Děti nikoho

Děti nikoho https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216656/mid_deti-nikoho-216656.jpg 4 199 79

Když David, John a malá Susanne osiří, skončí v rukou krutého strýce. Chlapci se rozhodnou, že utečou. Sestřičce slíbí, že se pro ni vrátí. Tehdy netuší, co dívenku u strýce čeká. V Nairobi lepší život nenajdou, skončí v dětského gangu, kde platí tvrdé zákony, drogy a násilí.

Romány , Literatura česká

Vydáno: ekniha , Alpress

Dandy1
Dandy1
31.12.2023 3 z 5

Autorka umí hezky přiblížit život v Africe.

kristyna.havlov
kristyna.havlov
03.09.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Již jsem četla dvě knihy od této spisovatelky a musím říct, že její knihy jsou opravdu čtivé.
Každopádně v knize je x příběhu dětí, které popisují svůj život. Navzájem se potom v knize všechny spojí. Musela jsem si zvyknout na přeskakující příběhy, ale kapitoly byly krátké a napínavé. Rozhodne doporučuji a já se těším na další knihu od této skvělé autorky.

ErikaJ
ErikaJ
31.07.2021 4 z 5

Pěkný čtivý příběh o životě v dětském gangu. Jen ten konec se mi zdál po všech těch tragédiích takový přeslazený a těžko uvěřitelný. Hlavně co se týče Sophie a Davida

kulatina
kulatina
27.05.2021 5 z 5

Autorka čtivě popsala život dětí v hlavním městě východní Afriky Keni - Nairobi. V zemi neexistuje matriční systém, narozené děti nikdo neeviduje, stejně jako ty, které zmizí nebo nepřežijí. Při čtení příběhu party dětí člověku pobíhá mráz na zádech, zvlášť, když cítí, že jde o situace reálného současného světa. Děti bez rodičů, bez vedení, které učí ulice. Od 5 let žebrají, fetují a kradou. Reálné scény se objevují na Youtube -hrůza. Jen v hlavním městě Nairobi se to týká skoro padesáti tisíc dětí. Hrůza, dobrovolnické organizace aby si strhaly ruce. My si tady žijeme jako králové, a myslíme si, jaké máme starosti....

vladka321
vladka321
08.05.2021 4 z 5

Hezky poskládaný příběh z mnoha kapitol, kdy s chutí čekáte, jak se bude dál odvíjet život jednotlivých postav. Škoda jen, že i v opravdovém životě se děj neodvíjí tak jednoduše.

danielavachova
danielavachova
05.05.2021 4 z 5

Naprosto skvělá kniha ,drsné a kruté ,ale zároveň krásné prostředí Afriky. Až neuvěřitelné příběhy hlavních hrdinů.

GYROTOURBILLON
GYROTOURBILLON
29.03.2021 5 z 5

Moje druhé setkání s HH. Ano , i tato kniha působí velmi uvěřitelně. Afrika a její tradice (ženská obřízka) , jsou pro mě nepochopitelné . O slumu v Nairobi jsem četl ve více knihách. Známá se kdysi ke slumu přiblížila v rámci svého pobytu v Keni, a do ČR se vrátila velmi negativně ovlivněna. Co dokázal kousek čokolády v tomto kraji, kde se žije z minuty na minutu. Je to smutné . Jasně, kniha je lehce pohádková ke konci, ale není to vyloženě literatura faktu, tak proč ne.
Knihu doporučuji , 5 * si zaslouží.

Nicole_picole
Nicole_picole
22.01.2021 5 z 5

Vynikající kniha, rozhodně né nereálný příběh.

TerezaJágrová
TerezaJágrová
30.12.2020 5 z 5

Krásný a silný příběh, jako vždy mě autorka nezklamala. Přečteno jedním dechem. Doporučuji

KatyM.
KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Knihy p. Hindrákové mám moc ráda, žádná ještě nezklamala. Krásně psaný příběh, který chytne za srdce. Doporučuji.

