Vlku zaslíbená

Vlku zaslíbená https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496880/bmid_vlku-zaslibena-UEj-496880.jpg 4 352 103

Divý les série

Reda je první Druhorozená dcera po několika staletích, takže její život má jediný účel: má posloužit jako oběť Vlkovi z Lesa – v naději, že ten světu navrátí bohy, které uvěznil. Redě se téměř uleví, když odchází. Sužuje ji nebezpečná síla, kterou neumí ovládat. Drží se jediné jistoty – že v Divém lese už nebude ohrožovat své blízké. Že už se to nebude opakovat. Ukáže se však, že legendy lhaly. Vlk je muž, ne zrůda. Její magie je drahocenná schopnost, ne prokletí. A jestli se ji nenaučí ovládat, prastará božstva proměněná v monstra Divý les pohltí… a spolu s ním i celý její svět.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , King Cool

For the Wolf , 2021

Tess_BooksNerd
17.08.2023 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Moc děkuji těm, kteří ji doporučily. Kniha mi svým způsobem připomíná Dvůr trnů a růží. Narozdíl od té, jsem tuto nedokázala odložit od prvního okamžiku. Byla jsem tak pohlcená příběhem, že jsem nevnímala nic jiného. Vlku zaslíbená, je ta nejlepší kniha, jakou jsem tento rok mohla číst. Přála bych si, aby příběh nikdy neskončil. Taková nekonečná kniha. Už teď se těším na pokračování.

Fidibus
17.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Variace na téma krásky a zvířete, tentokrát s náboženskou pointou v pozadí. Reda, předurčená odejít do Divého lesa, odejít chce, kvůli své magii. Vlk ji naopak k ničemu nenutí a snaží se zachránit les. Přibližují se k sobě, bohužel Reda se musí vrátit domů, protože její sestra a přítel se ve snaze ji zachránit spojili s kněžkou a za ní stojícími temnými silami. Reda pochopí, že se musí rozhodnout mezi oběma světy. Bojová scéna na závěr, kdy její sestra zmizí a Reda se ji v dalším díle pokusí zachránit.
Dobře vykreslený svět i postavy, akorát v té temné magii jsem se trochu ztrácela. Zamyšlení nad osudem a obětí. Chválím kromě knihy i pěknou obálku.

makacek
08.08.2023 4 z 5

Nejsem cílová skupina, ale jako letní čtení dobré. Čtivé. Nenáročné, ale přitom se od toho nešlo odtrhnout. Nacházela jsem v tom prvky některých notoricky známých příběhů jako kráska a zvíře, karkulka, začarovaný les... Joo, proč ne... další díly zas třeba příště na dovolené.

terez.book
07.08.2023 4 z 5

Retellingy zbožňuji..tato kniha byla něco mezi Kráskou a zvíře a Červenou karkulkou. A naprosto originální!
Příběh čtivý, svižný a zajímavý. Líbilo se mi prostředí, kde se to odehrávalo, jen jsem se místy trochu ztrácela v "pravidlech" a historii lesa a musela se párkrát v ději vrátit. Kapitoly z království byly slabší ale pro doplnění příběhů nezbytné. Těším se na druhý díl!

Princezna22
01.08.2023 5 z 5

Krásný svět, krásně propracovaný. Vlk je kouzelný a dokonalý. Jednu postavu jsem v knize nenáviděla. Co dodat, dost mi to připomínalo Dvory. Jen tohle je trošku jiné a má svoje kouzlo. Rozhodně doporučuji a chci další díl honem rychle..

Fortuna7
31.07.2023 3 z 5

Průměrná YA fantasy, ktera mě bavila díky propracovanému a originálnímu magickému světu a krásné, i když trochu vynucené, romantické lince. Vyhovovalo mi, že v knize byly psány kapitoly ze 2 pohledů. Konec byl lehce klišoidní a do dalších dílů série se nejspíš pouštět nebudu.

