Dívka, již jsi tu zanechal

Dívka, již jsi tu zanechal https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272584/mid_divka-jiz-jsi-tu-zanechal-WNh-272584.jpg 5 2482 659

Píše se rok 1916, když francouzský malíř Édouard Lefevre odchází bojovat na frontu. Jeho mladé manželce Sophii zůstává na památku její portrét, na svou dobu poněkud nezvyklý.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Girl You Left Behind , 2013

Jikovka
02.02.2022 5 z 5

Zajímavě pojato, líbila se mi, krásně se četla.

denisa4368
29.01.2022 5 z 5

Naprosto dokonalé. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Přes 400 stránek a jakoby nic. Chtělo se mi místy brečet.

mfajmanova
24.01.2022 5 z 5

To bylo teda něco! Byl to krásný, poutavě napsaný román, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Micandy
21.01.2022 5 z 5

Kniha má dvě dějové linie, musím se přiznat, že válečná část mě úplně dostala. Tady mě autorka opravdu přesvědčila o svých kvalitách a moc tuhle knihu doporučuji. Knihy od Jojo Moyes čtete s radostí a s očekáváním krásného příběhu.

Jana.machova5
11.01.2022 4 z 5

Další skvělá kniha. Místy vžene slzy do očí.

galinek
06.01.2022 5 z 5

Nádhera.... "...čas špatnosti nenapravuje."....."co se stalo, nedá se odestát".....
Doporučuji!!!

MadlenkaM
24.12.2021 5 z 5

Tak toto je opravdu fantastická knížka!
Musím uznat, že autorka vytvořila náramně pro-čtenářské dílo. Vyloženě dobře se to četlo. Skvělé bylo, že příběh byl od začátku do konce napínavý, postupně se vyvíjel a ani přesto napětí nepolevovalo. Neustále se objevovaly nové a nové zvraty a člověk si nebyl jistý, jak to vlastně dopadne. (I když tajné doufal, že dobře.) A nejen to.
Skvělé je, že příběh dává ožít nadějím a snům. Naznačuje, že se vyplatí za sebe bít, ačkoliv to zdánlivě nemusí dopadnout dobře. Že i cesta je cíl a že nám dává poznat mnohé.
A samozřejmě v této knize nechyběla láska. Ta pravá, velká, mocná. Ach. No prostě krása. Za mě jedna z velmi dobrých knih.

IvetaZ
10.12.2021 4 z 5

Jak víra v lásku a spravedlnost ovlivní životy i po sto letech díky tomu, že existuje důkaz lásky dvou (ne)obyčejných lidí. Kapitoly této knihy obsahují moc příjemnou romantiku s nádechem války, doporučuji.

sweeney
07.11.2021 5 z 5

Dlouho mě knížky této spisovatelky míjely (mimo filmové zpracování příběhu Než jsem tě poznala, to bylo opravdu úžasné), a tak jsem ráda, že jsem to konečně napravila :) Příběh se čte sám, moc se mi líbilo prolínání dvou časových linek. Určitě se vrhnu na další autorčiny počiny :)

jajcak
25.10.2021 3 z 5

Po slabších románech od této autorky (Jeden plus jedna, Stříbrná zátoka) je tato kniha milým překvapením! Příběh Sophie se mi líbil jen v té první části, příběh Liv byl fajn celý.

tabaluga
21.10.2021 5 z 5

Opravdu krásný příběh, minulost propojena s budoucností. Život Sophie jsem hltala, jen škoda, že jsme se o jejím osudu nedozvěděli více. Člověk si může jenom domýšlet. Dějová linka s Liv se mi taky moc líbila. Bojovala, možná jiní by to vzdali hned v začátku. Nicméně má romantická část duše byla po všech těch detektivkách opět uspokojena:-) tuto knihu bych od spisovatelky zařadila mezi TOP.

Bílámiška
15.10.2021 4 z 5

První mnou přečtená kniha od této autorky a musím říct, že mě nadchla. Konkrétně jsem byla unešená z napínavé historické linky - příběhu Sophie. Liv byla také sympatická postava, ale soudní procesy a obecně její svět až tak strhující nebyl.
Co se Jojo Moyes ale musí nechat, je kniha jako celek a styl, jakým píše. Skvělý příběh.

Evinanyklickova
29.09.2021 5 z 5

U paní Moysové mám jediný problém, nevím, která její kniha je nejlepší, protože mi všechny přijdou geniální a skvělé. Aktuálně jsem dočetla tuto, takže ji řadím na první příčku. Úžasné, strhující, pod kůži lezoucí, opravdové.

Pavla-Adina
15.09.2021 3 z 5

Dobře napsaná kniha s působivým námětem. Někdy mne rušilo přehnané propletání současných a minulých příběhů. Rozuzlení je nádherné, i když reálně asi hůře uvěřitelné. Nakonec jsem ale ráda, že jsem přečetla první knihu této autorky (z důvodu Čtenářské výzvy).

DJANKA
13.09.2021 3 z 5

Moc jsem se těšila na moji první knížku od této autorky. Začátek super, to jsem stránky jen hltala. Ale jakmile se příběh dostal do současnosti, prostě mě to nějak přestalo bavit a už jsem to chtěla mít dočtené. Možná jen můj problém s tím, že když má knížka takto vysoké hodnocení, prostě čekám, že budu číst s pusou dokořán....... to se ale bohužel nestalo. I tak určitě ještě nějakou další autorčinu knížku zkusím.

SmisekIvuska
12.09.2021 5 z 5

Další povedená knížka. To proplétání doby a zjišťování, jak to vlastně bylo, se mi moc líbilo. Příběh Sophie byl silnější než Liv, ale je to dáno i tou dobou a tím, co se odehrávalo. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a musela číst dál, abych zjistila, jak to vlastně dopadne :-)

vercas945
02.08.2021 5 z 5

Od autorky se mi moc líbila i Než jsem tě poznala, ale tato kniha se mi díky historické zápletce trefila do vkusu ještě víc. Byly chvíle, kdy jsem se od ní nedokázala odtrhnout.

mil
02.08.2021 5 z 5

Velmi silný příběh. Smutný, ale krásný.

Ellinek
30.07.2021 5 z 5

Nádherný a půvabný příběh, který mi díky námětu válečných restitucí připomínal Dámu ve zlatém, ale tohle byla ta krásná romantika, kterou si čas od času potřebujete přečíst a díky níž získáte zpátky špetku naděje, že jednou může být zase dobře. Moyesová psát umí a každý její příběh je hlubokou sondou do lidské duše. A všechno v jejích knihách vás vždycky rozmetá. Zamilujete si všechny postavy a jejich příběh zhltnete na posezení. Ono se k tomu vlastně ani nedá moc co napsat, ty pocity a tu hloubku celého příběhu si prostě musíte prožít. U této knihy nemusíte váhat. Přečíst je to takřka povinnost!

Val
12.07.2021 5 z 5

Sofie a Liv. Dvě ženy , dva životní příběhy ,jež od sebe dělí téměř sto let a obraz , který dramaticky ovlivní jejich životy.
Nádherná knížka , kterou dlouho nedostanu z hlavy ...