Vlku zaslíbená

Vlku zaslíbená https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496880/bmid_vlku-zaslibena-UEj-496880.jpg 4 352 103

Divý les série

Reda je první Druhorozená dcera po několika staletích, takže její život má jediný účel: má posloužit jako oběť Vlkovi z Lesa – v naději, že ten světu navrátí bohy, které uvěznil. Redě se téměř uleví, když odchází. Sužuje ji nebezpečná síla, kterou neumí ovládat. Drží se jediné jistoty – že v Divém lese už nebude ohrožovat své blízké. Že už se to nebude opakovat. Ukáže se však, že legendy lhaly. Vlk je muž, ne zrůda. Její magie je drahocenná schopnost, ne prokletí. A jestli se ji nenaučí ovládat, prastará božstva proměněná v monstra Divý les pohltí… a spolu s ním i celý její svět.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , King Cool

For the Wolf , 2021

kaja9825
12.10.2022 5 z 5

Můj první retelling a hned taková pecka.
Na začátku jsem se trochu bála. Vždy jsem měla ráda young adult fantasy, ale dlouho jsem tento žánr nečetla a po rozečtení Nejchladnější dívky jsem si už i myslela, že jsem na young adult prostě stará a nebude mě bavit.

Opak je pravdou a jsem strašně ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst ještě před jejím vydání.
Hlavni postavy Redy a Vlka byli skvěle napsané a pokud jste fanoušky kvalitní pomalé romantické linky, tak rozhodně tady nešáhnete vedle.
Kromě romantické linky se ocitáme v zajímavém a originálním světě plné magie uzavřené v Divém lese.
Atmosféra byla tak obdivuhodně vykreslená, že mi byla skoro zima při čtení pod dekou
Příběh má i několik zvratů, i když tedy směřování příběhu jsem po objevení jedné vedlejší postavy snadno odvodila, ale i tak nebyla stránka, kde bych se nudila.
I vedlejší postavy jsou velice sympatické a člověk se dokázal na místě vcítit do jejich osudů.

Bohužel to má i drobné chybičky, kde mi něco úplně tak nesedělo, ale to knížce neubírá na kráse a já jsem ráda, že jsem si knížku mohla v rámci ambasadorství přečíst.

ElessaRiverbow
12.10.2022 4 z 5

Miluju retellingy, navíc tahle kniha je retelling na Červenou karkulku, jednu z mých nejoblíbenějších pohádek. Příběh je čtivý a zajímavý, i když kapitoly z pohledu Nei mě trochu rušily, hlavně tedy proto, že jsem jí neměla ráda. Redu jsem si ale zamilovala hned na začátku. Stejně tak i Vlk byl moc fajn postava. Moc se mi líbilo, jak je popsána magie a jak je vykreslený svět. Zhruba uprostřed měla kniha sice pár nudnějších částí, ale závěr to svou akcí dohnal.

~ 4,5/5 ~

klarka009
12.10.2022 4 z 5

Začetla jsem se okamžitě a nemohla se odtrhnout. Příběh začíná ve Valleydii, kde se Redarys připravuje na odchod do Divého lesa, kde by měla být obětována Vlkem. Hned jak do lesa vstoupí zjistí, že nic není takové jaké čekala a že příběh o Vlkovi, který se vypráví staletí, není tak úplně pravdivý... Reda mi byla sympatická hned od začátku a Vlk ještě více. Jeho postava je skvělá a moc jsem jim fandila. I když zde byla romantická linka pozvolná, vůbec mi to nevadilo. Sem se to naopak hodilo a spíše by mě to v případě opaku rušilo od té správné atmosféry :)
Příběh je originální a prostředí lesa bylo skvěle popsané. Moc se mi zde líbila magie, i když jsem ze začátku moc nechápala jak funguje, postupně jsem na to přicházela. Objevilo se zde i několik kapitol z pohledu Rediny sestry Nei, které mě nebavily tolik jako ty z lesa, ale zase byly pro další děj důležité.
Konec byl velmi zajímavý, jsem zvědavá jak to bude pokračovat s Nei :) už se těším na další díl.
Hodnotím 4,5/5 *
Děkuji @knihydobrovsky za možnost stát se ambasadorkou této knihy :) #spoluprace