Dětské zoubky

Dětské zoubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1223 418

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

HYPNOS88
23.03.2021 4 z 5

Jo, tohle bylo děsivě dobré a rozhodně čtivé :)

Jana.Kuc
21.03.2021 5 z 5

První knížka, u které jsem se dokázala bát. Nechtěla bych být v roli matky.

Zdenicka11
21.03.2021

četla se velmi dobře

veronika9761
21.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Pripominalo mi to "Musime si promluvit o Kevinovi". Pasaze detskeho pohledu mi pripadaly prilis brutalni a celou knizku jsem cekala, kdy se vyjevi jejich duvod. Nekolik moznosti bylo naznačeno, ale uspokojive vysvetleni nikde.

LenkaGonn
20.03.2021 4 z 5

(SPOILER) V poslední době jsem z knih s označením Triller dost zklamaná, protože většina z nich je pro mě víc detektivkou než trillerem. Tato kniha byla šokující psychoy neuvěřitelná a pro mě jako pro rodiče horor. Nikdy bych nechtěla mát takovou dceru. I když i matka pro mě byla taky lehce naručená. Rozhodně mohu doporučit. Kapitoly jsou krátké a napínavé a díkybohu žádný HappyEnd.

juliesze
18.03.2021 4 z 5

Autorku velice moc chválím za absolutně neotřelé téma! To jsem ještě nikdy nečetla, žádný obdobný thriller. Vtáhlo mě to, děsilo mě to, bylo mi jich líto. Krásně popsaný vztah zamilovaného dítka do svého rodiče (což je asi běžné), že si chlapci chtějí vzit maminku za manželku a děvčátka tatínka za manžela. Problém nastane, když má dítko určitou dysfunkci a dovede to do dokonalosti. Jediné co mi trochu nesedělo byl ten věk (skutečně byla tak chytrá, googlila, tiskla a tak rychle a skvěle četla a všemu rozuměla)? To mi trochu nesedělo, tedy ubírám hvězdu. Ale výborně vykrasleno, nic nechybělo ani nepřebývalo. Pocity nebyly ani okrajové a ani se v nich moc nepitvalo. Ale příjemné čtení to teda nebylo, uznávám, že mě to trochu vystrašilo.

netopýrek1985
17.03.2021 4 z 5

Ty jo pěkné čtení. Matka dcera no líbila se mi.

IreneP
14.03.2021 4 z 5

Ano, ano, soužití s dětmi může být někdy děsné, i když jsou normální. A co teprve když tak úplně normální nejsou a jednoho rodiče zbožňují, zatímco ten druhý prostě stojí v cestě ke štěstí... pak to může být tak zdařené psycho jako tahle knížka.

Tyn_a
14.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Má to být thriller a taky že byl. Pořádně děsivej, ujetej a zároveň tak čtivej!

Celou dobu jsem si pokládala otázku "Proč to Hanna vlastně všechno dělá? Proč tak moc svoji matku nenávidí a chce se jí zbavit?", nenašla jsem odpověď. To, že až moc miluje svého otce a chce s ním být jen ona samotná mě tak nějak neuspokojuje. Autorka načala velmi zajímavou tématiku lidské mysli, víceméně pochroumané, zraněné a nenávistné duše a nedotáhla ji, dle mého názoru, úplně dokonce.
Mimo jiné mě knížka strašně bavila, četla se opravdu sama, stránky se otáčely snadno a příběh mi utíkal mezi prsty, ani jsem nevěděla jak. Musela jsem číst a číst, dokud nebyl konec.
Nebyla špatná, to rozhodně ne, jen chci víc informací, víc se dostat do Hanniných myšlenek, vědět proč, co a jak, důvody jejich činů. Aaach, škoda.
Myslím, že druhý díl není potřeba, vše bylo napsáno a se závěrem jsem spokojená. V podstatě všechno skončilo happyendem, dcera na místě, kde nemůže ublížit matce, rodiče spolu, tak jak to chtěli...

Btw: Scény, kde Hanna popisovala sex mezi rodiči mě dostávaly do kolen :D

Ester71
12.03.2021 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo! Vše podstatné už bylo napsáno. Pro mě jedna z těch lepších psycho...

Anette99
08.03.2021 5 z 5

Vzhledem k nižšímu hodnocení jsem od této knihy nečekala moc, ale byla jsem velmi překvapená. Hannino chování bylo svým způsobem jak fascinující, tak děsivé. Jak dokázala přepínat mezi tatínkovo hodnou holčičkou a ďábelským dítětem. A ten konec? Paráda. Naznačuje, že by kniha mohla pokračovat, a nebo taky ne, a pak je jen na čtenáři, jaký konec si domyslí.

Er.es
08.03.2021 5 z 5

Příběh byl boží. A ujetej. Hodně ujetej…
Jak někdo může napsat takový psycho? :-D
Kniha se četla parádně, je dobře napsaná, stránky odsejpaly jedna báseň.
Hele, já nevím... ale jestli máte doma holčičku, tak ji preventivně na noc zamykejte… i sebe…
Poslední věta knihy je mňamózní… brr…
Autorka je divná, faaakt hodně divná, ale dala nám super psycho příběh, u kterýho mrazí.

