Dilema

Dilema https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452126/bmid_dilema-ZqX-452126.jpg 4 967 306

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho. Livia nikdy nezažila svatbu snů, protože si Adama vzala v mládí a narychlo. O to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, na níž bude chybět jen jejich dcera Marnie studující v zahraničí. Adam ale přichystal překvapení – tajně pro Marnie zařídil letenku domů. Když ho však během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

The Dilemma , 2019

Mansonovka
30.04.2022 5 z 5

Přečteno za dvě a půl hodiny.. Celý příběh jsem prožívala s postavami, hlavně s Adamem. Srdceryvný příběh, který jsem ořvala.

Mabie
30.04.2022 2 z 5

Kniha se mi příliš nelíbila - jednotlivé postavy značně nevěrohodné, osudy jednotlivých hrdinů tak zoufale zamotané, dialogy velmi kostrbaté. Takže smyslem celého “dvoudenního příběhu” bylo spíš jen prvoplánové ždímání emocí a přitom nosná zápletka vlastně žádná. Celkový dojem z knihy je SMUTEK.
No nevím, dvě hvězdy jsou až až.

Dietwithstyle
29.04.2022 5 z 5

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy nemohla odtrhnout a četla do brzkých ranních hodin. Dilema si to ale žádalo. Od určitého okamžiku jsem se modlila, aby přišla nějaká zápletka a děj se začal ubírat trochu jiným směrem. Ale vlastně to, že žádná taková zápletka nepřišla, bylo největším překvapením. Velmi silný příběh napsaný tak dobře, že člověk téměř na vlastní kůži cítí nejistotu, zoufalství a bolest hlavních postav.

MedvidekS
25.04.2022 4 z 5

Zhýčkaná od autorky jsem čekala nějaké wow nebo zajímavý zvrat, ale to nepřišlo. Nicméně i tak se knížka dobře čte a líbila se mi.

VeruFreckles
16.04.2022 3 z 5

Kniha plná frází a klišé s jediným cílem - vyždímat ze čtenáře emoce. S tak strojenými dialogy jak z Beverly Hills 902 10 to ale jde dost těžko..
Zápletka, střídání vypravěčů a děj soustředěný do jednoho dne činí knihu přitažlivou. Autorčina práce s postavami a jejich charaktery mi ale nevyhovují.
Ušmudlané 3 hvězdy.

sankofka
13.04.2022

Kniha se velmi dobře četla, děj na sebe krásně navazoval. Spousta tajemství, dobrých či špatných rozhodnutí a toho, jak to vše dopadne vás nutí číst dál a dál. Do poslední chvíle věříte, že to vše třeba nedopadne tak, jak to bylo na začátku naznačeno. Emočně poměrně náročné čtení.

rilajaan
02.04.2022 5 z 5

Po dlouhé době mě kniha rozplakala. Tedy konec knihy. Doufám, že také dilema nepotká moc lidí.

Susan94
31.03.2022 5 z 5

Skvělá knížka. Líbilo se mi že děj se odehrává víceméně v rámci jednoho dne, jedné oslavy. A postupně se odkrývají důležité maličkosti, které doplňují celý příběh.
Co mi naopak vadilo, že kapitoly Adam, Livie vždy vyprávěly ty dané postavy, trochu mě to mátlo. Retrospektiva mohla být graficky upravena lépe, pro přehlednost. Jinak to bylo skvělé, čtvrté, originální.

tulip131
26.03.2022 4 z 5

Jedná rodina, spousta tajemství. Livie a její vytoužená oslava, Adam a vztah k synovi. Kniha mě vtáhla do děje hned od první kapitoly.

beruska
22.03.2022 5 z 5

Velmi smutné.... Autorka dokonale vykreslila psychologii manželů Adama a Livie, kteří zažívají to nejhorší...
Za mne 5* :) ...

