Dexterův poslední záběr

V Miami se natáčí nový detektivní seriál a analytik krevních stop Dexter Morgan se stává objektem pozorování Roberta Chase, televizního herce a idolu žen, který má zazářit jako… miamský analytik krevních stop. Dextera netěší, že mu Bob stále stojí za zády a napodobuje ho – a navíc se teď nemůže v klidu věnovat svému temnému koníčku. Pomoc televiznímu štábu přesto přinese Dexterovi radost, sblíží se s půvabnou herečkou Jackie Forrestovou, jež má ztvárnit roli detektivní seržantky, a sám získá v seriálu malou roličku. Jeho radostná nálada se vytratí, když je v kontejneru nalezeno tělo brutálně zavražděné ženy, pak dojde k další vraždě... a všechny oběti se podobají Jackie. Dexter dostane ke svým úkolům ještě jeden – má jako bodyguard Jackie chránit. Přestože opravdu usiluje o to, aby se herečce nic nestalo, najde vraha a uloží ho v moři, někdo zabíjí dál…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198815/dexter-dexteruv-posledni-zaber-XJx-198815.jpg 3.7106

Dexter 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, BB art

Dexter’s Final Cut, 2013

Kniha Dexterův poslední záběr

orinka3
28.08.2019

Co to ksakru bylo?! Tohle má být detektivka? Na jedné straně docela dobrý text, plný sarkasmu, zajímavých obratů. Vraždy a lov na pachatele působí vcelku slibně. Ale na té druhé straně se detektiv chová jako totální magor, má rodinu s dětmi na kterou kašle a věnuje se filmové hvězdě. Do toho neustále ponor do temných zákoutí Dexterovy duše a schizofrenické dialogy...první kniha o Dexterovi a jakkoliv jsem byla na začátku četby spokojená, tak ze mě ona spokojenost v závěru knížky vyprchávala. Divné, prapodivné. Co si mám o tom myslit?

trudoš
26.10.2017

Zpočátku velmi dobré, navazující na kouzlo prvních dílů. Naneštěstí v druhé půlce dá autor vale zápletce a zbytek událostí je už jen takové plácání se k očekávanému finále, přičemž drahoušek Dexter ze sebe dělá ještě většího pitomce, než obvykle. A to opomíjím pár do očí bijících nesmyslů stran chování hlavních aktérů příběhu. Šokující cliffhanger v závěru pak působí trochu jako podbízivá omluva za všechnu tu odfláknutou práci. Dlužno říct, že omluva nutící ke koupi dalšího dílu, protože vám to prostě nedá.
Je až obdivuhodné, jak dokázal Jeff Lindsay natáhnout hrdinovy vnitřní monology do rozsahu tří set padesáti stran, vesměs na úkor gradace. Dějová linka je totiž jednoduchá, a kdyby nebylo všech těch Dexterových glos, vystačila by maximálně na novelu. Na druhou stranu průpovídky sociopatického sériového vraha jsou obchodní značkou téhle řady a nebýt jich, už by dávno přišla o své fanoušky. Teď je však otázkou, nakolik je to plus, když to základní osnovu románu nechalo daleko za sebou.

sarekaslukova
09.07.2017

Tento díl se mi zas tak moc nelíbil. Možná proto, že tam Dexter hodně vykolejil ze svého normálu a i konec byl takový trochu odbytý, jedna rána nožem a konec, to oproti jiným dílům, kde popis mučení byl rozsáhlý mi přišel lepší.

kmotrkCZ
13.03.2017

Oproti předchozím dílům pěkná změna a musím říct, že kniha mě hodně bavila.

KaiShun
18.02.2017

To jsi delate prdel? Typek bez empatie se zamiluje do hvezdy Hollywoodu a ona do nej. Nuze smich je na miste pane Lindsay.

Dagmar0403
31.10.2016

Bohužel, veliké zklamání. Nejhorší díl. Škoda stráveného času.

Finn69
31.01.2016

Bezpochyby nejhorší kniha ze série, to už snad ani nebyl Dexter. Zdálo se mi že už to Lindsayho jaksi nebaví, jako bych slyšel jeho myšlenky: "Kruci jak to udělat, abych už o tom blbým Dexterovi nemusel psát? Aha, už vím, v téhle knize ho naprosto znemožním a bude konečně klid."
A jak řekl, tak udělal, bohužel pro nás čtenáře.

PETERYY
03.04.2015

Lidský Dexter, tak jak jsme ho doposud nepoznali.