Drasticky dojemný Dexter

Drasticky dojemný Dexter https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208/bmid_dexter-drasticky-dojemny-dexter-kZy-208.jpg 4 389 56

Dexter série

Dexter Morgan se ocitá pod velkým tlakem. Skutečně pro něj není snadné být etickým sériovým vrahem - zejména když se pokouší vyhnout neotřesitelnému podezření nebezpečného seržanta Doakese (který je pevně přesvědčen, že je Dexter vražedným maniakem... v čemž má pochopitelně pravdu). Při pokusu svést Doakese ze stopy musí Dexter sáhnout až na dno svého bezvadně fungujícího umění předstírat. Když právě nepracuje jako specialista pro analýzu krevních vzorků v oddělení miamské policie, tráví většinu volného času se svou spokojenou přítelkyní Ritou a jejími dvěma dětmi, popíjí pivo a pomalu se stává prvním světovým sériovým domácím povalečem. Ale jak dlouho si Dexter vydrží hrát na schovávanou, namísto na rozřezávání vrahů? Jak dlouho vydrží jeho Temný společník, než ho přinutí nechat téhle šarády a znovu osvobodit netvora uvnitř? V čase zkoušek zasáhne náhoda. Napříč Miami si klestí cestu obzvláště zrůdný psychopat - muž, jehož zvrácený způsob vraždění bere dech dokonce i Dexterovi. Jak procitají Dexterovy temné choutky, jeho sestra Debora (čerstvě povýšená a ocelově tvrdá policistka miamského oddělení vražd) je do případu osobně zatažená. Brzy se ukáže, že takového netvora dokáže dopadnout pouze jiný netvor - ale ne dřív, než je unesen i jeho úhlavní nepřítel; teprve pak se může Dex naplno opřít do pátrání po nové hračce. Pokud ho ovšem nová hračka nedostane dřív... Dexter Morgan je okouzlující netvor... děsivý hrdina... sériový vrah, který zabíjí jen zlé lidi. Fascinující a zábavné čtení. Autor Jeff Lindsay skrze svého hrdiny prokazuje, že je jedním z nejoriginálnějších a nejbarvitějších vypravěčů posledních let.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Dearly Devoted Dexter , 2005

TessVond
31.10.2013 5 z 5

Super :)

Dexterovi myšlenkové pochody jsou občas tak "divné" až "zvrhlé" , že jsem prostě vzhlédla od knihy a začala se nahlas chechat :D
Nebylo úplně jednoduché vysvětlovat čemu že se to směju...

Vēra Nīkē
13.10.2013 5 z 5

Žaludek mám očividně silný dostatečně, jelikož i tuto knihu jsem zhltla najednou. Opět platí to, co jsem psala u prvního dílu - čtivé, velmi dobře napsané a je to prostě kniha, ke které jsem se posadila s chutí a od které mě nikdo do dočtení neodtrhl.

strnecka
26.09.2013 4 z 5

Jakkoli jsem milovníkem detektivek, tahle je opravdu něco zvláštního. Papír snese hodně a já na něm také, ale tento díl, kdyby ho někdo zdařile převedl na plátno tak, jak je napsán a podařilo se mu zobrazit tu hrůzu, jaká de facto je v knize popisována, bych určitě zařadila vedle Hostelu a Saw, filmů, které nikdy nechci vidět, protože bych je neunesla a zdálo by se mi o nich ještě za rok.
Nicméně jako kniha se to čte dobře a přišlo mi to lepší, než první díl. Pustím se i do dalších, už pro ten neobvyklý námět.

evasamankova
27.08.2013 4 z 5

Dosti zvrácená kniha pro silné žaludky. Pro mě o něco lepší než díl první. Podobnost se seriálovou verzí je úplně minimální. Či spíše žádná. Díky tomu jsem se do příběhu lépe začetla a mohla si "vychutnat" autorovo vyprávění a styl. Jeho koktejl děsu, zvrácenosti, ryzí "normálnosti" , černého humoru a jisté dávky poezie vytváří zvláštní neotřelý, a troufám si tvrdit, i unikátní styl. Reálně, ono číst něco z čeho se chce člověku zvracet a přitom se za minutu může potrhat smíchy, je hodně zvláštní -))
Autor mě přesvědčivě nalákal na třetí díl.
Závěrem si nemohu odpustit jednu věc. První, tady uvedený komentář, který prozrazuje snad úplně vše podstatné z této knihy. Myslím, že to do komentářů nepatří a nebo mají být alespoň označeny varováním spoileru, když už někdo neumí napsat hodnocení bez toho, aby sdělil zbylému světu celé vyústění. Budoucí čtenáře to může dost podstatně okrást o překvapení z knihy.

pink_ivy
11.08.2013 5 z 5

“You're driving me NORMAL!” Tahle knížka se mi líbila o trošku víc než první díl. Byla opět skvěle napsaná, výborně se četla a byla tak vtipná, že jsem se každou chvíli musela smát nahlas. Za mě rozhodně plný počet.

