Dětské zoubky

Dětské zoubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1225 1225

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

zimolka
05.09.2020 5 z 5

Mě se kniha líbila a vzhledem k ukončení doufám v pokračování.

Annkag
04.09.2020 5 z 5

Z tento knihy mi běhal mráz po zádech.Zvlášť má děsilo pomyslenie na to že to vlastně nebolo ani pořádně ukončené.

bedkniha
30.08.2020 5 z 5

Podle komentářů jsem knihu také odkládala, byla to poslední kniha do Čtenářské výzvy, nakonec jsem z knihy nadšena a také bych si přála pokračování. Bylo to napínavé, bylo to super....

0323
25.08.2020 5 z 5

Knížku jsem zhltla za 3 dny, četla se sama a neustále mě držela v napětí co bude dál.

sharina
24.08.2020 3 z 5

Tahle kniha se četla sama, ale opravdu jsem čekala nějaké rozuzlení, kdo si s čím začal. Je tam spousta otázek, hlavně proč se Hanna tak chovala. Nehledě na ten konec, celá kniha byla v celku popsaná detailně a napínavě, bohužel ten konec byl tak utlý.
Nevadila by mi představa pokračování. Autorka by tam měla, co napsat.

Trolice
24.08.2020 3 z 5

Kniha se četla hodně dobře. Co jsem ale nepochopila, tak byl konec. Celou dobu se vše rozebíralo do detailu a závěr byl ve stylu "domysli si sám". Trošku divně na mě působilo i to, jak 7 leté dítě předstírá sex se satanem (a rodičům na tom nepřišlo nic divného, až na toho satana).

karolina4534
23.08.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila byla velice zajímavá trochu strašidelna

Pine
22.08.2020 2 z 5

Kvůli protichůdným hodnocením jsem se rozhodla téhle knížce podívat na zoubek. Čte se dobře a řádky ubíhají, malé zápletky mají potenciál, ale tím můj pozitivní výčet končí. Protože jinak se to táhne jako cukrová vata. Anotace slibuje šokující konec. A v šoku jsem opravdu byla - z toho, jak moc byl závěr nepovedený. Doporučení? Nic si od autorčiny prvotiny neslibujte, jedině tak předejdete zklamání.

dr.romca
17.08.2020 5 z 5

Zjistila jsem, že mám hodné děti.... :)

Lavender756
16.08.2020 4 z 5

Mě kniha velice příjemně překvapila, byla čtivá, napínavá a měla spád i přesto, že obíhá kolem stále stejné věci. A konec tak otevřený, že si každý můžeme domyslet... nejspíš nic dobrého. Doporučuji.

Rozarka69
16.08.2020 1 z 5

Na příběh jsem se velmi těšila. Zklamání ale přišlo brzy. Neustále se opakující věty, slova, myšlenky. Konec tak useklý, že mě to dost překvapilo. Když to shrnu, tak pro mě byl hlavní děj pouze na pár stránkách a zbytek jakési obkecávání. Autorka se snažila zmiňovat i sexuální život manželů. Myslím, že se to do knihy nehodilo a popis intimního života byl jeden z nejhorších, jaký jsem kdy četla.

Liss93
31.07.2020 2 z 5

Je to zvláštní, ale i když se mi styl psaní úplně nelíbil, tak jsme nepřemýšlela nad tím, že bych ji odložila. Zajímalo mě, jak se bude celý příběh odvíjet a jak skončí. No a bohužel jsem zklamaná. Pasáže Hanny na mě působily strašně divně, protože občas se vyjadřovala jako dítě a občas jako dospělý člověk (možná záměr, ale nepodařený). A konec zůstal otevřený, ať si každy domyslí podle svého. Je i škoda, že nevysvětlili nic bližšího k Hannině nemoci. Jediné plus je, že by kniha mohla působit jako antikoncepce :D

pige
28.07.2020 5 z 5

Strhující děj.
Nemohla jsem knížku odložit, potřebovala jsem vědět, jak to celé dopadne. A...

