Dětské zoubky

Dětské zoubky
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1238 1238

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

Mouton
03.07.2020 2 z 5

Mňa osobne príliš nezaujala, čakala som od toho viac.
Znovu by som nekupila sklamanie.

Googies
02.07.2020 5 z 5

Tak tohle me bavilo, takova uplne normalni sedmileta holcicka :D

te-ssiinka3905
01.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Jako většina nerozumím tomu konci, to pak vyleze a bude vraždit?...

Tuhle knihu bych nazvala "nejlepší antikoncepce na světě"... Každý si říká jaký bude jeho dítě, pokud nějaký jednou bude mít... Ale tohle není ani vaše největší noční můra... Probudit se a u postele vám stoji dítě s kladivem? To fakt nechceš... Psycho dítě a radši žádný, než tohle... Jelikož nemám mateřský pud (a nedokážu říct jestli to jen není smyšlená věc) tak bych to dítě dala do ústavu hned...

A těm co tady vykládají jak jim byla Suzzete odporná, protože jen řeší svoji nemoc a vzhled a mateřství - ano, možná přehání s tím vzhledem, ale s crohonovou nemoci opravdu ne... Znala jsem člověka s touto nemoci, ktery v 25ti letech byl už nás 16ti operacích... Ráno mu nic nebylo a večer ho vezla rychlá a čistili mu střeva od zánětu... Je crohonova nemoc a crohonova nemoc... Někdo ma problém jen "jít na záchod" a někdo skončí v nemocnici tak často jako vy v obchoďáku a hroutí se mu nejen střeva ale celý tělo... Crohonova nemoc je peklo, a proto bych to zde nezlehčovala... A hlavně stačí trochu stresu a skončíte na kapačce... Ne nadarmo se říká, že nejhorší bolest kterou můžete zažít jsou zuby a břicho, natož nadosmrti žít s tím, že zevnitř hnijete...

Nejodpornější postavou je Hana... Autorka letos vydala další knihu, ale s touto nemá absolutně nic společného, škoda

St.Evelin
25.06.2020 4 z 5

Suzette je máma sedmileté holčičky Hanny, která nemluví a se kterou tak nějak neví, jak být, vycházet. Hanna matku od malička odmítá, nechce si s ní hrát, mluvit, radovat, vyžaduje pouze, aby se o ní matka starala (nachystala ji oblíbené jídlo, atd) a přitom se jí v duchu posmívá, jak je hloupá. Táta Alex je oproti tomu mlýnský kámen v dívčím světě, v holčičí válce.
Komplikovaný vtah matka-dcera je jedno z nejznámějších klišé, tady tedy výrazně zaobalené lítostivou povahou matky a psychickou vyšinutostí dcery. Přišlo mi to přitažené za vlasy, v duchu jsem se tomu posmívala, ale!!! Kniha mi zůstala pod kůží, pořád přemýšlím, co za vším stalo, kde to začalo, proč, kdo si začal? Protože ne, není normální, že sedmileté dítě plánuje zabít svoji matku, aby mohlo být s tatínkem, není normální vyměňovat rodičům léky, abychom jim ublížili, stejně tak není normální zavírat dítě na zahradu na celé odpoledne, zavřít se do koupelny, nevěnovat se dítěti, ukazovat na něj nenápadně prostředníček. Otevřený konec kvituju, protože mě fakt zajímá, jak tohle dopadne!
Ústředním tématem je pro mě láska, opravdová obrovská láska. Láska mezi dvěma dospělými, kteří se tak moc milují, že už asi nemají dost lásky a něhy pro dítě, stejně tak nekonečně silná láska holčičky k tatínkovi, která ho chce mít jen pro sebe a nejpozději na začátku puberty mu bude chtít vlézt do postele.

