Pět mrtvých psů

Pět mrtvých psů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365441/bmid_pet-mrtvych-psu-94x-365441.jpg 4 189 53

Vrchní komisařka Marie Výrová, přezdívaná „Velká Sova“, spolu se svými kolegy vyšetřuje noční loupežné přepadení, během něhož skupina maskovaných mužů ukradla z olomoucké zoologické zahrady tři severoamerické medvědy a současně zavraždila vrátného. Vyšetřování je zprvu neúspěšné; základní otázka, k čemu někdo potřebuje živé medvědy, zůstává nezodpovězena. Když navíc jediného vytipovaného podezřelého kdosi z jeho kompliců připraví o život, je jasné, že detektivové mají co do činění s velmi nebezpečným protivníkem. Mladá policistka Kristýna Horová, bývalá kolegyně olomouckých detektivů, za trest přeložená na obvodní oddělení ve Šternberku, paralelně vyšetřuje nález pěti mrtvých psů, ledabyle zakopaných v lese. Pátrání ji přivede jednak na stopu zápasů bojových plemen pořádaných místním „vlivným podnikatelem“, jednak k přesvědčení, že oba případy spolu souvisejí.... celý text

Šimon_
16.03.2021 4 z 5

Napínavé od začátku až do konce, skoro nejde odložit. Jak je u Sýkory zvykem. Jedinou vadou na kráse je až příliš deus ex machina na konci jinak umně vystavěného případu.

KuroHaru
23.07.2020 5 z 5

Českým knihám se tak nějak vyhýbám, ani vlastně nevím proč. Ale tato detektivka mě zaujala především tím, že se odehrává v prostředí Olomouc-Šternberk, kde žiju, takže jsem byla zvědavá, jak autor tuto lokalitu vykreslí. A byla jsem nadmíru spokojená. Děj je napínavý a má spád. Nakolik je dění uvěřitelné, nedokážu posoudit, ale pevně (a možná naivně) věřím, že se tato lokalita nepotýká s tak nechutnou zkorumpovaností, jak je tomu v knize. Na druhou stranu bych se v dnešní době ani nedivila.

Ožehavé pro mne byla témata nelegálního zacházení se zvířaty - jsem ráda, že na ně autor poukázal a jsem také ráda za to, jaké odkazy na literaturu se v textu objevovaly (Stanislav Komárek, Peter Singer apod.). Bojovníci za práva zvířat pochopí a ostatní se snad k přečtení těchto děl nechají zlákat.

mcabr
22.05.2020 5 z 5

Úžasná česká detektivka.

SuperSojka
01.05.2020 4 z 5

Tak akorát. Detektivka, která má vše, co má mít. Přesně dávkovaný zločin, uvěřitelnost, postavy, kterým se dostanem tak akorát pod kůži (ale zas ne tak moc, abychom po přečtení knihy pro ně vzdychali - přeci jen, má to být oddechová četba). Efektně smíchaná kombinace spisovatelské zručnosti a žánru.

charlizee
18.04.2020 5 z 5

Když hlavní postava přemýšlí v kontextu jiných literárních postav, porovnává děj či jednání se svým reálným (reálně fiktivním) bytím, čtenář (já) plesá(m) blahem.
I detektivka totiž může čtenáře obohatit. Michal Sýkora je autorem, který má co říct.
Je to napínavé, propracované a děsivě pravděpodobné...

levac
16.04.2020 4 z 5

Během první půlky knihy jsem nechápala to vysoké hodnocení zde. Vše bylo jasné, přímočaré. Ale pak to nabralo grady a nějak se to zvrtlo. Líbilo se mi, že to nebyla prezentace policie jako nadlidí, kteří se nikdy nemýlí, jak to prezentuje mnoho seriálů. Ke konci už možná až moc. Celkově ale velmi dobré.

pavel9989
20.03.2020 4 z 5

Pěkné počteníčko. Teď už jen kouknout na TV film a srovnávat.

patch
20.03.2020 4 z 5

Po dlouhé době česká detektivka, které mě bavila. Jinak obvykle dávám přednost zahraničním. Postavy jsou uvěřitelné a zápletka neobvyklá.

martineden
28.02.2020 4 z 5

Velmi dobrá detektivka z českého podnikatelsko-mafiánského prostředí maloměsta s odpornými typy pseudoelity.

Mrejča
23.02.2020 4 z 5

Četla / poslouchala jsem jako audioknihu. Díky tomu, že jsem seriál neviděla, jsem byla zvědavá, napnutá, zhrozená ... četl Aleš Procházka, velmi dobře se to poslouchalo.

