Dívka za zrcadlem

Dívka za zrcadlem https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107818/bmid_divka-za-zrcadlem-dbg-107818.jpg 3 185 35

Dvě povídky, dvě tajnosti. Dívka za zrcadlem Lila je šťastná, že našla muže, o jakém odjakživa snila. Když však ve svatební den vypluje na povrch tajemství z minulosti její rodiny, její život nabere naprosto nečekaný obrat. Jaké tajemství skrývá babiččin dům, opředený zvláštním kouzlem? Stroj na vzpomínky Říká se, že první láska se každému člověku navždy vryje do paměti. Co se však stane, když vzpomínky na milovaného člověka začnou blednout? Jeden muž se zlomeným srdcem nachází způsob, jak šťastným okamžikům vdechnout život a dát jim volný průchod…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Girl in the Mirror, The Memory Maker , 2010

Kachorra
17.12.2015 3 z 5

Když jsem přečetla první povídku, hodně jsem o ní přemýšlela. Nějak mi to nedalo a došla jsem k závěru, že ten konec byl prostě nějaký divný. Je pravda, že život není spravedlivý, ale pro příště si raději přečtu něco, kde to jednoznačně skončí spravedlivě. Jenže člověk někdy k něčemu přijde jako slepý k houslím, i to se někdy stává.
Co se týče druhé povídky, tak tam jsem se trochu ztratila v ději a netuším proč. Když budu hodnotit jako celek, tak to budou lepší tři hvězdičky.

Soptinka
02.11.2015 3 z 5

Kniha, která obsahuj dvě povídky. Ničím neurazí, ale četla jsem i lepší. První povídka se mi líbila daleko více.

Madlenkačte
09.09.2015 3 z 5

Přečetla jsem to rychle, první povídka je o dost lepší než ta druhá. Jsou velmi smutné, radši čtu něco veselejšího.

deedulka
20.06.2015 3 z 5

Taková lehká jednohubka. Dvě krátké povídky rychle uběhly, ale nic moc jsem si z nich neodnesla. Příběh postrádal hlubší sondu do životů postav a tak nějak mi přišly obě povídky neuzavřené...chtělo by to aspoň trochu rozšířit vyprávění.

jarmila6295
17.04.2015 5 z 5

Velmi pěkné dvě povídky, které donutí člověka se zamyslet i po přečtení..., popsaný smutek jsem pociťovala zároveň s postavami...

Vendulik
02.02.2015 5 z 5

Moc pěkné povídky, akorát druhá povídka byla malinko slabší.

Marčullkas
15.06.2014 3 z 5

Od Ahern zajímavé podání povídek. První povídka je hodně napínavá a zajímavá. Druhá povídka je trošku slabší, ale taktéž se mi líbila. Rychlé pohodové oddechové čtení.

Tess.96
16.12.2013 5 z 5

Byl to dárek pro kamarádku, ale využila jsem toho, že jsem jí měla doma a přečetla jsme si jí a rozhodně jsem chybu neudělala. V knize jsou dvě povídky. První byla tajemná, trochu strašidelná a tak jsem se do ní vžila, že jsem se dlouho nemohla podívat nebo se vůbec dotknout zrcadla. Druhá povídka byla dojemná a romantická. Zahřála u srdce. Krásná knížečka, která neurazí, ale spíše rozzáří den.

monushka
15.08.2013 4 z 5

Příjemná kniha, se kterou jsem strávila hodinu svéoho života a která se mi četla sama. Jde o soubor dvou povídek. První z nich - Dívka za zrcadlem mě hodila do sentimentální nálady, protože jsem soucítila s hlavní postavou Lily a bylo mi jí strašně líto. U druhé povídky - Stroj na vzpomínky jsem utírala slzy, protože jde o krásný lidský příběh s jednoduchostí toho, měnit si své vzpomínky podle sebe. Určitě knihu vřele doporučuji.

Miru
07.01.2013 4 z 5

Pro mě veliké překvapení především z toho důvodu, že se nejednalo o čistě romantické příběhy se šťastným koncem, jak jsem u této autorky převážně zvyklá, ale o povídky protkané veskrze smutkem a neveselými životními osudy. Škoda jen, že jich sbírka neobsahuje přece jen více.

Majulinek
05.01.2013 4 z 5

Dobře se četly obě povídky, víc se mi líbila povídka Dívka za zrcadlem. Bylo to napínavé.

muchomurka
02.12.2012 3 z 5

První povídka se mi moc líbila, škoda, že byla tak krátká. Druhá povídka měla také zajímavý nápad, ale nijak zvlášť mě nechytla.

Hřibče
10.09.2012 5 z 5

Přečteno během chvilky, ale stálo to za to. :) Obě povídky jsou moc krásně napsány a čtou se téměř samy, jejich konce jsou více než překvapivé a donutí člověka k zamyšlení se nad životem a jeho hodnotami.

Charmedka
26.03.2012 4 z 5

První mě zarazilo,jak je knížka tenoučká,pak to,že obsahuje dvě povídky a největší šok,že nejenže je tenká,ale má i obrázky. :D Dívka za zrcadlem byla krásná,strašidelná i smutná,Stroj na vzpomínky už mě tolik neoslnil.

jasmína
20.02.2012 3 z 5

Knížka je zajímavá, první povídka hororově laděná, běda, kdyby na mě někdo v čekárně u doktorky hukl, to bych se asi hodně lekla :) První kniha, co se mi celkem od této autorky líbila.

Část díla

Cecelia Ahern
irská, 1981
2016  86%Vadná
2006  82%Kde končí duha
2009  76%Díky za vzpomínky
2009  78%Dárek
2020  81%Dokonalá

Kniha Dívka za zrcadlem je v