Vlku zaslíbená

Vlku zaslíbená https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496880/bmid_vlku-zaslibena-UEj-496880.jpg 4 352 103

Divý les série

Reda je první Druhorozená dcera po několika staletích, takže její život má jediný účel: má posloužit jako oběť Vlkovi z Lesa – v naději, že ten světu navrátí bohy, které uvěznil. Redě se téměř uleví, když odchází. Sužuje ji nebezpečná síla, kterou neumí ovládat. Drží se jediné jistoty – že v Divém lese už nebude ohrožovat své blízké. Že už se to nebude opakovat. Ukáže se však, že legendy lhaly. Vlk je muž, ne zrůda. Její magie je drahocenná schopnost, ne prokletí. A jestli se ji nenaučí ovládat, prastará božstva proměněná v monstra Divý les pohltí… a spolu s ním i celý její svět.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , King Cool

For the Wolf , 2021

Dixinka
30.01.2023 5 z 5

Moc pěkná fantasy, která se četla téměř sama.

Kenan
29.01.2023 4 z 5

Tohle mně mile překvapilo. Čekala jsem romantiku, kdy krásná princezna zachrání démona a zamiluje se a bála se, že mně to nebude bavit. Ale o tomhle to není. Je to opravdu temná fantasy s využitím prvků některých pohádek, originální lesní magie, hezky vykreslených postav, popisy barev a vůní. Romantická linka samozřejmě nechyběla, ale vůbec nebyla násilná. Kniha mně bavila od začátku až do konce.

Veve721
27.01.2023 4 z 5

Vlku zaslíbená je skvělá YA fantasy, která originálním způsobem zapracovává známé pohádky. Předně musím pochválit to, nakolik se příběh odlišoval od původní předlohy - autorka dokázala přijít s nepředvídatelnou zápletkou, sympatickými hlavními hrdiny a zajímavým pojetím (přírodní) magie. V tomto ohledu mi knížka trochu připomínala "Ve stínu hvozdu" od Naomi Novik, což byla jedna z mých favoritů loňského roku.

Oproti zmíněnému stand alone románu se však Hannah Whitten rozhodla pro rozsáhlejší formát - sérii. Autorka se vyžívá v lyrických popisech, což hned ze začátku navodí správnou atmosféru. Obzvlášť kontrast barev, chutí, vůní a materiálů výborně zapojuje smysly čtenáře, čímž ho doslova vtáhne do děje. Po pár set stranách však může množství popisů (často i opakovaných frází) vyvolávat pocit, že se příběh zbytečně táhne. Já si autorčin styl psaní maximálně užívala, přesto přiznávám, že by drobné proškrtání neuškodilo. Na druhou stranu větší rozsah se pozitivně odrazil v důkladnější práci s charaktery.

Ve výsledku se mi kniha opravdu líbila, přestože Hvozd nepřekonala. Na pokračování série se určitě chystám a jsem ráda, že mě nadšené recenze k prvnímu dílu přivedly.

Inugoya
25.01.2023 3 z 5

Podle obálky jsem čekala moderní verzi Červené karkulky.
Dostala jsem ji šmrncnutou Kráskou a zvířetem, se špetkou Sněhurky, dozdobené třešničkou Dvorů od Maasové. To vše zabalené do mírného hororového kabátku.
Protřepat, ale nemíchat.

Eammon a jeho les mi učarovali, Redarys mi byla celkem sympatická. Ke zbytku postav jsem si ale hledala cestu složitě, a v podstatě mě nikdo z nich moc nezaujal. Neina linka mě vyloženě obtěžovala, vždycky jsem se těšila, až skončí, abych mohla zpátky do lesa, který mě bavil podstatně víc.

Téma je zajímavé a svoje momenty jsem si tam rozhodně našla, ale celkově to tak nějak nedrží moc pohromadě, je to krapet kostrbaté, motivy jednání některých postav jsou vyloženě pitomé a v širším kontextu nedávají smysl.