dominika8192
25.06.2020 4 z 5

Na začátek bych chtěla umístit jedno rozhořčené zvolání. Jako takhle - odjakživa nesnáším malé fakany, ale po přečtení této knihy je budu nenávidět ještě o to víc. Ta mrňavá holka ... byla záludná a proradná svině od začátku až do konce. Manipulativní a zjevně psychicky vyšinutá ... nepochybuji, že by někdy ve dvanácti letech (možná dřív vzhledem k tomu jak choromyslná byla) skočila vlastnímu fotrovi do postele a chtěla s ním šukat. V některých diskuzích, které jsem pročetla před samotným započetím četby, jsem se dozvěděla, že prý by chyba měla být i na straně matky. Že si dcery dost nevšímá, hledí jen na sebe a na to, jak si udržet manžela, ale v tomto případě házím každou špetku viny na tu malou kurvu. Suzette rozhodně není kandidátkou na Matku roku, ale z mnoha pasáží vyplývá, jak ráda by s dcerou navázala vztah, něco s ní tvořila, malovala, modelovala, cokoli ... jenže ta prťavá čúza ji buď okázale ignoruje nebo vymýšlí, jak se jí zbavit. A tím myslím doopravdy zbavit (rozuměj ji zabít), protože podle ní by otcova láska měla cele patřit jí. Kniha je znepokojivá, protože nepochybuji, že takovéto případy skutečně existují a že jsou rodiny, kde se rodiče bojí svých vlastních (i když malých) dětí, protože to jsou satani, ze kterých musí bezpochyby vyrůst sérioví vrazi. Jinak souhlasím s názory těch, co se jim nelíbil otevřený konec. Zavánělo to už unuděním autorky nebo nedostatkem inspirace, protože celý příběh je vystavěn velice detailně, ale konec je sfouknutý na pár stránkách. Pokud tím autorka zamýšlela jen vytvoření "zadních vrátek" pro další díl, jedině dobře. Určitě si ho přečtu, ale jen proto, že budu doufat, že té malé svini KONEČNĚ dá někdo aspoň pár facek.

cochli
25.06.2020 3 z 5

kniha se mi pěkně četla byla děsící a zajímavá až na otevřený konec. chtělo by to druhý díl takové konce nemám ráda.

em75
24.06.2020 3 z 5

Husí kůži jsem rozhodně neměla,i když ta představa protočeného bělma hezká nebyla. Divím se,že to otec nechápal,i když Hannu vyhodili z několika školek. To přeci mělo nějaký důvod. Byla jsem zvědavá,jak to nakonec dopadne,četlo se to celkem dobře. Ale ten konec! Vůbec mi to nepřišlo strhující. Manželé se mohli oddávat jeden druhému jako by se nic nestalo,jako by šlo jen o to žít jako kdysi. A závěr s Hannou .. ten to zabil.

ennlady
20.06.2020 2 z 5

Hezky se četlo, líbil se mi styl autorčina psaní, krátké kapitoly a střídání vyprávění z pohledu matky a dcery. Ovšem jinak se děj točil pořád dokola a čekala jsem, že závěr to nějak vylepší. Bohužel. Rozum mi ale zůstával stát při čtení o chování a myšlenkových pochodech malé Hanny. Podle mého názoru měli holčičku už pěkně dávno nechat vyšetřit nejen fyzicky, ale hlavně psychicky. A to pořádně. Vždyť to její chování bylo alarmující, tohle nebylo jen zlobivé dítě. A tatínek byl prakticky jediný, kdo to neviděl. A jak tady bylo zmíněno, ani nevím, jestli bych chtěla pokračování. I když jak se znám, tak když nějaké bude, tak po něm stejně sáhnu, protože budu zvědavá.

michalka S.
20.06.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale hanna byla vazne mala zla potvora.....a take mi vadil otevreny konec

michaela.22
19.06.2020 5 z 5

Kniha si rozhodně zaslouží pět hvězdiček. Oceňuji zejména originalitu tématu. Někdy až místy neuvěřitelný náhled do dětské mysli poskytuje čtenáři skvělý příběh. Akorát konec zůstal na můj vkus příliš otevřený a doufám, že autorka napíše pokračování, jinak by tak skvělý příběh ztratil smysl. Rozhodně stojí za přečtení...

knihoženkaS.
17.06.2020 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla už minulý rok v létě. Nemám tedy čerstvé dojmy, ale i tak musím říct, že jsem čekala víc. Děj mi přišel málo věrohodný...ale četlo se dobře..na pláž dobrá.