Adrianam
11.06.2013 4 z 5

Dexter dvojka je dost dobrá, řekla bych, že lepší než první díl. Nebýt za vlasy přitaženého konce, dala bych plný počet.

Misan1993
14.05.2013

Dexter je skvělej, jak kniha tak seriál. Třeba tenhle dílbyl malinko slabší, ale jinak skvěle napsané.

Tom Riddle
27.02.2013 1 z 5

OBSAHUJE SPOILER!!! Co v první knize Lindsay jakžtakž zvládl, tady neustál. Jediným pozitivem zůstává mnohem temnější osud knižního seržanta Doakese oproti jeho televiznímu protějšku.

Sheldondexter
29.01.2013

Nejlepší série knih na světě. Dextera zbožňuju. Seriál je také dobrý. Nejlepší postava všech dob

Clarisima
08.09.2012 5 z 5

Jsem si naivně myslela, že když jsem odkojená Kingem, tak mne jen tak něco nepřekvapí a nerozhodí... překvapí, Danko mne dostal. Dokonce jsme si říkala, jestli je spisovatel normální :-) a asi jako většina jsem četla popis místa činu několikrát.
Byla to má první Dextrovka a hned jsem valila do knihovny pro další díly. Jeffe, Dexter se ti fakt povedl :-D

harumi
23.08.2012 4 z 5

Nemůžu říct, že mě to šokuje, ale alespoň překvapuje, s čím Jeff přijde. S jakou zápletkou, s jakým zločinem. Wow. Tu pasáž, když se setkají s první Dankovou obětí jsem si četla několikrát. Opravdu mě ten popis toho něčeho ohromil, ale nemůžu říct, jestli jsem byla více zděšená nebo překvapená.
Každopádně, kniha je opravdu skvělá a přečetla jsem ji ještě rychleji než první díl. A Cody a Astor? To je snad samostatný případ. Ale dalo se čekat, že se jim tohle stane.
Kniha mě nijak nezklamala a pořád mé nadšení přetrvává.

Okřídlená li
10.08.2012 5 z 5

Dexter děsí. Dexter dramatizuje. Dexter dojímá. Opět musím obdivovat náturu hlavní postavy, která popisuje okrájené tělo jako něco fantastického. Asi budu pěkně zvrhlá, ale Dexter mě chytil za srdce. Vtipálek se srdcem šelmy a s nožem v ruce.

Wea
27.03.2012 5 z 5

Musím přiznat,že po přečtení prvního dílu jsem od druhého nečekala zázraky,to jsem se ale spletla:-).Knížka byla podle mě čtivá,napínavá,místy mírně děsivá:-),drahoušek Dexter nezklamal;-).Musím proto ještě podotknout,že mě osobně tímto autor nalákal k dalšímu čtení,jsem hrozně zvědavá,jestli si udrží nynější pomyslný postup o jednu příčku nahoru:-).dávám pět hvězd a doporučuji:-)

ewisek22
21.01.2012 5 z 5

Sériový vrah, který vraždí výhradně další masové vrahy...prostě fantastický námět:)) už teď se těším na další díly...

Vera.sarance
01.01.2012 5 z 5

Dr. Danko je prostě psychopat jak má být, že Vás to udrží přibité na židli, i když třeba s knížkou právě ležíte na posteli:-). Jeho praktiky jsou takové, že jsem jen ehm "valila oči" a napnutě polovyděšeně četla dál. Myslím si, že je škoda, že seriálová verze ho nezvolila za zaporáka nějáké série, poněvadž by svou psychotičností předčil i Briana. Rozhodně zatím ze 4 přečtených Dexterů dle mne nejděsivější díl.

Fiza
21.02.2011 4 z 5

Se seriálem to má společného opravdu pramálo, ale to je věc pánů režisérů... Knížka se četla moc dobře, některé pasáže, respektive Dexterovy myšlenky a komentáře byly vtipné a vůbec byla knížka dobře a vtipně napsaná.

zfilmováno sérioví vrazi černý humor Florida zfilmováno – TV seriál

Jeff Lindsay (p)