Dickensovo čtení

Dickensovo čtení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261020/bmid_dickensovo-cteni-261020.jpg 4 4 2

Dickensovu sbírku pro mládež vydalo v roce 1912 vydavatelství Jana Laichtera v Praze v překladu B. Šimkové. Sbírka obsahuje ukázku z románu Dombey a syn (život a smrt malého Pavlíka), tři kapitoly z Mikuláše Nicklebyho (Squeersova škola) a tři povídky (Vánoční koleda, Cídič bot v zájezdním hostinci u Ostrolistu, Doktor Marigold)

Luigi1
07.08.2023 4 z 5

Zde je ukázka z románu Dombey a syn,jsou zde povídky které mně moc nesedly

Kozel
16.08.2015 5 z 5

Knihy se starou češtinou mají své kouzlo a obzvlášť jsou-li jí psány Dickensovy povídky. Klasiku Vánoční koledy doplňují v jediném českém překladu Doktor Marigold, která je dosti jímavá a svými prvky prřipomíná Dickensův bostonský zážitek v ústavu pro podobně postižené (v českém překladu Amerických poznámek je tato kapitola vynechána). Humorná je pak i povídka Cídiče bot, kde se dvě malé děti chovají na oko jako dospělí milenci, avšak bez sexuálního podtextu. Sbírka věnována mládeži má pak kouzelný úvod, kde autorka Dickense vypráví o jeho dětství a jmenuje ho "Karlíkem"