Kjája
Kjája
28.08.2020 2 z 5

Zajímavé téma, ale jak už zde padlo, je to celé takové moc stručné. A v poslední třetině se to nějak zvrhlo v africkou pohádku s přešťastným koncem. Škoda.

denisa7430
denisa7430
02.06.2020 5 z 5

Zcela neotřelé vylíčení života opuštěných děti a sirotků v nairobských ulicích...

Josh
Josh
01.06.2020 4 z 5

Druhá kniha od této autorky. Nezklamala. Přiměřeně. Je znát, že její knihy čtu proti času (Svítání nad savanou z r.2020 je lepší :o))

Detailně a reálně popsaný život dětí v africkém slumu, jejich sny, vztahy a emoce. Hlavní postavy David a John se zdají být reálné, ale přece jen je konec spíše pohádka…. Hloubka jejich rodinných vazeb, zvláště na sestru Susanne mi nepřipadala v rovnováze s tím, jak ji nechali samotnou. Jakoby autorka „přehlédla“ jak nastavila jejich priority a nechala jejich slib vyznít do prázdna na úkor jejich „náhlého“ sobectví.

Tady jde o život, v Africe to mají děti v popise života, což je pro ty evropské dost nepochopitelné, nejen pro děti. Jak nám chybí pokora a vědomí co za luxus máme…

Surikata369
Surikata369
15.10.2019 3 z 5

Knihu hodnotím lepším průměrem. Téma opravdu moc zajímavé, jen to šlo uchopit trochu obšírněji :)

Radasek
Radasek
11.07.2019 5 z 5

Knihy od této spisovatelky čtu jedním dechem.Čtenář se opravdu dostane až skoro do uplného děje.Někdy semnou četl i můj syn.Byl překvapený že se mužou mít děti tak moc zle.Doporučuji .

dlabikk
dlabikk
21.06.2019 3 z 5

Knihy od Hanky jsou velmi čtivé a vždy je zhltnu během jednoho dvou dnů. Moc mě baví seznámení se s Afrikou. Vždy si říkam, že jsem ráda tam kde jsem.

Scarllet
Scarllet
10.05.2019 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře, drsný život dětí z ulice mi však nekorespodoval s pohádkovým happyendem

atramVe3
atramVe3
24.03.2019 5 z 5

Poutavý příběh,který jsem přečetla opravdu,jak se říká, jedním dechem stejně jako ostatní knihy od Hanky Hindrakove, které mohu jen doporučit

Jana Květoňov
Jana Květoňov
07.11.2018

Knihu jsem vyhrála v nějaké soutěži Naše Praha a obdržela ji i s podpisem autorky, za což moc děkuji. Jsem už důchodkyně a čtu zásadně v autobuse, když jedu z Odoleny Vody do Prahy a opačně. Musím říct, že tato knížka se čte opravdu sama! Nakonec jsem ji dorazila během jednoho dne, nevadí mi, že dopadla šťastně, spíš by mi vadilo, kdyby nedopadla šťastně, ale vadí mi vždycky, když si autoři popletou nějaké údaje nebo jména. Třeba na s.141 se praví, že David jezdil na skládku matátem a vybíral plasty, na nedaleké straně 158 chodil hodinu a půl pěšky a hledal předměty z kovu. No, dobře. Mohla se koneckonců změnit situace. Ale jak by mi autorka vysvětlila, že otec Joy byl už od strany 17 Charles a najednou ho dcera shání na s. 165 na ministerstvu a žádá "svého otce Johna Makaua"? Snad existují nějací placení korepetitoři, kteří to mají pořádně přečíst, aby jim takové chyby neunikaly! A jinak si myslím, že by stálo za úvahu udělat na konci knihy z těch afrických výrazů nebo přímo slovíček takový malý slovníček, že by to třeba i někdo ještě jiný než jenom já přivítal.

AniLes
AniLes
09.09.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetla za pár hodin. Přiblížila mi problematiku dětí na ulici, která v Keni je. Jen mě překvapilo, že na konci knihy byl takový nezvyklý happyend. Takový těžko uvěřitelný.