Pokračování si ráda přečtu, ale k sérii se už asi vracet nebudu :)

anna7852
24.01.2023 4 z 5

Podle anotace jsem čekala něco jiného,ale i tak jsem knize propadla. Příběh si mě pěkně chytil a nepustil dokud jsem nedočetla. Těším se na další dil,taková "hororová" pohádka :)

vandalindakova
24.01.2023 5 z 5

Pokud se chcete ponořit do tajemného, děsivého lesa plného magie, ze které vám bude přejíždět mráz po zádech, tak vzhůru do této knihy.
Naprosto jsem si zamilovala styl psaní autorky, která umí popisovat prostředí, události tak, že máte fakt pocit, že tam v tu chvíli jste a dýchá na vás ta atmosféra. Protože číst o lese mě bavilo nejvíc. Stejně tak o Redarys a vlkovi, kteří mezi sebou měli dost vtipných momentů, ale i těch dalších. Budování vztahů mezi postavami za mě bylo skvěle načasované, reálné a pro mě perfektní.
Z druhé stránky tu máme Nei, která se snaží prolomit prokletí a zachránit svou sestru, ať už ji to má stát cokoliv. Vůbec se neohlíží na to, jaké to může mít následky, a jde si za svým. Čehož nám využívá tamní církev, a krásně nám to podává obrázek o tom, kam její fanatický vliv může zajít.

Stránky jsem doslova hltala, a nemůžu se dočkat pokračování.

BarkaS
23.01.2023 3 z 5

Nadšení se nekonalo. Je to těžké, když už je toho napsaného tolik a tolik toho vychází. Ale… Autorka si ukradla trochu Karkulky, trochu Krásky a zvířete, trochu Dvorů, trochu Sněhurky, trochu mytologie, trochu tady a trochu jinde. A výsledek je takový neuspořádaný a nekoncepční. Ne úplně špatný, ale prostě nic moc. Druhý díl si nepořídím a jsem ráda, že konec nebyl tak otevřený, jak mohl být. Lavírovala jsem právě proto na pomezí 2 a 3 hvězd. Hrdinové mi k srdci moc nepřirostli a s klidným svědomím brzy zapomenu, že jsem tuhle knihu, která mě původně na první dobrou zaujala, četla.

kolacky
23.01.2023 4 z 5

(SPOILER) První tři čtvrtiny jednoznačné, přímočaré a magické. Pak se tam zamotala kněžka a politika a bylo to hnusné, jak jinak. Jsem zvědavá na druhý díl!
A není dobře člověku samotnému... ani Divému lesu...

Airelle
18.01.2023 4 z 5

Tohle bylo opravdu milé překvapení, přiznám se, že jsem od knihy neměla velké očekávání, hlavně od mého posledního čtecího zklamání, už asi radši nikdy žádné očekávání mít nebudu.

V tomhle příběhu se setkáváme s Redou a Nei, sestrami dvojčaty, které mají každá svůj osud. Neiverai je prvorozená, a tak jí připadne trůn, Redarys jako druhorozená připadne za oběť Vlkovi. Reda je se svým osudem smířená, a vzhledem k temnému tajemství které jí sužuje, ho dokonce považuje za osvobozující. Už se nebude muset strachovat, že někomu nechtěně ublíží.
Nei se ovšem s odchodem Redy smířit nehodlá, a tak dělá vše proto, aby mu zabránila, což se jí nepodaří.

Reda se vydává na svou novou životní cestu za Vlkem do Divého lesa, její první setkání s Vlkem - Eammonem ovšem neproběhne úplně idylicky. Navíc Divý les není zrovna milé místo k životu.

Kniha má mnoho podobností s jinými knihami:
• jména mi připomněla Rod draka
• zlé kněžky zas Dvory a Ianthe
• příběh je směsice Krásky a zvířete a také Karkulky

Líbil se mi autorčin styl psaní, stránky mi doslova letěly pod rukama. Svět byl vykreslen opravdu skvěle, hned jsem si ho dokázala představit. Také postavy se jí povedly, mám ráda, když nejsou černobílé. Tenhle styl fantasy se mi moc líbí, nechyběla romantická linka, ale nepřevládala. Docela by mě zajímalo, co na nás autorka chystá v dalším díle. Každopádně ho určitě nevynechám!

uzivatel07679
15.01.2023 3 z 5

Tato kniha by byla lepší kdyby měla aspoň o 150 stran méně podle mě byly některé kapitolu až moc zdlouhavé zbytečně okecávané. Musím ale spisovatelce nechat že krásné popsala postavy a barvy. Osobně jsem se ze začátku knihy musela nutit abych ji přečetla ale od půlky mě kniha pohltila a byla jsem ráda že jsem to vydržela. Za mě se trochu obávám toho co spisovatelka vymyslí do dalšího dílu .

