Dětská encyklopedie

Dětská encyklopedie https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62556/bmid_detska-encyklopedie-EQO-62556.jpg 5 129 43

Naučný slovník pro děti obsahuje přes 800 hesel ze všech vědních oborů. Bohumil Říha se v něm neváhal odchýlit od strohé sdělovací formy a použil různých alternativ k výkladu jednotlivých hesel. Snažil se především pokud možno pevně vřadit popisovaný předmět do okruhu dětských představ, dát mu jistý pohyb i přímou dětskou účast. Snažil se vejít do světa dětské představivosti, touhy po činnosti, dětské logiky, humoru a vtipu. 13-727-84... celý text

Literatura naučná Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Albatros (ČR)

Dětská encyklopedie , 1959

triatlet
07.05.2018 5 z 5

Na svou dobu pro "děti do deseti až jedenácti let" nepřekonatelná obrázková encyklopedie.
Socialistická hesla s odstupem času působí úsměvně.

"AKTIV
Co se projednává na třídním aktivu?
Chlapci podali návrh vysázet holou stráň nad obcí třešňovými stromky.
Na aktiv přišli všichni žáci naší třídy. Chyběl jen Mrázek, protože musel na zahrádce sklízet mrkev. Náš předseda zahájil aktiv a hned chtěl vědět, co říkáme novému návrhu. Mně se líbil, protože na třešně mám vždycky chuť. Ale slovo jsem dostal skoro až poslední. Předseda si nevšiml, že se hlásím. Řekl jsem, že musíme jednat s národním výborem. Aktiv se pak usnesl, abych vysázení třešňových stromků projedna já. Dobře, půjdu tedy na národní výbor."

surikata246
14.04.2018 5 z 5

Nejoblíbenější z mých knížek v dětství,stále jsem v ní listovala a chtěla z ní číst dokud jsem sama neuměla číst.Stále ji máme doma a líbí se i mým potomkům!!

jiri2737
29.09.2017 5 z 5

Na této knize jsem vyrostl.

Magdalena5
12.06.2017 5 z 5

sáhla jsem do knihovny a našla svoji první encyklopedii z roku 1966, 3. vydání - moje první studnice vědomostí - salátové vydání, velmi používaná

medvedice3
12.06.2017 5 z 5

Kniha (mého dětství), po které jsem velmi toužila a chodila se na ni dívat do knihkupecké výlohy.

Marketka-ketka
06.05.2017

krásná knížka, máme stále doma, úplně salátové provedení, je z roku 1959, celá přeškrtaná, nejspíš je to nějaký kousek, když předělávali na novější vydání. jsou tam i přelepené texty jinými, možná některé původní nevyhovovaly režimu... teď listujeme synem, už používá 3. generace

SiuxBeast
28.02.2017 5 z 5

Touhle knížkou jsem strašně rád listoval jako malej, moc mě bavila. Dokázal jsem nad ní strávit hodiny a hodiny..... Fajn vzpomínky :)

Hanule77
23.02.2017 5 z 5

Moje oblíbená encyklopedie a v prvních letech na základní škole jsem z ní hodně těžila. Jinak jsem si hledala info o Americe (viz komentář níže od JosefKomensky) a v mém vydání z roku 1984 tam nic takového psáno není. Pod heslem "Amerika" je popis celého světadílu. A konkrétně o USA je zde uvedeno: Nejmocnějším státem Severní Ameriky jsou Spojené státy americké. Mají značně vyvinutý průmysl a zemědělství... zkrátka nic hanlivého ;)

JosefKomensky
14.07.2016 3 z 5

Nejsem si jistej ale tahle kniha popisovala americany zhruba takto : "Josu nevycvalani a nemaji zadne slusne chovani, protoze ridi svet" nebo neco podobneho schvalne najdete si v te knizce heslo Amerika nebo spojene staty :-) Nevym jestli to autorovy tehdy nekdo porucil takhle napsat - nebo jestli to snad byl jeho vlastni napad

Lessana
14.06.2016 5 z 5

Aj keď som trošku "mladšieho dáta" ako táto kúzelná knižka, dostala sa počas "veľkých" (rozumej letných) prázdnin v detstve aj ku mne, a to prostredníctvom menšej knižnej "zásoby" u starých rodičov, ktorí ju kúpili svojim deťom, mojim rodičom.

newtory
14.02.2016 5 z 5

Toto bola "Biblia" môjho detstva. Dodnes si spomínam na jednotlivé heslá a ilustrácie k nim. Kniha bola poznačená dobou, ale nie natoľko, aby jej to ublížilo. Edukácia prevážila nad ideológiou. Malý krôčik pre vydavateľa, veľký skok pre jednotlivé detstvá.

Bilky
09.11.2015 5 z 5

Moja prvá "dospelácka" kniha s jednoduchými ilustráciami ale "sakrazložitým" textom ;)
A konečne moja prvá, čo nezačínala: Kde bolo, tam bolo...

ODPORÚČAM: všetkým pamätníkom alebo sochám :)
tým súčasným deťom už určite upgrade verzie a pokiaľ také sú na trhu, tak určite od autorov z okolitých končín, žiadnych anglosasov, či amerikancov. Tí sú schopní aj šerbeľ popísať príliš sofistikovane!
Udeľujem nekritických a subjektívne prepálených 99%

Jessica007
26.10.2015 5 z 5

V dětství jsem měla tuto knížku moc a moc ráda. Byla krásně ilustrovaná a pěkně uspořádaná, co jsem potřebovala vědět, to jsem tam našla (nebo skoro vše - samozřejmě).

ripo
22.01.2015 5 z 5

Wikipedia 60-tych rokov

jana.hud
28.11.2014 5 z 5

Spolu s knížkou S malířem kolem světa má nejvíce čtená knížka. Cokoliv jsem v dětství potřebovala zjistit, tak byla první po které jsem sáhla. Krásně ilustrovaná.

Standa Šebek
28.10.2014 3 z 5

V dětství jsem jí miloval...a nyní jsem s úsměvem na rtech docenil, že jsem díky ní poznal vše, co potřebuje správný chlapec znát k dalšímu rozvoji naší socialistické vlasti! :-)

zuzi1162
07.10.2014 5 z 5

Perfektní kniha, dodnes na ni vzpomínám.

Jihorka
12.09.2014 5 z 5

Dostala jsem ji asi ve 3. třídě k Vánocům. Ještě dnes si vybavuji s jakým nadšením jsem v ní listovala. Mám ji nachystanou pro své ratolesti, tak snad je zaujme.

iva23
28.02.2014 4 z 5

Některá hesla se mi moc líbila a dodnes si je pamatuji, některá mi připomínala nudná ideologická vysílání v naší televizi (to byl rok 1986).

tyzik.cejka
07.05.2013

nic moc ale nechci mít zas problém s ostatníma

pro děti od 6 let encyklopedie pro děti

Bohumil Říha