Střídání obou pohledů hlavních "rivalek" nenarušovalo tok děje, vše plynulo a nic se časově nepřekrývalo.

Rodičovství není to, co je vidět zvenčí. Mnohdy se zdá na první pohled dokonalé, ale všichni se trápí. Trápí se maličkostmi. Malichernými. Pro nás. Pro ně jsou zásadní.

Ačkoli je dej velice ponurý, pobavila mě část, kde se dívenka snaží napodobit zvláštní zvuky vycházející z ložnice rodičů. I když vše že svého pohledu popisuje naivně, je si moc dobře vědoma pravého významu.

evin84
26.07.2020 5 z 5

Skvělý strhující příběh. Takové dítě nechce mít nikdo.....akorát konec mohl být více popsany

čef
21.07.2020 3 z 5

Už název mně nahlodal, zda je to kniha pro mne, ale na přebalu samé obdivné prohlášení – chytrá, prohnaná atd., atp, tak jsem se do toho pustil. No, tak to jsem tedy oproti těmto komentátorům nic nepochopil. Mně se zdá kniha monotónní, pořád stejné výchovné problémy s nesmyslně ďábelskou dcerkou vyhnané do fabulačního extrému, kterému snad ani nejde ani pod narkózou uvěřit. Možná, že čerstvé matky mohou být zneklidněny, jestli se jim něco podobného nemůže stát. Nebo mohou být nadšeny, jakého mají doma andílka proti té malé převtělené čarodějnici z knížky. Přeji vám hodně zábavy milé čtenářky, já si dám něco z úplně jiného soudku.

monika0356
16.07.2020 3 z 5

Četlo se to velice dobře, Hannu bych nejradši sejmula, ale konec teda velké zklamání ???? škoda, mělo to potenciál.

hanakk
09.07.2020 3 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Bavilo mě střídání pohledu matky a dcery v kapitolách. Příběh mě zaujal, četl se sám. Ale zklamal mě konec. Přála bych si druhý díl, ale zase na druhou stranu si neumím přestavit, co by v něm bylo. Takže z toho mám takové smíšené pocity.

Mouton
03.07.2020 2 z 5

Mňa osobne príliš nezaujala, čakala som od toho viac.
Znovu by som nekupila sklamanie.

Googies
02.07.2020 5 z 5

Tak tohle me bavilo, takova uplne normalni sedmileta holcicka :D

te-ssiinka3905
01.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Jako většina nerozumím tomu konci, to pak vyleze a bude vraždit?...

Tuhle knihu bych nazvala "nejlepší antikoncepce na světě"... Každý si říká jaký bude jeho dítě, pokud nějaký jednou bude mít... Ale tohle není ani vaše největší noční můra... Probudit se a u postele vám stoji dítě s kladivem? To fakt nechceš... Psycho dítě a radši žádný, než tohle... Jelikož nemám mateřský pud (a nedokážu říct jestli to jen není smyšlená věc) tak bych to dítě dala do ústavu hned...

A těm co tady vykládají jak jim byla Suzzete odporná, protože jen řeší svoji nemoc a vzhled a mateřství - ano, možná přehání s tím vzhledem, ale s crohonovou nemoci opravdu ne... Znala jsem člověka s touto nemoci, ktery v 25ti letech byl už nás 16ti operacích... Ráno mu nic nebylo a večer ho vezla rychlá a čistili mu střeva od zánětu... Je crohonova nemoc a crohonova nemoc... Někdo ma problém jen "jít na záchod" a někdo skončí v nemocnici tak často jako vy v obchoďáku a hroutí se mu nejen střeva ale celý tělo... Crohonova nemoc je peklo, a proto bych to zde nezlehčovala... A hlavně stačí trochu stresu a skončíte na kapačce... Ne nadarmo se říká, že nejhorší bolest kterou můžete zažít jsou zuby a břicho, natož nadosmrti žít s tím, že zevnitř hnijete...

Nejodpornější postavou je Hana... Autorka letos vydala další knihu, ale s touto nemá absolutně nic společného, škoda

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Zoje Stage
americká, 1969