Anor505
27.07.2023 5 z 5

Krásku a zvíře já můžu na všechny způsoby. A tahle její temnější a propracovanější verze se mi líbila moc.
Mrazivá atmosféra Divého lesa je vykreslená skvěle, jeho magie, nafialovělé světlo, všudypřítomná mlha... brrr. Hlavní i vedlejší postavy jsou sympatické, příběh je napínavý a pomalá romantická linka neruší. I když je knížka delší, tak mi to vůbec nevadilo. Čtenář dostane tak akorát informací, aby si představil celý svět, ale důraz je kladený na to důležité.
Nečekaných zvratů v knize moc nebylo, ale to u retellingu známé pohádky spíš vítám. Tohle mi prostě sedlo a těším se na druhý díl.

Pauvka
15.07.2023 4 z 5

Tato kniha mi dloouho lezela na polici a jsem rada, ze jsem ted po ni sahla.

Pribeh se mi opravdu libil a uplne me pohltil. Jediny co me osobne vadilo byly kapitoly s Nei. Uz se tesim a druhy dil.

Euwen
03.07.2023 3 z 5

Fantasy která neurazí, ani nenadchne.
Kniha se táhla a autorčin styl mi moc nesedl. Kapitoly s Nei mě nebavily, Reda šla, Eammon byl moc zbytečně velký mučedník.
Líbilo se mi jejich postupné sblížení.
Kdyby se kniha osekala o zbytečně opakující se myšlenky a fráze - snad bych ji i přečetla jedním dechem.

Arlienen
29.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi válela na polici v mojí skromné knihovně už od ledna. Říkala jsem si, že je nejvyšší čas na to si ji konečně přečíst. Kniha se mi na první pohled zalíbila svým krásným obalem. Anotace mne také zaujala.
Pustila jsem se do čtení a kniha mě úplně pohltila. Líbilo se mi to silné pouto mezi Nei a Redou. Jak za každou cenu chtěla Nei svou sestru zachránit a byla ochotná obětovat úplně vše, i sebe samu.
Reda mi byla sympatická. Přijala svůj osud a byla smířená, že bude obětována Divému lesu a Vlkovi.
Eammon alias Vlk se mi líbil. Jeho chemie s Redou měla postupnou tendenci. Nebyla to láska na první pohled, kdy se hrdinové po sobě hned sápou.
Líbilo se mi prostředí Divého lesa a celkově jeho hystorie.
Moc se těším na další díl. Doufám, že to s Nei dobře dopadne.

zsykorova
24.06.2023 4 z 5

Docela povedená fantasy. Líbilo se mi fungování fiktivního světa, i když jsem se v tom občas ztrácela. Uvítala bych zde mapu, abych se víc orientovala v zemích.
Hlavní postavy byly super, i když Reda mi mockrát lezla na nervy. Eammon je kapitola sama o sobě, ale jeho úloha v příběhu se mi líbila. Jediný, kdo mi tam přišel trochu zbytečný, byl Raffe. Jeho postava se mi tam nehodila a nějak jsem nepochopila, co měl představovat.
Konec byl trochu předvídatelný a na mě moc rychlý. V některých částech autorka příběh zbytečně natahovala a konec - nejzásadnější část díla - vměstnala do pár krátkých kapitol. Jinak celkem dobré.

M.C.SMITH
06.06.2023 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a také jsem od ní měla asi vysoká očekávání, jelikož jsem nyní trochu zklamaná.
Nebylo to špatné, to rozhodně ne, ale něco mi tam chybělo.
Nebavily mne kapitoly s Nei.
Vlk i Reda byli v pohodě, i když Eammon byl dost velký mučedník, který mne začal postupem času trochu vytáčet.
Jinak byl příběh docela dobrý, nenadchne a ani neurazí.

