Královnovrah

Královnovrah https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421642/bmid_kralovnovrah-kUQ-421642.jpg 5 196 28

Divotvůrce série

"Vyhraný souboj ještě neznamená vyhraný život Po souboji na poušti Kellen nechtěně potřísní daromanskou vlajku svou krví. Strážcům zákona nyní nezbývá než ho za takový čin zatknout. Několik dní předtím, než je Kellen postaven před královnu, aby byl odsouzen k smrti, dostane od spoluvězně podivnou radu: když zabije královnu, vyslouží si za to shovívavost od těch, kdo jsou u moci. Tváří v tvář jedenáctileté vládkyni však Kellen zjistí, že královna je mnohem bystřejší, než čekal, a navíc v nesmírném nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Queenslayer , 2019

Tucaka
20.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Za mě určitě zatím nejlepší díl série Divotvůrce. Je vidět, že se autor začal soustředit více na intriky a logiku než na neustálé souboje a trable. Díl od dílu začínám vnímat pozitivní změnu v Kellenově chování, konečně si dokáže poradit bez cizího zásahu svoji vychytralostí.
Co mě začíná trochu ''rozčilovat'' je přístup autora k vykreslení Kellenových potenciálních lásek. Nevím, jestli je Sebastian de Castell nějak poznamenán, ale ze slečny se vždy vyklube pomstychtivá manipulátorská mrcha :D

NudeRose
02.05.2020 5 z 5

Předposlední díl série utekl rychle, možná rychleji než by čtenář chtěl. Komunikace mezi Kellenem a Reichisem opět nezklamala a přinesla řadu vtipných hláček, při nichž je těžké nezačít se nahlas smát. Děj byl plodný, čtivý a rozhodně namotivoval na přečtení poslední knihy, kdy se snad dočkáme rozuzlení a velkého finále. Není téměř co vytknout, snad až na některé poněkud přehnané prvky (viz. létající had), které sice mají přinést velké drama, ale působí spíše rušivě. Mimo to ale dávám všech 5* a určitě jsou zasloužené.

SPOILER:
Kellen konečně zjistil, co je to sex. Teď jen doufám, že to v příštím díle nezkusí na 11letou panovnici.

andrejci
16.02.2020 5 z 5

Páni nebála bych se říct, že tohle byl asi nejlepší díl ze série. Oproti předchozímu dílu tady bylo víc akce a napětí. Ale na plné čáře to vyhrály rozhovory Kellena s Reichsem. Ty byly od druhého dílu asi nejvtipnější. Ten konec byl nejlepší. Moc se mi líbily ty intriky. A ten konec? Opravdu se nemůžu dočkat Rozvratníka a nedovedu si představit jak to velké finále bude vypadat. Kdyby šlo dát víc hvězdiček jak 5 tak je bez rozmýšlení dám.

Fifineek
08.02.2020 5 z 5

„Opravdu nezáleží na tom, kolika tajným bojovým uměním se naučíte; ve škole pro zabijáky se nevyučuje, jak bojovat s kočkoveverkami.“⁣

Když si po těžkém souboji otřete krev do kusu hadru, tak se nejspíše vůbec nic nestane. Ale co když to není obyčejný kus hadru, ale daromanská vlajka a vy tak učiníte před zraky šerifů? Dopustíte se velezrady a šerifové vás budou muset předvést před 11 letou královnu, kterou se chystáte zrovna zabít, ale ona z vás udělá jejího učitele karet. Pokud máte rádi Kellena, Reichise, politické intriky a královský dvůr, tak tenhle díl si rozhodně oblíbíte.⁣

5. a zároveň předposlední díl Kellenových dobrodružství. Pokud se vám líbily díly předchozí, tak tenhle si určitě zamilujete. Komické duo v podání Kellena & Reichise, oční bulvy a magické prášky, šerify, pro které je zákon vším a hromadu politických intrik – tohle všechno vám tenhle díl nabídne. Už jen kvůli Kellenovi & Reichisovi nemůžu knížce dát nic jiného než 5/5!⁣

luboskniha
03.01.2020 5 z 5

Možný SPOILER !!!
Paráda! Pátý díl opět nezklamal. Knihu jsem přečetl za dva dny a pomalu jsem ani nedýchal. První tři díly mi přišli trochu předvídatelný, ale tento díl....VAU. Naprosto dokonalé. Jsem rád, že již celou knihu nás provází největší požírač očí na světě :D. Bez něj by to opravdu nebylo ono. A konečně si Kellen vrznul :D. Velice povedený díl, už se nemůžu dočkat velkého finále!

Yuuki24
03.01.2020 5 z 5

A je to. Předposlední díl originální série je zamnou, škoda, ale nevěším hlavu. Spíše se těším na drtivé finále. Hlavní hrdina se dost vypiloval, i když jeho síla je dost omezená. Jeho chlupatý přítel kočkoveverčák je zuřivý a skoro i roztomilý jako vždy. Prostě bomba příběh s napínavým dějem, který se pyšní překvapivými zvraty každou stránku. Určitě tuto knihu ještě někdy opět vezmu do ruky a ne jednou.

simona8126
31.12.2019 5 z 5

Další super díl super série přináší opět zcela nový a neotřelý příběh plný napětí, drsných scén i humorných momentů. Jestli vám v předchozím Spoutávači chyběl Reichis, tak tady si ho užijete dosytosti – a ještě víc! Kvalita a čtivost fantasy cyklu časem rozhodně neklesá, už se moc těším na šesté pokračování. Jen mě mrzí, že má být poslední.

Lokina
28.12.2019 5 z 5

Těší mě, že si série i po pátém dílu udržuje kvalitu. Ve čtvrtém dílu Reichis moc prostoru neměl, zde opět s Kellenem tvořil zábavnou dvojku, která je od prvního dílu stavebním kamenem celé série.
Nemám, co bych vytkla, bavilo mě to, nové postavy, nová země s tím spjatá nová dobrodružství a nebezpečí se kterými si Kellen a Reichis, ne vždy snadno poradí a že se vyplatí mít na své straně sprostou, bojovnou kočkoveverku :-D