LenaWirus
13.01.2023 4 z 5

Byla jsem příjemně překvapená - čekala jsem to horší a vůbec to nebylo špatné. Na to, že se jedná o začínající autorku, byl styl psaní zralý a příjemně popisný. Slow-burn romance byla přesně šálek mého čaje a hltala jsem každou větu s očekáváním. Nadšená jsem ale vůbec nebyla z příbehové linky dvojčete Nei. Popravdě bych se úplně obešla bez jakéhokoliv dalšího rozvoje této postavy a v nejlepším případě, kdyby byla zcela vyjmuta. V tom případě by se mohl příběh uzavřít a nemusela by se z toho opět stát série - v dnešní době už jsem téměř alergická na pokračovací knihy. Jako kdyby dnes nikdo neuměl napsat jednu pořádnou knihu a muselo se čekat na zbytečné a překombinované psaní. Pro mě je kniha uzavřená a budu předstírat, že žádná série není.

SamMarešová
11.01.2023 3 z 5

Fantasy příběh určený spíše pro YA čtenáře s krásnou myšlenkou, skvělým popisem prostředí. Tady ovšem ta krása tak nějak končí.
Celé to bylo tak zmatečné, podivné a místy nelogické. Neustále se opakující věci či fráze mi lezli na nervy.
Samá Reda, Reda, Reda... A samý střípek magie.

Od začátku knihy mi příběh neustále evokoval jistou podobnost s "Temný Hvozd" a obě díla na mě působila vcelku podobně, krom rozdílu, že "Vlku zaslíbená" byla povětšinu knihy celkem utahaná, vleklá.

Velký plus má tohle dílo ovšem za nádhernou obálku.

sidonka
11.01.2023 4 z 5

Pomalu začínám přicházet tomuto žánru na chuť, asi to pro mě nabude top, ale když je třeba změnit žánr i toto je dobrá volba, moc fajn se to četlo

Jana8537
07.01.2023 3 z 5

Ze zacatku jsem mela problem se do knihy zacist, chvili mi trvalo nez jsem se zorientovala. Po tom, co Reda vstoupila do Diveho lesa byl dej zajimavejsi, ale prislo mi, ze se porad opakuje to stejne dokola.Tahle cast me moc nebavila. Porad jsem mela tendence od knihy utikat, ale nechtela jsem se vzdat. Bavit me zacala priblizne od stranky 250, dej pekne odsejpal, porad se neco delo. Od te chvile jsem mela precteno za jeden vecer.

Celkove me kniha moc nenadchla.Asi to bude i tim, ze tenhle zanr neni zrovna muj salek kavy. Ale verim, ze si svoje ctenare urcite najde. Ja si dalsi dil ale asi necham ujit

Co se ale musi autorce nechat, tak jsou popisy postav a prostredi. Fakt parada. Ac nemam moc bujnou fantazii, tak jsem si vsechno dokazala hezky predstavit.

Amita
07.01.2023 5 z 5

Není tak úplně jedno, které z dvojčat se narodí první. Prvorozená Nei, budoucí královna se snaží zachránit své sestře život a udělá pro to cokoliv. Druhorozená Redarys narozena i vychována pro jediné - být obětována Vlku, který žije v Divém lese. Reda se postaví Vlku tváří v tvář, rozhodnutá zůstat v lese a naživu.
Je to příběh pro fanoušky Stmívání, který pohladí fantasy romantickou duši. Oceňuji originální prostředí lesa a velmi zajímavé pojetí černé a bílé magie. Ona totiž může ublížit i ta bílá. Romantický příběh, který se odehrává v až děsivě živém lese. Začátek knihy byl docela zdlouhavý, ale později se to zlepšilo. Ve druhé polovině jsem četla jako o závod a nemohla přestat. Konec knihy nabízí otevřená vrátka pro další díl, na který se opravdu těším.

