Dlouhý pochod

Dlouhý pochod https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136037/bmid_dlouhy-pochod-136037.jpg 4 2521 2521

Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo postavit se na start a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytyčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí: tři napomenutí znamenají definitivní konec v soutěži. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, Dlouhý pochod přežije jen jeden z nich...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Long Walk , 1979

Christo
07.03.2013 5 z 5

Tomu se říká thriller...napínavý až do posledního dechu :-)

Reiben
05.03.2013 5 z 5

Výborná záležitost, kterou mě King dostal hned od začátku. Jednoduchý, ale přitom strhující příběh o reality show, ve které se skupina 100 kluků vydá na pochod smrti.

aannyy
03.03.2013 5 z 5

Další skvělá Kingova kniha! Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout :-)

X3ON
01.03.2013 5 z 5

mno musim rici ze to byl narez od zacatku az do posledni strany.... Bachman nam zase predvadi zvraceny svet ve kterem se lide bavi sledovanim ciziho utrpeni. Stejne jako to bylo v Running manovi i zde muze divak sledovat reality show, kde se tentokrat 100 chlapcu postavi na startovni caru a presne v 9:00 jim zacina jejich Dlouhy pochod. Diky R. Bachmane

MiniMe
24.02.2013

Sice tam pořád a pořád jenom chodí.. Ale mě se to líbilo. Ze začátku jsem myslela že to bude jen nějakej pochod ale to by nebyl King aby z toho neudělal masakr. Dostala mě část kdy si užnevímjméno přiklekl a vykálel se téměř za pochodu... Je to mazec...

Humpa
18.02.2013 5 z 5

Chybí tomu úvod, chybí tomu závěr a 99x se opakuje ta samá věc. A je to úžasný, člověk chce a musí číst dál a dál, chce vědět, co se stane na další stránce.

miasa01
12.02.2013 5 z 5

Jedna z jeho nejlepších knížek. Líbí se mi, že i přes jednoduchost příběhu vás to vtáhne do děje a nepustí. Knihu jsem přečetla za necelé dva dny a náladu měla jak na houpačce podle toho, co se zrovna hlavímu hrdinovi dělo...

Gaara1
31.01.2013 5 z 5

Asi zatím nejlepší kniha co jsem od Kinga četl.Je to vydařené a povedené dílo.Knihu jsem přečetl na jeden zátah.

Nikyy
22.01.2013 4 z 5

Tohle byla má první Kingovka/Bachmanovka. Hned na začátku jsem hodnotila jazykové nadání autora- věty nejsou ničím zajímavé, jsou krátké, nijak dokrášlené. Po pár kapitolách mi přišlo zvláštní, že se od knihy nemůžu odtrhnout, i když ji nepovažuji za strhující a nemám pocit, že by mě nějak zasahovala. S touto myšlenkou jsem šla zhruba v polovině knihy spát. Celou noc jsem šla, celou noc jsem se hroutila na dlouhém pochodu, celou noc jsem se potila na rozpálené silnici. Po probuzení jsem shledala, že mě teda kniha asi nějak zasáhla, ale to určitě bylo tím, že jsem jí četla před spaním. Pokračovala jsem ve čtení stále s pocitem, že se mě Dlouhý pochod netýká a nedotýká. V poledne jsem vyrazila do práce a celou cestu jsem měla pocit, že na mě někdo míří, že někdo hlídá jestli nesejdu z cesty, jestli nezpomalím. Žádná kniha se mi ještě takhle nenásilně nevryla pod kůži!

Patw
13.01.2013 4 z 5

Trochu mě to zklamalo. Kniha má spoustu dobrých ale i spoustu špatných momentů. Občas se děj dost táhne, občas Vás to vtáhne. Konec bohužel není podle mé představy a ani nevím co si pod tím koncem mám představit. Ale je to skvělé čtení a ten kdo se aspoň trochu zajímá o Kinga si musí přečíst i toto dílo.

doktorking
07.01.2013 5 z 5

Myslím že spolu s běžícím mužem kralují tomu co pod pseudonimem King napsal,děj vás vtáhne hned od první stránky a pustí až na konci,který je jako u věčiny Bachmanovek předvídatelný ale pokud dlouhému pochodu odpustíte některé nejasnosti čeká na vás jedna z nejzvrácenějších reality show.

Vendiii1
30.11.2012 3 z 5

Tak vážně nevím, co si o tomhle myslet. DOST mě to zklamalo a čekala jsem mnohem víc. Na téma "zvrácené reality show" již má King na kontě Running Mana - Běh o život. Což je kniha, která mě bavila mnohem víc. Nemůžu knize upřít její čtivost, charaktery, kterými se King může chvástat.. Ale celkově to na mě neudělalo žádný větší dojem..
A čekala jsem velký konec.

Lenka Žofka
23.11.2012 5 z 5

Neuvěřitelné, čím vším mě pan King dokáže zaujmout! A ještě nikdy mě tak ze čtení nebolely nohy....

Juliatta
22.11.2012 4 z 5

Neskutečně krutý příběh, úžasně napsané, umím si představit i filmové zpracování. Ale teď běžím do knihovny pro něco hodně veselého!

