Dětské zoubky

Dětské zoubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1223 418

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

Tracyenka
27.01.2021 4 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Příběh je napsaný hezky, jestli se to tak dá říct, při čtení jsem se živě dokázala vcítit do pocitů matky a do jisté míry i dcery. Ke konci mi jen neseděl ten najednou "bezstarostný" život rodičů, najednou bylo vše bez chyby.. Podle konce to vypadá na pokračování, tak snad.

Lucie846
19.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Úžasně napsaná. Četla se jedním dechem. Maminku jsem litovala a holčička by zasloužila na zadek. Doufám že bude 2 díl když byl konec takový otevřený.

jitka7326
19.01.2021 5 z 5

Přečteno v rámci ČV 2021. Otevřený konec.

Allla9
15.01.2021 5 z 5

To bylo neskutečné. Koho více litovat? Na čí stranu se přiklonit? Úžasně napsané.

sweetsymphony
13.01.2021 4 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Díky anotaci jsem čekala šokující závěr, ten se v mých očích sice nekonal, ale i tak to bylo super počtení.

VendaS20
12.01.2021 5 z 5

Kniha je napsaná velmi dobře a čte se rychle. Obvykle nemám ráda otevřené konce, ale tady mi to nevadilo. Je to zajímavé a originální téma. Jediné, co pro mne bylo nepochopitelné je, že by Hanna už např. ve 2 letech, kdy děti začínají mluvit, musela být natolik chytrá a vyspělá, že by si vytvořila strategii matku testovat a trestat.

PetraKysova
12.01.2021 4 z 5

No kde začať. Veľmi dobre napísaný príbeh. Mal svoje muchy preto uberiem jednu hviezdu, ale inak to bola pecka. Nehorázne ma vytáčal ten manžel, ako jej vôbec neveril (ale to že neveril ani školám z ktorých bola Hana výhodná to už bolo trošku moc - aj keď ok asi otcovská láska vyhrala). Keďže nemám deti neviem posúdiť či sa rodiča chovali vhodne či nevhodne. Mne sa naopak veľmi páčilo že tam bola tá jej choroba rozpísaná aj detstvo matky, pretože si osobne myslím, že to bol dôvod prečo s Hanou tak dlho nič nerobili. Matka chcela byť za každú cenu lepšia matka než bola tá jej. Čiže chápem, že dlhú dobu prehliadli signály, ktoré by možno ostatný videli už dávno.
Ale Hana. No tak to bola vynikajúco napísaná postava. Páčilo sa mi, že aj keď bola totálne psycho, stále to bolo dieťa, a preto nedokázala vlastne svoju matku zabiť, pretože jej detský mozog nemohol ešte pobrať niektoré skutočnosti (ako napríklad že ľudia nehoria tak rýchlo ako papier) a podobne, to ju robilo naozaj realistickú. Keby bola staršia tak matka nemá šancu. Bolo naozaj zaujímavé sledovať ako sa medzi sebou bili materská láska a pud sebazáchovy. A skvelé ako v jednu dobu proste vyhralo to, že dcéra nedcéra proste chcem to prežiť.
Mne osobne sa aj páčil koniec, taký otvorený, každý nech si domyslí či sa z tade Hana dostala alebo nie. Skorej ostala na záveru nezodpovedaná otázka. Vzala by matka späť svoju dcéra aj keď vie, že sa ju snaží zabiť?
Knihu každopádne odporúčam, aj keď mne sa čítala ľahko, keďže nemám deti. Keby ich mám tak sa ich azi zacnem báť ????