pavlina0821
14.06.2020

Kniha se mi docela líbila. Ze začátku mi Hanna připadala jako spratek, který by jen potřeboval pořádně seřezat, hlavně od táty, který ji promíjel neskutečné věci. Později se má nesympatie přesunula na Suzette. Ta ženská vyloženě o dítě nestála. Celou knížku na mě působila jako fňukna, která je stále frustrovaná běžnou nemocí, se kterou už se dnes dá žít plnohodnotný život a ona z toho dělá div ne třetí světovou. Manžel se později přesunul na její stranu. Jasně, Hanna byla psychopatické dítě, ale myslím, že Suzette si za to mohla z velké části sama. Ten otevřený konec se mi ale nelíbil. Co jako dál? To ji v deseti letech pustí a pak matku zabije???? Chtělo by to pokračování.

Vendis
13.06.2020 2 z 5

Podle přebalu mělo jít o strhující mrazivé drama.
Podle mne knížka o spratkovi, který jde hodně za hranici běžného chování.

SilvieSisinka
13.06.2020 3 z 5

Čekala jsem od knihy více. Dcerka pěkná malá potvora.

Ctenar1202
07.06.2020 5 z 5

Malá roztomilá holčička....na první pohled....ale na ten druhý, je to prohnaná, ohavná, brutální a nebezpečná dcera a vám při čtení bude naskakovat husí kůže.

Byla to skvělá kniha, kterou jsem přečetla vpodstatě za jeden den. A fakt jsem se bála a vůbec neměla dobrý pocit ????

Autorka dokázala až do naprostého posledního písmenka držet čtenáře v napětí.

MichaelaS081
05.06.2020 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Mám ráda napětí ale tady ho moc nebylo.

petra5232
05.06.2020 1 z 5

(SPOILER) Hrozně jsem se na knihu těšila, abych z ní byla na konec dost zklamaná. Četla jsem ji strašně dlouho, protože se nešlo začíst. Nicméně měla většinou pozitivní hodnocení, a tak jsem prostě četla dál s tím, že "to" přijde. A nepřišlo. Během celé knihy jsem si říkala, jak vůbec může matka chovat k takové dceři nějaké pozitivní city. Hannu jsem celou knihu nenáviděla. Ale její matka mi taky dost lezla na nervy. Působila na mě jako ufňukaná chudinka, co trpěla šílenou sebelítostí. „Já jsem chudák nemocná, já chudák nikdy nezažila lásku mámy, já chudák se musím dělit o lásku manžela, já chudák nemůžu být dobrá matka atd.“ Až na konci knihy mi vlastně začalo docházet, že ač byla Hanna plánované dítě, nikdy nebyla chtěná. Rodiče se milovali až tak nezdravě moc, že jim najednou překážel někdo, s kým se museli dělit o lásku toho druhého. Otec sice Hanně lásku dával, možná až přehnaně moc, ale jen proto (jak sám v závěru knihy přiznal), že měl výčitky svědomí z toho, že mu chyběla doba, kdy nebyla na světě a existoval jen on a manželka. Ač to v knize napsané není, myslím si, že za Hanninu psychickou poruchu můžou skutečně rodiče, protože od nich nikdy necítila tu lásku, kterou by dítě cítit mělo.

lucka5460
02.06.2020 3 z 5

Kniha se mi celkem libila, ale cekala jsem vic. Jinak je to pekne napsane a i popisy minulosti se mi libily. Jen ten konec me... No, nastval. Nejsem priznivcem otevrenych koncu, kdyz neco ctu, chci vedet, jak to dopadne...

Leena
24.05.2020 4 z 5

Že je děvče narušené,bylo jasné hned od začátku. Četla jsem celý den, až do noci, neboť jsem čekala nějake šokující rozuzlení, které se bohužel nekonalo...ani nevím, jestli bych chtěla číst pokračování, protože scénář už vidím před sebou..dívku pustí v deseti, jedenácti letech jako hodnou a vyléčenou, a ona pak zabije matku a možná posléze i otce, protože on se potom nebude chovat podle jejich představ..

Aniiina11
19.05.2020 5 z 5

Skvělý psychologický thriller o tom, že i zdánlivě nevinná malá holčička může představovat čiré zlo.

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Zoje Stage
americká, 1969