šmudlík
20.11.2019 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou. Proto mě kniha překvapila čtivostí, napětím a zpracováním. Autor mě velice zaujal, doufám, že se někdy dostanu i k dalším dílům. Hlavně pokud tu píšete, že se následující děj propojí.

terimila
13.11.2019 4 z 5

Sýkora fakt umí! Spolu s Klevisovou to jsou vzácný úkazy na českým detektivkářským nebi. Taky jsem dřív viděla adaptaci, která je výborná; ale u Psů se (u knihy i u filmu) nevyhnu porovnání s následujícím Vodníkem. Ten je hvězdnej a fascinující. Psi jsou "jen" velmi dobří. Děj má celkem spád, líbilo se mi to sbližování obou případů a nakonec jejich propletení... Závěr s Kristýnou je docela drsnej, podobně jako v adaptaci. Naopak hlouběji a lépe jsou vylíčené postavy, jejich uvažování a prožívání. Sečteno, podtrženo, paráda. Krásně vykreslené a uvěřitelné prostředí a postavy, logický děj, kvalitní závěr. Paráda, bylo mi potěšením, ale pět hvězd dát nemůžu, protože pět hvězd je Vodník / Ještě není konec. :-)

Markushka
10.11.2019 3 z 5

Viděla jsem dříve seriálové zpracování, které se mi velmi líbilo. Líbí se mi a baví mě hlavní postavy detektivních příběhů od Nejsvětější trojice. Těšila jsem se na knihu, ale byla pro mě trochu zklamáním. Očekávané hlubší charakteristiky, napětí...-něco mi tam prostě chybělo. Detektivka pohodová, neurazí, ale ve srovnání se seriálem planá. Možno vytknout, že napřed jsem měla přečíst, ale není to poprvé, kdy mě filmové zpracování vedlo ke knize. V tomto případě asi zůstanu fanda seriálu:-)

nika124
22.10.2019 3 z 5

Velmi čtivé, ale závěr mne zklamal a celkově hodnotím jako Sýkorovu nejslabší detektivku..

ritz
26.09.2019 4 z 5

Dobrá detektivka, škoda, že jsem knihu nečetla dřív než jsem viděla v televizi seriál.

katerina5544
17.09.2019 5 z 5

Opět vynikající detektivka ALE byla jsem s z ní hodně smutná. Bylo to dost drsné :( nebudu zabíhat do detailů, abych nespoilerovala, ti co četli pochopí.. Já si postavy vyšetřovacího týmu zamilovala a jen doufám,že ještě bude další díl, tato série je silně návyková :) řadím jí jako mezi naprosté TOP!

Acquenta
30.07.2019 5 z 5

Super ! Seriál jsem zhlédla až po přečtení a musím říct, že kniha byla poutavější a lepší, jako vždy. Akorát scéna s Kristýnou..to tam být nemuselo , moc smutné :(

Aghatte
27.06.2019 5 z 5

Objevila jsem pana Sýkoru nedávno. V předchozím díle jsem kritizovala komunikaci mezi policisty, buď banda trotlů nebo Mirek Dušín. To zde trochu polevilo. I když některé zásahy byly opět velmi diletantské, ale za to uvěřitelné, jsou to jen obyčejné lidé a žádní Nick Sloter tady nepobíhá.
Bylo méně i Dylana. Toho bych nesnesla ani minutu :-)
Ale detektivka zdařilá, velmi jsem plakala a byla velmi naštvaná nad bezcitností některých aktérů. Výborná psychologie postav.
Prošla jsem si několik českých detektivek v rámci rozšíření obzorů ( zastávám názor, že u nás nic moc dobrého není), a tento autor mě velmi překvapil svou "světovostí". Jsem na to patřičně pyšná!
Filmovou podobu ničeho jsem neviděla, nevím, jestli by mi to názor zlepšilo či zhoršilo.
Kniha dobrá a na dovče jsem ji zvládla za dva dny. A to podnikatelské/ředitelské podhoubí je vážně napoblití a věřím, že se to bohužel děje stále a všude.

hanap
18.02.2019 4 z 5

Velmi provedená detektivka, napínavá od začátku do konce. Doporučuji, sama vyhledám další knihy od pana Sýkory.

oblakaknih
12.02.2019 3 z 5

Upřímně mě překvapilo, jak jsem knihu zhltala! Napínavé, s příběhem a hlavně vše velmi dobře propojené do sebe.