Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11902/bmid_deti-z-bullerbynu-6EP-11902.jpg 5 4613 4613

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

Mikik
19.05.2015

Jedna z nejkrásnějších knih pro děti. Ale možná i dospělé. Já se k ní i teď vracím a ráda si s ní zavzpomínám na dětství:-)

Absinth_fairy
08.05.2015 4 z 5

Čteno Paní učitelkou na ZŠ, maminkou a nakonec mnou v mých sedmi letech- některé pasáže a kapitoly jsem si dokonce četla i víckrát :).

pe.tik
29.04.2015 5 z 5

kniha mého dětství

Zrzavá_Tereza
23.04.2015 5 z 5

Knížka mého dětství. Miluju atmosféru toho místa, kde se knížka odehrává. A teď v dospělosti se k ní hodlám vrátit, protože se chci vrátit i do svých dětských let a prožívat zase s hlavními hrdiny jejich příběhy všedních dnů :)

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Výborná kniha, kterou jsem si zamilovala díky povinné četbě, což je úspěch, protože jinak vybírali samí kraviny:)

Damato
15.04.2015 5 z 5

Moje milovaná knížka, jedna z prvních, které jsem začala číst, tuto knihu četli se stejnou láskou i oba moji synové a doufám , že se dočkám i toho, že mi ji budou číst vnoučata

Baiba
13.04.2015 5 z 5

V dětství jsem četla snad desetkrát, pak jsem ji četla své mladší sestře a teď své dceři. Jedna z nejkrásnějších knih. Astrid Lindgrenová byla geniální. Jednoduché, prosté příběhy, ve kterých je ukryté celé dětství.

Misan1993
07.04.2015 5 z 5

Přečteno formou vyvolávání asi ve druhé třídě, příjemné čtivo pro mladší generaci ;)

jitka7
04.04.2015 4 z 5

Co k této knize říct - je to prostě klasika. Nádherná knížka.

Katschka
20.03.2015 5 z 5

To je prostě evergreen mezi knihami! Už si ani nevzpomínám, kolikrát jsem ji četla! Pro mě je to nejkrásnější dětská knížka na světě! ;)

Sandik
18.03.2015 5 z 5

Nestárnoucí kniha pro děti.

Alexander1918
13.03.2015 5 z 5

Tož Děti z Bullerbynu je kniha neobyčejná. Pro mě osobně - nejlepší knížka na světě ... a vůbec není důležité, kolik Vám je.

Carolka409
05.03.2015 5 z 5

Díky této knize, jsem se naučila číst. Teď ji čtu dceři a je z ní stejně nadšená jako jsem byla já. Doporučuji

B18r
03.03.2015 5 z 5

Moje první knížka ... Super ...

Ivka162
02.03.2015 5 z 5

Tohle je knížka kterou jsem přečetla jako první hned co jsem se naučila alespoň trochu číst a vůbec toho nelituju! Přečetla jsem jí už tolikrát a ráda se k ní stále vracím! Tahle knížka je taková moje srdeční záležitost.

pif69
24.02.2015 5 z 5

V dětství mě tahle knížka nějak minula , ale u svých dětí jsem si to vynahradil . A měl by ji dětem přečíst určitě každý rodič .

petranecka
17.02.2015 5 z 5

Knížka, která mě zjevně poznamenala na celý život. Už se těším až ji budu číst vlastním dětem :)

flawi.f
17.02.2015 5 z 5

Tohle jednou bude POVINNÁ četba mých dětí :-)
Děti z Bullerbynu je snad tou nejkrásnější dětskou knihou, kterou občas nepohrdnu ani teď, v dospělosti.

Always a reader
13.02.2015 5 z 5

Asi ve druhé třídě jsme tuhle knížku četli v češtině.. první po slabikách a pak už celá slova a věty plynule. Pamatuji si ji jako moc pěknou knížku a doteď se na ni občas stočí řeč, když vzpomínáme na dětství.

TruGs
05.02.2015 5 z 5

Měli jsme to jako povinnou četbu na národce a já jí milovala!! :3 ♥ Vždycky jsem se hlásila, že chci číst první a učitelka mě vždycky vyvolala.. Pak mě ale poslala za dveře za ,,nekázeň".. Ale to to sem nepatří.. :D Každopádně jelikož já jsem silný dobrodruh, tahle knížka mě uchvátila.. ♥ Vždycky jsem snila o dobrodružství.. o stejném dobrodružství jako prožili ,,Děti z Bullerbynu" .. :)