1bublina
08.01.2021 5 z 5

Po prvních 50 stranách jsem chtěla knihu odložit, protože Hanna byla tak zlá, zákeřná, manipulativní, že mi z toho nebylo dobře. Asi po 15 minutách jsem ale zjistila, že nevydržím nevědět, jak to dopadne.
Měla jsem strach, že to dospěje do bodu, kdy se všichni spiknou proti matce a budou si myslet, že si to jen vymýšlí a dceři ubližuje. Kniha je perfektní, skvěle se čte, nemá žádná hluchá nebo nudná místa. Kdo má rád psychologické thrillery, rozhodně doporučuji. Nedoporučuji číst tuto knihu v těhotenství :-)
ČV 2021 - 7. Kniha, která má v názvu část lidského těla.

pakoshka
04.01.2021 3 z 5

OK, lehce psané čtivo, které mě trochu zklamalo. Doufala jsem, že půjdeme víc do hloubky, dál do rozboru vztahu Suzette s její matkou a zjistíme, proč přenáší na svou vlastní dceru určité vzorce chování, pořád jsem čekala, že přijde víc toho psychohororu. Chybělo mi větší vykreslení matčiných pocitů, vždyť z tohoto děje by se dala vykřesat úžasná atmosféra.
Konec mě nicméně docela potěšil. Pokud bude pokračování, přečtu si ho.

Lejčís
03.01.2021 3 z 5

Na prvotinu skutečně skvěle napsané, byla jsem napjatá od začátku do konce a nemohla knihu odložit.. nicméně ten konec mě bohužel zklamal, škoda..

jadunka
03.01.2021 4 z 5

Kniha se čte téměř sama, příběh má dobrý spád. A téma je vážně hodně zajímavé.

Littlemonday
03.01.2021 5 z 5

Neuvěřitelný příběh, perfektní spád! Nutí to člověka přemýšlet stylem: “No to snad ne?!” A tak nějak nenápadně to čtenářovi vnukne pocit, že by hlavní hrdince nezazlíval, kdyby se dcerušky zbavila...
Otevřený konec dává prostor druhému dílu a pokud to tak bude, musím ho mít!

martina2540
30.12.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

careras.c
27.12.2020 5 z 5

...myslím že je to fajn čtení...přátelé...

PájaReader
27.12.2020 3 z 5

Kniha byla čtivá,napínavá a pořád sem přemýšlela,jestli je to dítě fakt takovej magor a nebo si za to může matka sama,protože jí nenechala volný prostor a chtěla mít vše podle sebe. Střídavě mi bylo líto matky a pak dcery. Mít to takhle doma,tak se do toho blázince radši necham zavřít já.

Evkae36
27.12.2020 5 z 5

Knihu jsem nemohla odložit!

michaela3618
20.12.2020 5 z 5

Wau, tak to teda byl knizni narez (teda aspon pro me) Kniha ma hlavu a patu a dej krasne navazuje. Jako matka dcery, jsem si vzdycky pri cteni rikala, ze doufam, ze nas tohle onemocneni nikdy nepotka. Netusim jak bych se zachovala, ale urcite bych se snazila tuto situaci resit. Mozna jen konec knihy mi dal trochu nadeji, ze by mohl vyjit i druhy dil, ale nejsem si jista.

slunečnice777
08.12.2020 5 z 5

Příběh odsýpá, má hlavu a patu. Dobře psychologicky podané. Děti se někdy chovají opravdu zvláštně, mám pocit jako bych chvílemi v dětství četl o sobě. Ta část která je narušená z dětství, které bych nejraději zapomněl, chvílemi mě šel mráz po zádech. Málo příběhů jsou dokonalé, nic není dokonalé. Tento příběh rozhodně k tomu nemá daleko.

Adýsek69
30.11.2020 5 z 5

No tak to bylo něco. Jako matka dcery jsem si několikrát představila, že by se to odehrávalo u nás doma a je to něco co bych fakt nechtěla zažít. Knížka byla ale i přesto dokonalá. Na to, že to je této spisovatelky prvotina to bylo dokonalé. Mělo to hlavu a patu a zároveň se tu ukázalo, že tatínci, kteří chodí do práce, skutečně netuší jak se dítě chová doma před matkou dokud to sámi nezažijí na vlastní oči!

lucie9734
27.11.2020 5 z 5

při představě,že bych něco takového musela prožívat, mi jde mráz po zádech,kniha mě zaujala hned od začátku,jen závěr je takový otevřený,že by na nás čekalo pokračování? určitě bych si ráda přečetla

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Zoje Stage
americká, 1969