Vjeerus
19.05.2023 3 z 5

Na knihu jsem se hrozně moc těšila, jelikož slibovala opravdu originálně pojatou Červenou Karkulku. A tím kniha rozhodně nezklamala.
Nejvíc se mi líbilo prostředí Divého lesa a jak vlastně fungoval a za jakým účelem vůbec vznikl. A také ten konflikt mezi realitou a žitím v "pravdě" pramenící z legend.
Hlavní hrdinka Reda byla sympatická, s obřím srdcem a bystrou myslí. Co však už tolik nefungovalo, to byli ostatní postavy. Její sestra se všemi z hradu nějak usoudili, že je Reda asi nesvéprávná a neschopná se sama rozhodnout a co víc, asi na to nemá ani právo a tak se její volbu pokusili zrušit všemi možnými způsoby, bez ohledu na následky. Které byli hodně drsné.
Hlavní hrdina se snažil dostát nálepky, kterou mu dával svět mimo les, ale velmi brzy zjistíme, že by se pro druhé nechal roztrhat (vlastně doslova). Avšak tato jeho mučednická povaha mi časem začala vadit, protože je sice šlechetné se obětovat, ale už méně tou obětí nic nezměnit a pravděpodobně to i zhoršit, protože jeho schopnosti a vědění nikdo jiný nemá. A pak ta jeho kupa tajemství. Kdyby polovinu těch věcí řekl hned, spoustě problémům by se mohli vyhnout.
Celkově se ale kniha četla moc dobře, i když pasáže z království mě nebavili, ale chápu jejich význam pro konec příběhu. Na další díl jsem zvědavá, protože by měl vyprávět o sestře Redy a jestli bude navazovat na konec této knihy, tak jedno velké WoW.

annes
13.05.2023 3 z 5

Reda asi dobrý, Vlk určitě dobrý a obecně příběhy s tajemným lesem jsou moje srdcovka. Kněžky byly trochu zklamáním a nějak moc předvídatelné.
Co se mi vážně líbilo byl příběh pláště, autorka z toho udělala moc pěknou tradici.
A teda ten otevřený konec a náběh na další díl mi teda celkem zkazil celkový dojem. Trochu zbytečné natahování, ale i tak jsem zvědavá, kdo je ten další tajemný věznitel a jestli autorka využije i další pohádky.

LenkaVes
11.05.2023 1 z 5

Bohužel za mě NE. Dočetla jsem jen kvůli výzvě. Nezáživný a zmatečný příběh, kde ani ta romantická linka nechytne za srdce (pokud vůbec můžeme o nějaké romantické lince hovořit).

Kerriova
11.05.2023 4 z 5

Červená Karkulka? Kráska a zvíře? Co to sakra? Mno, tak z téhle knížky mám poměrně smíšené pocity. V mnoha směrech byla velmi zajímavá, ale zároveň mě něčím štvala. Nejspíš tím, jak je napsaná. Vypravěčský styl autorky mi připadá ještě zpola dětský, nevyspělý. Stejně tak chování hlavních hrdinů je na jejich věk prazvláštní. Jeden by řekl, že ve dvaceti (Reda) a v pár stech letech (Eammon) už se člověk nebude chovat jako malé umíněné nebo trucovité smrádě a bude schopen mluvit víc na rovinu a nezamlčovat některé podstatné věci. Také by se v knížce nemuselo pořád vrčet a dělat něco se zuby, ať už je cenit nebo s nimi cvakat, zatínat je a já nevím co ještě. Ještě to jakž takž beru u těch z lesa, když jsou to vlci, ale oni to věčně dělali i ostatní. Zkrátka všeho moc škodí. Ale abych si jenom nestěžovala a vysvětlila, proč tedy vlastně dávám čtyři hvězdy prostě se mi moc líbil ten nápad s lesem a jeho vykreslení. Les, který spolupracuje s člověkem, spojí se s ním, je sám schopen myslet, uvažovat, uvědomovat si svoje chyby a přehodnocovat svá rozhodnutí. Rovněž magie tu byla pojata dosti neobvykle a originálně, i když její funkcionalita byla lehce pofidérní. Stínová říše se mi taktéž velice zamlouvá a doufám, že v pokračování téhle série dostane ještě větší prostor. Ačkoli mi postavy trošku lezly na nervy, celkově jsem zvědavá, co se bude dít dál a pravděpodobně si přečtu i další díl.

martina1199
08.05.2023 4 z 5

Trochu krvavější a temnější mix - retelling pohádek O Červené Karkulce a Krásce a zvířeti. A taky se objeví jeden motiv ze Sněhurky. Četlo se to moc dobře, takže pokud máte tento žánr rádi, nevadí vám lehká, nenásilná romantická linka, tak vám Vlku zaslíbenou vřele doporučuji :-D