Madluska
02.11.2012 3 z 5

Zajímavý námět, který odhaluje nechutné choutky odlidštěných mas a v němž King zvědavě nahlíží do hlav mladých ambiciózních sebevrahů, zkoumá jejich motivaci i cíle a celkově se snaží zalézt jim pod kůži, u mě sráží konec. Autor nás celou dobu připravuje na onen fantastický závěr pochodu a ono je to přitom tak... No, nechť se čtenář nechá překvapit, ale čekala jsem trochu originálnější, nečekanější vyústění. Na 63. nejlepší knihu tady na databázi to ani přes sondu do hroutící se lidské duše vskutku nevidím...

Garik
25.10.2012 2 z 5

Prežiť môže iba jeden! King sa tu trochu pohral s myšlienkou, že aj takejto nejakej reality show by sme sa jedného dňa mohli dožiť a možno aj takto dajako by mohla vyzerať (alebo aj úplne inak – o jej konkrétnu podobu tu predsa vôbec nejde). Je na zamyslenie, či naša moderná „kultúra“ môže zájsť (slovo dospieť sa tu asi nehodí) až do takýchto extrémov, takto ďaleko. Myslím, že môže. Stále zadlženejší, zbedačenejší, hladnejší a čoraz otrlejší plebs bude treba voľajako zabaviť, nech nerebeluje a poslušne čučí na obrazovky (pre tých, ktorí už po návšteve exekútora nebudú mať do čoho, nainštalujeme na námestíčko veľkoplošné). A na všetko odhodlaných jedincov by sa možno už aj dnes našlo dosť. Že prečo to ja takto škaredo vidím? Pretože veď totoť, oné, lebo stále sa tu serkáme s nejakými právami pre také či onaké skupinky, oháňame sa celým ľudstvom a myslíme na budúce generácie, no život jedinca má čoraz menšiu a menšiu hodnotu. Tak toľko krátke zamyslenie.
Kniha, aj keď sa čítala ľahko, bola dlhá až dosť. Prásk, prásk, prásk; bum („poštovní pytel“), a než to príde znova, pár porcií bolesti a bohato zaliať dialógovou omáčkou, nech máme aj niečo psychológie. Napokon záver bez pointy vyznievajúci kamsi do stratena a skorého zabudnutia. Na Kinga dosť slabé. Toto „zbuchnúť“ mu mohlo trvať možno len o čosi viac, než mne prečítať to po ňom. Och..., ale čo ja to tu vlastne píšem – veď on to má (viď autorov úvod) na svedomí Bachman!

/Ej, ale nedá mi! Môcť tak poslať zakaždým, po tom ich rabovaní, na pochod aspoň tú 100-večku zo 150-tich poslancov nášho slovutného parlamentu... Ale to, pravdaže, nemyslím vážne! To viete – chcel som to iba málinko roztiahnuť, ešte trošičku toho natrepať, nech vás tu udržím o čosi dlhšie, no a vôbec – mám už v nohách mnoho míľ, sprostú hlavu ešte sprostejšiu a vlastne som to ani nepísal ja, ale kýsi ďas z čiernych hlbín mojej, inak nežnej, duše./

Adelica-Opica
22.10.2012 5 z 5

Úžasné, nemám slov. Stalo za to si počkat na dotisk

annihilation
16.09.2012 4 z 5

Dlouhý pochod je název nové soutěže. Výhra je lákavá – dostanete cokoliv, co budete chtít. S pravidly je to ale poněkud horší. Sto chlapců se účastní pochodu a nesmí se zastavit, ani zpomalit pod určitou rychlost. Pokud se tak stane, dostanou napomenutí. A po třetím napomenutí je konec…

Jestli znáte Stephena Kinga, tak vás asi poněkud drsnějším námět nepřekvapuje. Pokud ne, tak jedině doporučuji. Jeho styl psaní je nesmírně poutavý, protože dokáže věci popsat způsobem, že je nemožné si je nepředstavit. V této knize vlastně naráží na stupiditu soutěží a varuje, kam až by některé věci mohly zajít. Zároveň vám na papíře vytvoří hlavního hrdinu, který se Dlouhého pochodu zúčastní a vykresluje jeho pocity a zážitky, takže není nouze ani o poutavý příběh. A vsadím se, že mu celou dobu budete držet palce, aby vyhrál.

h.mose
11.09.2012 5 z 5

Přestože mám "Bachmanů" a "Kingů" plnou knihovnu, tenhle titul zatím asi patří mezi absolutní TOP. Je neuvěřitelné, co autor dokázal vytěžit z "ničeho". Příběh stojí na dialozích, díky kterým je neuvěřitelně čtivý. U některých autorů mám takový pocit, že dialogy cucají z paty. Prostě to dře a je to buď strašně křečovitý, nebo pitomý. Ale v tomhle je vtip a lehkost. Od druhé poloviny knihy jednoznačně patříte do party. Jste tam s nima. Někdo vám pije krev, s někým si rádi popovídáte, ale pokaždý, když odbouchnou dalšího odpadlíka, vždycky máte větší chuť pokračovat dál. A šlapat a šlapat. Největší průšvih týhle knihy je, když se blížíte do finiše. Protože je jasný, že ať to dopadne jakkoli, už nebude s kým řečnit. Ale závěr, ten vám vyrazí dech a ještě dlouho po přečtení budete přemýšlet, jak to vlastně dopadlo. King nám tu opět naznačil hodně, ale přitom neřekl vůbec nic ;-)

Augi
03.09.2012 5 z 5

Hodně zvláštní příběh o stovce kluků, kteří se rozhodli jít po "cestě smrti" a jen jeden může vyhrát. Jen jsem trochu nepochopil konec.