Děti nikoho

Děti nikoho https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216656/mid_deti-nikoho-216656.jpg 4 199 79

Když David, John a malá Susanne osiří, skončí v rukou krutého strýce. Chlapci se rozhodnou, že utečou. Sestřičce slíbí, že se pro ni vrátí. Tehdy netuší, co dívenku u strýce čeká. V Nairobi lepší život nenajdou, skončí v dětského gangu, kde platí tvrdé zákony, drogy a násilí.

trz
04.08.2014

Hanky knihy jsem měla možnost nejen číst, ale i se víc vyptávat na jejich pozadí, a tak mě baví, že drsné prostředí Keni zdá opravdu na vlastní kůži a "ví, o čem píše". To beru jako nadstandard ke čtivému psaní.

boruvkajitiha
29.07.2014

Poutavé čtení od vynikající autorky.Od knížky jsem se nemohla odtrhnout,je hluboce dojemná.

Marie Šedivá
24.07.2014 5 z 5

Slamy jsem měla tu možnost osobně vidět. Děs a hrůza. Nádherně napsaná kniha, kde jsem si s radostí zavzpomínala.

harpyje
23.07.2014 4 z 5

Autoka dokázala velmi dobře popsat a vystihnout drsný život afrických dětí. Kniha je zároveň čtivá, autorka je znalá zdejších poměrů. Dokáže velice ostře přiblížit problematku lidí žijících na ulici a vtáhnout tak čtenáře do děje. Hodnotím velice kladně.

jana.hud
30.06.2014 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha o drsném životě dětí na ulici a ze slumů. Četla jsme jí jedním dechem....jak to asi dopadne.
Byla to moje prvotina od H. Hindrákové a určitě sáhnu po další.

Zorka
01.06.2014 4 z 5

Velice čtivá kniha, v níž se spojí osudy několika lidí. Autorka nejen přibližuje tvrdý život lidí na ulici, kde člověk nemůže čekat soucit, ale také v Africe velmi podceňovanou problematiku nebezpečí přenosu HIV a onemocnění AIDS. Přestože kniha je stavěna na skutečných událostech, je hodně beletrizovaná, a jak už tady padlo, některé pasáže jsou tam skoro zbytečné. Za prvé odbočují od problematiky a za druhé závažnost situace malinko shazují. Celkově jsem příběhu věřila jen zčásti.

anibeni
02.04.2014 5 z 5

Kniha je drsná, surová, přitom ale dechberoucí, čtivá, svým způsobem i krásná.... Člověka opravdu donutí se zamyslet nad tím, jak se žije zde a jak jinde... A nejen to... někdy stačí opravdu málo k tomu být šťastný....

Evelin
12.01.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a určitě doporučuju k přečtení. Člověk se nad tímto tématem musí vždy zamyslet, a říká si, že my tady si opravdu nemáme na co stěžovat!

rusalka123
05.12.2013 4 z 5

Pozor, SPOILER.
Škoda, že autorka neskončila trochu dřív... Kniha mi přišla skoro celá dokonalá, četla jsem ji jedním dechem a velmi prožívala.
Ale... Konec? Hůř to snad dokončit nemohla. Z drsného, ale pravdivého příběhu z nelehkého prostředí, kde se odehrávají takové hrůzy přešla do obyčejné červené knihovny, že jsem nemohla uvěřit, že držím v ruce pořád tu samou knihu...
Podle mě autorka měla skončit třeba odstěhováním Sofie k Joy nebo tak někdy a ne dál děj složitě rozvíjet, ale na úplně jiné vlně. Je to škoda. Perfektní knížku si tím dost pokazila. Strhávám za to celou jednu hvězdičku a možná je to málo.
Jinak ale plně souhlasím s tím, že i když krutě, tak pravdivě a s velkým citem autorka vystihla problematiku Keni, kterou očividně dobře zná.
Ještě nakonec... Přiznám se, když zemřela Moree (kdoví proč jsem ji měla snad ze všech postav nejradši), tak bych se nejradši rozbrečela. Bohužel jsem ale byla ve škole a zrovna zvonilo na češtinu, takže......;)

dulenka
14.10.2013 5 z 5

Moje první knížka od Hanky... bezvadná* Určitě sáhnu po dalších. .Život dětí ulice popisuje drsně, přitom stále cítíte, že vše není ztraceno.. Šťastný konec je trochu pohádkový, snad aspoň na někoho se usmálo štěstí, vždyť naděje neumírá:-)

putpuda
11.07.2013 4 z 5

Také se mi moc líbila :-) Přečtena za dva večery, už se těším na další.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

pěkná, doporučuji. Čte se jedním dechem.

martousek
14.02.2013 5 z 5

Dva večery jsem nad ní ležela a nemohla jí odložit. Překvapilo mě, jak dobře se kniha četla. Krátké kapitoly ubíhaly neuvěřitelně rychle. Příběh až neskutečný, smutný i veselý, ale dobře pojatý, jednoduše napsaný a podle všeho pravdivý.

Bibiana
29.01.2013 5 z 5

Hodnoťte cestovatelku, co proráží cesty perem

Lenka 13
29.01.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem,nedala se odložit.
Pěkně napsané......smutné,dojemné,drsné.
Kniha se mi velmi líbila.

Renata J.
23.01.2013 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte, je napsaná jednoduchým a srozumitelným jazykem. Nechybí napětí, které čtenáře žene kupředu.
Skutečnost, že Hanka zná, a zabývá se společenskou problematikou Keni, zajišťuje příběhu věrohodnost. Získává si tak důvěru svých čtenářů, což je důležitá věc. Budou se k autorce vracet.
Pro mě byla kniha velmi příjemná záležitost. Ráda jsem jí brala do ruky. Mohla být delší.
p. s.: dobrá anotace. Také důležitá věc.

margita
21.01.2013 5 z 5

Velmi poutavá a poučná kniha, která vychází z autorčiny důkladné znalosti různých typických keňských prostředí. Čtenář tak poznává realitu různých vrstev současné keňské společnosti, a to velmi čtivým a napínavým způsobem. Je to jedna z mála knih, která pravdivě (byť s autorskou licencí) vypovídá o složitém vývoji ve společnosti, který je rozdílný od naší, ale o to více potřebný jej znát. Jsem velmi ráda za pozitivní vyznění celé knihy, neboť pozitivní vnímání Afriky a férový přístup k jejím problémům a hlavně férové spolupráce je základem změny obecného vnímání tohoto kontinentu, ne budoucnosti, ale přítomnosti.
Gita Fuchsová, bývalá velvyslankyně v Keni (2008-2011).

Milovaná
18.01.2013

Úžasně čtivá a napínavá, i když drsná, ale psaná tak poutavě, že jsem "jí zhltla na jeden zátah". A to už se mi dlouho nestalo!

between
17.01.2013 5 z 5

Khiha velmi věrně popisuje prostředí a osoby z různých sociálních vrstev a geografických míst Keni. I přes drsný charakter osudů je kniha čtivá a člověk je motivován zvědavostí číst stále dál.