Andrea K.
19.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Přečetla jsem knihu cca za 10 hodin. Knihy B. A. Paris se mi čtou sami. Asi jsem ale čekala trochu víc - nějaký zvrat. Třeba že místo Marnie letěl někdo jiný nebo že přiletěla kvůli Robovi dávno před tím a že se náhle zjeví na oslavě. Nicméně jsem posledních asi 70 stran probrečela a to včetně "Poděkování". Těším se na další knihu.

LaCoccinelle
11.03.2022 4 z 5

Děj knihy byl trochu předvídatelný, což ale nijak neubralo knížce na atraktivnosti. Posledních pár desítek stran dotčeno v slzách. Knížky od B. A. Paris se čtou samy.

Karoley
10.03.2022 5 z 5

Pravda by ji mohla zničit. Mlčení zase zničí jeho.

Livie si vzala Adama v mladí a narychlo, o to víc se teď upíná na oslavu svých čtyřicátých narozenin, která má být dokonalá. Když Adama během dne zdrtí šokující zpráva, není schopen ji Livii sdělit, než oslava skončí. Jak daleko zajde, aby své milované ženě dopřál posledních pár hodin štěstí?

Příběh o lásce, zklamání, o pocitu viny, o zlomeném srdci.. o tajemství, které vše zničí.

Moje čtvrtá kniha od B.A. Paris (Za zavřenými dveřmi, V pasti lží, Přiveď mě zpátky, Dilema) a opět skvělé čtení! Emoce by se daly ždímat.. a v jednu chvíli málem i slza ukápla. Už se moc těším na novou knihu Terapie, která má vyjít příští týden!

pastelka53
06.03.2022 2 z 5

Mám v sobě malé dilema. Líbila se mi kniha? Nelíbila? Celou dobu mě táhla zvědavost, jak to je. Jak to vše nakonec dopadne. Nebylo ale toho chaosu, myšlenek a teorií až příliš?

Ajinka88724
03.03.2022 5 z 5

Navzdory poměrně nízkému hodnocení já dávám plný počet hvězdiček. Je to sice celkem jednoduchý a předvídatelný děj ale o to víc mě to bavilo a hlavně se to skvěle četlo. Konec byl opravdu hodně emotivní a spousta slziček ukápla :) . Autorka patří mezi mé nejoblíbenější a už se těším na další knihu.

jromovic
27.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Oproti předchozím knihám od autorky jsem zklamaná. Celou dobu jsem čekala že dojde k zvratu... A nakonec se stane přesně to, co se načrtne na začátku

petula22
24.02.2022 4 z 5

Rodinné drama vyprávěné pohledem dvou osob, Adama a jeho ženy Livie. Děj se odehrává během dvou dnů. Kniha je dobrá, odebrat cca 100stran a byla by ještě lepší.

Buchtičkajani
23.02.2022 2 z 5

Čekala jsem víc. Rodinné drama, které se neskutečně táhlo. Of začátku, už víte jak to dopadne. Žádné překvapení, napětí.

Mateo67
14.02.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi mě dostalo, V pasti lží zklamalo. Do této knihy jsem se už proto moc pouštět nechtěla, thrillery čtu málokdy. A k tomu to relativně nižší hodnocení. A pak jsem si všimla, že kniha není označena jako thriller.
Žádný psychopat na scéně, jen běžná rodina a její kamarádi. A stačilo to. Velké rodinné drama, kterých se může kolem nás s různými obměnami odehrávat 12 do tuctu. A právě proto, že je to tak reálné, kniha na vás dopadá mnohem tíživěji než knížky výše zmíněné. Autorka nás nechce prvoplánově šokovat. Spíš nás nutí k zamyšlení. Emoce jsou tu tak hmatatelné, postavy tak skutečné, že se snažíte knihu co nejrychleji dočíst. Ale pokud nejste z kamene, jen tak před ní neutečete.

evin84
07.02.2022 4 z 5

Kniha je velmi čtivá ale Adam mi chvílemi lezl na nervy. Každopádně myslím, že za přečtení určitě stojí.