KatChiss
06.01.2023 4 z 5

Retelling na Červenou karkulku? Ano prosím! První dcera je přislíbena trůnu, ta druhá Vlku z Divého lesa za příslibem navrácení bohů. Reda je druhorozená, tudíž už odmalička zná svůj osud. Většina lidí by ho nenáviděla nebo by se alespoň přinejmenším bála, ale ona ne. Bere svůj odchod jako vysvobození. Stalo se totiž něco zvláštního a Reda nechce, aby se to opakovalo. Chce chránit své blízké, obzvlášť svou sestru Nei.
Příběh je velmi čtivý, stránky vám budou pod rukama ubíhat, ani nebudete vědět jak. Kniha je psaná krásným jazykem, zalepíkovala jsem si spoustu citátů a krásných myšlenek. Svět je poněkud temnější, magie Divého lesa totiž své obyvatele, kteří s ním bojují, proměňuje. Celkově není tento les zrovna nejpříjemnější místo k bydlení. Ale co máte dělat, když ho nemůžete opustit? Postavy jsou dobře napsané, nejsou černobílé, ale mají mnoho vrstev. Romantická linka je sice předvídatelná, ale pomalá a, světe div se, mně se líbila. Ocenila jsem i krátké kapitoly z Neina úhlu pohledu. Vlastně nemám knize co vyčíst, zároveň jsem ale nemohla dát plný počet hvězd. Na druhý díl se moc těším.

Laf
05.01.2023 4 z 5

Děj, postavy a prostředí, ve kterém se to celé odehrává, jsou originální. Četlo se to celkem dobře a kupodivu se mi to líbilo. A vyplatilo se vydržet až na konec, neboť ten byl plný akce a překvapení. Za přečtení to rozhodně stojí :)

Knihomol_ka
03.01.2023 4 z 5

Mělo by se jednat o retelling na Červenou Karkulku, Krásku a zvíře a dokonce někdo říká, že i na Sněhurku.

Redarys neboli Reda se narodila jako druhorozená. Což znamená jediné a to je, že se stane obětí pro Vlka a Divý les.

Nei je její sestra a je prvorozená. Jednoho dne se stane královnou. Velmi těžce nese, že její sestra bude obětována Vlkovi a Divému lesu.
Zrovna Nein příběh mě moc nezaujal. Více jsem si užívala příběh Redarys.

Jakmile se Reda ocitne v Divém lese, tak zjišťuje, že nic není takové jak jim říkali. Zde se konečně seznamuje s Vlkem ( Eammonem ). Dozvíme se tak, že vlk není žádná příšera, ale obyčejný muž, který pomocí své magie chrání les. Společně se snaží Divý les ochránit.

Redarys a Vlkovi jsem fandila od začátku. Jejich vztah se vyvíjel velmi krásně a celé to mezi nimi bylo kouzelné.

Divý les byl záludný, ale přesto mě očaroval jak byl zajímavý.

Na konci příběhu se toho odehrálo velmi. Dělo se tady toho vážně hodně a já netušila jak to vlastně dopadne. Konec je otevřený, takže se snad můžeme těšit na další díl, pokud bude u nás přeložený. Sice by to měl být příběh její sestry, ale i tak si myslím, že to bude velmi zajímavý.

Knihu bych doporučila všem fanouškům fantasy a těm, co mají rádi kouzelné a temné lesy.

Andynka
02.01.2023 5 z 5

Diky knižní zavislaci. Za možnost, dostat se k takovým knihám, po kterých bych asi sama nesáhla. Nebo by zůstali dloooouho na seznamu : co si musím pořídit.
Kniha, kde je zakomponovaná Kráska a Zvíře. A tak trochu i Červená Karkulka.
To je tak zajímavě pojatý příběh. Že mě úplně naštvalo, že není možnost navázat rovnou druhým dílem. Protože kniha se rozjela až téměř u konce... a vy jste najednou nuceni knihu odložit a čekat.
No nic... jdu si najít potěšení v jiné knize a doufat, že další díl tu bude v cuku letu. :-)

Malinali
02.01.2023 5 z 5

Moc hezký retelling. Čtivé, napínavé. Líbily se mi i popisy autorky jak ožívá v těle člověka magie, když ji začne používat apod. Doufám, že u nás přeloží všechny další díly, protože jinak by to byla velká škoda.