SoniaR
04.03.2021 4 z 5

Asi jsem čekala víc, ale i tak mě kniha bavila. Docela by mě ale zajímalo pokračování.

Belanna
28.02.2021 4 z 5

Velmi zdařile a působivě napsaná kniha. Střídání pohledu matky a její dcery, jejich pocity a vnímání způsobí, že Vás emoce (ať už kladné nebo záporné) neopustí po celou dobu čtení.

efka.saf
23.02.2021 4 z 5

No tak tohle byl hnus, velebnosti :D! Po knize jsem sáhla hlavně kvůli čtenářské výzvě a už jsem ji z dřívější doby měla v kolonce "chystám se číst", takže jsem ani moc neřešila, o čem vlastně je. Ale to jsem zjistila velmi brzo po přečtení prvních stran. A mé vnitřní rozčarování mi vydrželo až do konce. Která (nastávající) matka by si nechtěla přečíst o holčičce, která miluje tatínka k zbláznění a nenávidí maminku tak, že ji permanentně usiluje o život? Úžasně motivační :D. Nicméně bez ohledu na šílené téma musím říct, že autorka jej zpracovala velmi dobře, protože jsem u knížky byla přikovaná jako podkova na koňském kopytě. Postavy ve mně vyvolávaly celou plejádu pocitů od soucitu, přes sympatie až po totální znechucení a pohrdání, takže v tomto autorka jednoznačně bodovala. Co se týče závěru, prý šokujícího, tak leda ve snu. Ovšem pokud tato kniha nebude mít druhý díl, tak pak už nevím, který jiný příběh by si ho zasloužil. Nicméně pokud autorka napíše pokračování, nehodlám ho číst ani náhodou a i v knihovně ho hodlám obejít velikým obloukem. Děkuji, stačilo :)

Aneleh
20.02.2021 4 z 5

Psychothriller, který je přímo mrazivý. Nemohla jsem se však rozhodnout, zda tu holčičku odsoudit nebo jí spíše politovat. Přišlo mi to jako pojednání o těžce psychicky nemocném dítěti, které z toho důvodu je vlastně hororem. A jeho matka si to rozhodně nezasloužila. Otevřený konec vyzněl jako že téhle dívence nepomůže vůbec nic, protože je svojí nenávistí k matce přímo posedlá. Proto bych pokračování raději ani nechtěla.

hakunamatata
15.02.2021 4 z 5

Dětské zoubky byl thriller, který mi drásal nervy. Ale ne proto, že by to bylo zas tak napínavé, ale proto, že jsem měla sto chutí to malé parchantě ... praštit přinejmenším.
Příběh popisuje malou Hanu, která nade vše miluje svého otce a naprosto nesnáší svou matku, kterou se dokonce snaží zabít.
V souboji mateřského pudu a pudu sebezáchovy může být jen jeden vítěz.
Který pud zvítězí a jak na vás bude koukat okolí, když jim řeknete, že se vás pokouší zabít vlastní dcera?

LildaD
09.02.2021 3 z 5

Tato knížka pro mě byla takovým náhodným výběrem, velká očekávání jsem tedy neměla. Na prvotinu to není špatné. Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se do toho dostala, ale pak už se mi to četlo snadno (a rychle). Jen jsem se občas musela pozastavit nad chováním postav. Asi nejvíce mě iritovala postava otce (přestože zde nepůsobil zvlášť výrazně). To jako vážně nevidí, jak se jeho dítě chová? Občas mi to vrtalo hlavou. Konec mi přišel slabší, ale vypadá to, že by příběh mohl mít pokračování. Pokud ano, jsem na něj docela zvědavá.

kercah
07.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Díky názvu jsem si nebyla jistá, co vlastně od knihy čekat. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, četla jsem jí po kapitolách a řiakala si jak je otravná stále se zmiňující nemoc matky a jak je z ní nadmíru frustrovaná. Ale kniha začala mít rychlejší spád a následně se velice snadno četla. V jistých fázích jsem byla velice překvapená, jak na mě kniha psychicky působí a vyvolává adrenalin, co bude dál. Velice povedený psychologický román a v roli matky pro mě až horor :D. Chtěla bych však vědět víc, proniknout hlouběji do myšlení, chování a příčin.

xena2711
03.02.2021 4 z 5

Po přečtení Andílka jsem dostala doporučení na podobně mrazivý psychothriller. Knížka je neuvěřitelná a Hannu bych jako dceru teda opravdu nechtěla:-) Autorka ji neskutečně vykreslila. Chudáci rodiče. Jako prvotina je to pěkně psané a opravdu se kniha nedá odložit. Těším se na další autorčinu tvorbu. Doporučuji.

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Zoje Stage
americká, 1969