Devadesátka pokračuje

Devadesátka pokračuje https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102866/mid_devadesatka-pokracuje-QE7-102866.jpg 4 554 34

Devadesátka série

< 2. díl

Kniha volně navazuje na knížku Pod junáckou vlajkou. Jaroslav Foglar v ní vypraví o dalších osudech skautského oddílu Devadesátka a jejího nového člena Mirka Trojana, který se již zcela vymanil z vlivu Ondry a navíc na svou stranu získal dalšího člena bývalé party, Josku. Devadesátka však také prožívá krizi a mezi chlapci je mnoho rozporů. Díky vedoucímu Tapinovi a jeho dlouhodobé hře o Alvarezovi, kterou chlapcům připravil, jsou všechny problémy postupně překonány a Devadesátka je nakonec opět svorná, sehraná a plná přátelství. Hru Alvarez hrál v roce 1942 Foglarův známý oddíl Dvojka. Předlohou se tehdy Foglarovi stala kniha Dobytí Mexika.... celý text

Thunder02
01.08.2018 4 z 5

Zajímavé pokračování Pod junáckou vlajkou. Jasně není to ono, Mirkův osobní život mě též nechytl ale tak nějak mě to od poloviny knihy dostalo do té supr nálady no a vše hodně zachraňoval Alvarez!

Disease
13.11.2017 3 z 5

Zejména v první polovině slabší než předchozí díl. Mirkův vnitřní život a řešení milostných trojúhelníků mě nebavilo. Ještěže je tu Alvarez pro statečné a silné.

pepa4081
01.05.2017 4 z 5

Pokračování knihy Pod junáckou vlajkou. Velmi pěkné.

Adamino
20.02.2017 4 z 5

Od Foglara jsem moc nečekal, ale překvapila ! Díky ! :D

jarin58
19.01.2017 4 z 5

Někde jsem četl,že Foglarovy knihy čtou dvanáctiletí chlapci a muži okolo padesátky.Tak jsem se stal na chvíli tím dvanáctiletým klukem a je mi moc fajn.

Hopicek495
26.10.2016 2 z 5

Foglarovky mě nechytly..

peta5472
06.06.2016 5 z 5

Krásné navázání na první díl. Dá se stáhnout i jako audiokniha a je velice pěkně namluvená. Krásný klukovský příběh, který se hodí při každém věku. Knížka mi vždycky zvedne náladu.

Luccy78
21.02.2016 5 z 5

Pokračování Mirkova dobrodružství a života v junáckém klubu Devadesátka. Zde se mu plní jeho až nepředstavitelný sen a stává se Rádcem družiny Lišek. Hoši dospívají a někteří bohužel zhrubli, zdivočeli, stávají se sobeckými, podrážděnými a lhostejnými. Pryč je ochota, ohleduplnost, rytířství a laskavost. Mirek musí bojovat nejen proti těmto nešvarům některých kamarádů a snažit se je přivést zpět na správnou cestu, ale i sám proti sobě, aby to vše nevzdal a po prázdninách z Devadesátky zklamán neodešel. Velkou pomocí jsou mu dobře míněná slova vedoucího klubu, Tapina: "I v životě máme možnost být na prvním nebo na posledním místě. A právě jako ve hře, i v životě musí každý z nás o vše bojovat, nikdy se nevzdávat, nikdy nevěšet hlavu. A potká-li vás prohra, přijměte ji jako muži! Jděte třeba i docela zpět na start, ale začněte znovu, neustaňte, nezastavte se! Nikdy není nic ztraceno! Tak jako při hře."
Možná, že i někomu z nás tyto jeho slova dokážou znovu vlít trochu života do žil v době, kdy to budeme nejvíc potřebovat..

Joges
14.10.2015 5 z 5

Pro mně ještě lepší než první díl. To co jednička otevřela a nastínila, dvojka & Devadesátka s veškerým napětím uzavřela. Výborné, dokonalé a s etapovkou Alvarez ještě lepší. Přečteno dávno a několikrát za sebou.

ajsigirl
12.10.2015 5 z 5

Knížka (v níž se autor zaměřil více na táboření Junáků) než na život hlavní postavy jako v první díle bylo pro mně příjemné zpestření. Pro mně je druhý díl ještě hezčí a více se podobá knížce - Hoši od Bobří řeky...

Druhý díl navazuje na knížku Pod junáckou vlajkou. Opět se vypravíme s Mirkem a devadesátkou do junáckých let. Na rozdíl od předchozího dílu se více věnuje junáckému táboření, kde kluci prožívají radostné, někdy i bolestné chvilky. Devadesátku potkávají časy, kdy se chlapci začínají oddalovat dobrému chování a jedinou hrou která je dokáže stmelit je hra Alwarezovo Zlato.
Kromě hry, jež provází celou knížku se i zde objeví Ondra a Mirek nebude jeho objevením nadšen.

Pepek24
18.12.2014 4 z 5

Slabší než jednička.... No a polepšení Jiříka s Joskou až příliš ukázkové..

tyzik.cejka
28.03.2013 3 z 5

druhé pokračování Devadesátky je ze začátku velice dobré dál to ale dost začíná klesat dolu hrou Atvaréz Foglar si už vyčerpával nápady a tak tady použil tuhle svojí hru připadám si jako kdybych četl hry Jaroslava Foglara

Adik152
06.05.2012 5 z 5

je to opravdu super knížka. mám ji moc ráda, hlavně protože jsem taky skaut... ♥♥♥

swamp
25.07.2011 5 z 5

Jestřáb a jeho pokračování knížky Pod junáckou vlajkou - tedy další dobrodružství Devadesátky.

skauti

Kniha Devadesátka pokračuje je v