LilyGorch
02.05.2023 4 z 5

Prvorozená je pro trůn předurčená.
Druhorozená Vlku zaslíbená.
A Vlci patří Divému lesu.
~~~
Prvorozená Nei má tedy vládnout Valleydii, zatímco Druhorozená Reda má být kněžkami obětována Vlkovi z Divého lesa. Les za to ochrání obyvatele Valleydie před příšerami, které v něm přebývají. Zároveň všichni doufají, že urozená oběť obměkčí krutého Vlka natolik, že propustí Pět králů (bohů), kteří v Divém lese kdysi zmizeli. Nei se toto předurčení nelíbí a snaží se přijít na to, jak se vyhnout osudu a jak uchránit svou sestru. Reda se však příliš nebrání. Cítí totiž, že se v ní probouzí zvláštní síly, ze kterých má strach. Bojí se, že je nedokáže ovládat a že jimi nechtěně ublíží svým blízkým. Divý les jako by pro ni proto byl to správné místo, i přesto že v něm najde svou smrt. Nebo že by tomu nakonec bylo jinak? Co když je vyprávění chův nepřesné a některé z příběhů, které si předávají obyvatelé Valleydie, jsou dokonce mylné? A co Vlk - je skutečně takový, jakého jej popisují staré zkazky? ;o)
Autorka se při psaní inspirovala klasickými pohádkami, jako je Červená Karkulka a Kráska a zvíře. Pozorný čtenář si jistě všimne i náznaků dalších pohádek. Příběh je ale promyšlený, není to žádná slátanina. Děj zpestřuje pozvolná romantická linka, která ale není vůbec otravně přeslazená, jak jsem se původně trochu obávala. Místy by dle mého příběh mohl mít rychlejší spád. Pár pasáží popsaných z pohledu Nei mě nebavilo tolik, jako části s Redou. Reda společně s Vlkem jsou mými oblíbenými postavami (holt tajemní kluci mají vždycky něco do sebe =D). Líbilo se mi vykreslení temné atmosféry Divého lesa a využití jeho magie. I přes drobné výtky jsem s knížkou byla spokojená a už se těším na další díl. :o)

4/5 *

jitka_dankova
29.04.2023 2 z 5

První díl příběhu dvou sester ve světě magie. Knihu jsem četla a dočetla jen kvůli výzvě a bylo to celkem utrpení. Kostrbaté popisy, ve kterých jsem se jen ztěžka orientovala, vyprávění ve stylu starodávných pohádek pro dospělé, nic pro mne. Opravdu to byla spíš taková starobylá drastická pohádka, kde nikdo pořádně nevěděl, co má dělat, všichni se pořád řezali do rukou a jinde kvůli krvi a půlka věcí v knize absolutně nedávala smysl. Ani romantickou linku jsem si kvůli tomu stylu psaní nijak moc neužila. Pokračování už vyhledávat nebudu.

Luccinda
16.04.2023 3 z 5

Tohle je další případ knihy s hromadou nevyužitého potenciálu. Nebo jsem možná jen měla až příliš vysoká očekávání? Těžko říct, vím jen to, že k dokonalosti měl tenhle příběh daleko. Začnu ale postavami, které byly skvělé. Hlavní hrdinka Reda mi byla mega sympatická, líbilo se mi, jak byla paličatá a nebojácná, šla si za svým stůj co stůj a bylo fakt super, jak se postavila ke svému osudu. Krásně vykreslené bylo i sesterské pouto mezi ní a Nei.

Námět mi zpočátku přišel jako mix příběhů O Červené Karkulce a Kráska a zvíře, autorka si ale nakonec našla vlastní cestu a musím uznat, že se jí to podařilo. Neměla jsem vůbec pocit, že čtu něco, co už tady jednou bylo, právě naopak. Bavily mě i popisy Divého lesa a magie celkově byla velmi zajímavě zpracovaná. Ale příběhu zkrátka něco chybělo. Nemohla jsem se pořádně začíst, bylo to zdlouhavé a vadilo mi, že se autorka hodně opakuje, takže čtete ty samé popisy pořád dokola. A popravdě, i z té romantické linky se dalo vytřískat mnohem, mnohem víc. Chemie mezi Redou a Eamonem vcelku fungovala, takže je škoda, že v knížce těch společných scén měli takhle málo. U mě tedy bohužel převažuje mírné zklamání a myslím, že do druhého dílu už se asi nepustím.