Ty myšlenkové pochody, fakt skvěle napsané. Akorát jsem myslela, že se konce nedočtu, neboť mi tekly slzy jako hrachy a písmenka jsem vůbec neviděla :0))))
Samo sebou dávám 5 * :0)

LCCLucifuk
05.12.2015 5 z 5

Jedna z mojich fakt obľúbených od Kinga. Aj keď toto si vravím skoro pri každej :)

Tinoušek
14.11.2015 5 z 5

Jako asi každá od Kinga... Skvělá, mrazivá, děsivá, ale chytne vás a nepustí. Originální nápad, i když se v knize prakticky nic neděje, hltáte každé slovo...

zuzca.h
21.10.2015 5 z 5

Ze začátku jsem si říkal no jo tak jdou a pak padl první výstřel a já jsem měla problém knížku zavřít a začít dělat něco jiného.
Po přečtení jsem přemýšlela jestli je možné, že by se někde na zemi mohl uskutečnit takový Dlouhý pochod a pak mi došlo, že s lidskou povahou to není až zas tak nerealistická věc...

heavy66
14.10.2015 5 z 5

Je to prosté! Jdete, jdete, pořád jdete a když už nemůžete, zemřete!
Motivační příručka pro začínající turisty a fanoušky dálkových pochodů!

Faustka
05.10.2015 5 z 5

Co po tomhle napsat? Že mám Dlouhý pochod v hlavě, srdci a nohách. To je zbytečný. Tak to prostě je.

Karnager
03.10.2015 4 z 5

Varování! První varování čtenáři! Koukej tuhle knihu projít a rozhodně nebudeš litovat :)