Děti nikoho

Děti nikoho https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216656/mid_deti-nikoho-216656.jpg 4 199 79

Když David, John a malá Susanne osiří, skončí v rukou krutého strýce. Chlapci se rozhodnou, že utečou. Sestřičce slíbí, že se pro ni vrátí. Tehdy netuší, co dívenku u strýce čeká. V Nairobi lepší život nenajdou, skončí v dětského gangu, kde platí tvrdé zákony, drogy a násilí.

Danago
26.04.2017 4 z 5

Tato knížka je rozhodně o moc lepší než byla Dobrovolnice. Velice dobře se četla, to se jí nemůže upřít. Přesto pro mě to byla opět spíše pohádka z Keni. Román pro ženy a dívky. Téma slibovalo drsnější příběh, ale ten se nekonal.

harena
16.04.2017 4 z 5

Hanka Hindráková je výborná vypravěčka, která ví, o čem píše. Román je inspirován skutečným příběhem jejího přítele Davida, kterému je také věnován a který je jedním z hlavních dětských hrdinů. Opravdu čtivým způsobem popisuje osudy afrických obyvatel, zvlášť se zaměřuje na osiřelé a opuštěné děti a románovou formou nám zpřístupňuje jejich nelehký život ve slamu, dětské gangy,popisuje ohavný zvyk obřízky děvčat atd. Ale je to také román o lásce a přátelství. Kniha se čte sama, žádné hluché místo a okamžitě se ocitnete v Keni, kde vše prožíváte s hlavními hrdiny . A závěrečný epilog?

"Někdy se zdá, že už nemůže být hůř. Když člověk ztratí všechny své blízké, přijde o střechu nad hlavou a neví, co bude zítra. Nemá peníze na jídlo ani na lékaře..............................
I když to v ten moment člověku nepřijde, vždycky existuje naděje. Světlo na konci tunelu. Přesně tak, jak David napsal ve své knize - a jeho příběh zakládající se na pravdě je toho důkazem."
Potěšilo mě, že je to česká spisovatelka, určitě doporučuji k přečtení a jdu na další její knížky.

Dala
12.04.2017 5 z 5

Skvělá knížka

Jolina
05.04.2017 3 z 5

Těšila jsem se na tento příběh, ale bohužel mi přišel povrchní. Ano, četl se dobře, příběhy byly silné, ale myslím si, že se z námětu dalo vytěžit víc...

Iwíček
27.03.2017 5 z 5

Wau, tak tato kniha vážně stála za to. Neskutečně silný příběh od autorky, kterou jsem si již oblíbila při četbě Lovců lebek. Tato kniha je však z úplně jiného soudku a já si užila život se sirotky z Afriky. Příběh je vcelku smutný, ale pointa stojí za to... Mohu vřele doporučit. Pokud máte rádi příběhy ze života a nebojíte se reality, určitě se do ní pusťte. Garantuji, že nebudete zklamáni.

katka.mala
13.02.2017 5 z 5

Velmi zajímavá knížka na téma děti ulice. Přečetla jsem ji za jeden večer.

navi11
30.09.2016 2 z 5

Kniha pro mě nakonec zklamání. Zprvu jsem byla nadšená jak se příjemně čte, téma velice atraktivní a moc knih na podobné jsem nenašla. Bohužel amatérský styl psaní a nesourodost, mě rozčilovat po zbytek knihy. Příběh mapuje osudy asi 7 lidí během 20 let. Některé zásadní a zajímavé události jsou popsané během pěti vět, jiné části jako např. intimní spojení dvou postav je popsáno na dvě strany (Ať se na mě nikdo nezlobí, ale v knize podobného typu nemají věty typU: "vystřelovaly jí výbuchy vášně, když do ní pronikl" co dělat. To si můžu přečíst 50OŠ). Náhody jsou nereálné a celková zkratkovitost mi nedovolila si postavy nijak oblíbit.

nikikostadinova
25.07.2016 5 z 5

Některé části byly hodně zvláštní ale celkové mně kniha strašně zasáhla. S Afrikou jsem nějak spojená odmalička a většinu věcí jsem čekala ale přesto úžasný zážitek.

angelak
01.07.2016 4 z 5

Krásný - smutný příběh - ale moc stručné napsané.

lucie2371
16.01.2016 5 z 5

Příběh mě dojal a občas mi i slzička ukápla.Jakmile se do této knihy začtete,vžijete se do děje.

iresim
25.11.2015 3 z 5

Stejně jako u Dobrovolnice, moc stručné, stálo by to za větší rozpracování.

zimka.r
14.09.2015 4 z 5

Knih na podobné téma jsem četla už několik, ale touto formou to byla první. Velmi mne zaujala už od prvních stránek! Akorát překvapil závěrečný "happy end" :)

Dana12
16.06.2015

Kniha je velmi pěkně napsaná, taky já jsem ji stihla přečíst během jednoho dopoledne.
Mohu jen doporučit.

livana
31.03.2015 5 z 5

kniha se velmi dobře četla, ale velice smutné příběhy. Nechápu, jak to ty děti mohou zvládnout.

Evik30
20.02.2015 5 z 5

Kniha je velmi pěkně napsaná. Drsné prostředí Afriky, surovost, násilí, dětské gangy, krutý život, nemoci. Čte se rychle, není moc objemná, takže je přečtená za 1 den. Určitě doporučuju k přečtení. Dozvíte se spoustu zajímavostí.

luccil
25.11.2014

Přečetla jsem jí jedním dechem za jedno odpoledne. Mám moc ráda knihy z africkou tématikou a když jsou podle skutečných událostí, tak ještě lepší. Tuhle knihu doporučuji.

amalka 100
02.09.2014

skvělá kniha je smutné jak krutý život mají některé děti v africe :-( určitě doporučuji přečetla jsem ji za jeden den

Marky.F
27.08.2014 5 z 5

Knihu doporučuji k přečtení, aby se člověk dověděl, jak se jinde ve světě žije. Dál k tomu nemám slov.

kalda
06.08.2014 5 z 5

Jeden svět... Opět mě čtení takové knihy ubezpečuje v názoru, že nemáme právo si na cokoliv naříkat. Pěkně, čtivě a dojemně napsaná kniha, která odstartovala mou honbu za přečtením dalších titulů paní spisovatelky Hany Hindrákové.

Míla 1
04.08.2014

Děkuji za přiblížení současné drsné africké reality. Hanka je průkopnicí v této oblasti, obdivuji její odvahu a překonání sebe sama. Poznat toto prostředí osobně a přenést jej čtivou formou k nám zaslouží velký obdiv a uznání. Po dlouhé době jsem byla schopna zase něco dočíst až do konce. Že tam jsou patrné prvky červené knihovny? Možná, že právě proto to bylo únosné. Realita je nad naše schopnosti si ji představit...