Dívky ve vodě

Dívky ve vodě https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378324/bmid_divky-ve-vode-ruV-378324.jpg 4 385 122

Jednoho chladného rána najde policie v místním parku tělo Loly Evansové. K vyšetřování přizve Alex Kingovou a Chloe Laneovou, aby dopadly vraha. O několik dní později se začne pohřešovat další dívka. Zdá se, že obě děti měly společnou pohnutou historii a také byly členkami stejné terapeutické skupiny. Kdo je onou zrůdou, která jde po krku těmto zranitelným slečnám? Zatímco obě policistky začínají skládat dohromady jednotlivé stopy, Chloe si uvědomuje, že i ona sama je v nebezpečí. Odhalí totiž tajemství spojené se smrtí jejího bratra, pro jehož udržení v tajnosti je někdo připravený udělat cokoliv, tedy i zabít. Alex a Chloe jsou odhodlané najít zabijáka dřív, než bude jeho řádění stát životy dalších lidí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy

Victoria Jenkins - Dívky ve vode

Počet strán: 382
Vydavateľstvo: @nakladatelstvi_omega_bob
Žánee: #thriller #detektivka

Výborná kniha, ale pár výhrad mám!

Celý dej sa strašne ťahal, viem, že autorka sa snažila o postupne gradovanie ale mne to prišlo zbytočné, kniha mohla mat kludne i 100 stran menej a aj tak by sme sa dozvedeli všetko podstatné.

Alex a Chloe výborná dvojka, ktorá sa dopĺňa vo vyšetrovaní, ktoré je jedna záhada za druhou a vrah si slobodne behá po slobode.

Do konca i ja čo by som nemohla byt detektív som si skôr domyslela všetky súvislosti ako tie dve (preto píšem, že autorka zbytočné nasťahovala dej)

Ale kniha ako celok bola skvelá. A keď sa napokon vsetko spojilo bolo to veľkolepé finále a ani zamak by ma nenapadlo ako všetko skončí.

Teším sa na druhú knihu o detektívoch Kingovej a Laneovej a dúfam, že tu už bude autorka friškejšia.

#kniznastafeta #kniznarecenzia #kniznizavislaci #victoriajenkinsauthor #divkyvevode

Antonacia:
Strhující thriller s šokujícím koncem

Lucciella_L
01.08.2023

Detektivka podle mého gusta. Vývoj měla postupný, hlavní postavy byly dobře propracované. Líbilo se mi závěrečné rozzuzlení a za mě je to typ knihy, kterou budu v dalších dílech vyhledávat. Četla se pěkně, rychle.

KarolinaKačí
14.06.2023 3 z 5

Detektivka, která se dobře a lehce čte. Napětí bylo pro mě málo vygradované, i když se o to autorka snažila. Mám raději propracovanější příběhy a postavy. Přemýšlím, proč knihu hodnotím spíš jako průměrnou, protože i o postavách se ledacos dozvíme. No, mám zkrátka raději, když mohu během čtení odhadovat, která z postav je pachatelem, a tady to tak nebylo.

georginaa
07.04.2023 4 z 5

Dva různé případy, jeden z minulosti a jeden z přítomnosti. Dvě vyšetřovatelky Alex a Chloe, které musely přijít na kloub vyšetřování sériového vraha. Unesené dívky byly zmlácené a měly ustřižené vlasy. Chloe chodily podivné emaily, které měly spojitost se smrtí jejího bratra. Též se dozvídáme, jaké měla s bratrem podivné dětství a přísné rodiče, kteří vyznávali jehovistickou víru. Vyšetřovatelky se stále točily dokola, nevěděly kde a co hledat, dokud se neobjevil Chloe kamarád z minulosti. Vše začínalo mít smysl, jenže tentokrát šlo o její život. Alex musela hodně vynaložit sil, aby rozlouskla Chloe zprávu a zachránit jí život.

PosPol
02.03.2023 4 z 5

Alex i Chloe jsou tak rozdílné, jak jen dva detektivové z různého prostředí mohou být. Začnou vyšetřovat brutální vraždu dívky, která je nalezena mrtvá ve vodě. Strhané nehty a další zvrácenosti ukazují, že jde o něco osobního. Když se ztratí druhá dívka, je evidentní, že vrah se teprve zahřívá. Podle jakého vzorce si hledá oběti? A kdo bude další?

Souběžně s tímto případem navíc sledujeme, jak Chloe začne někdo otvírat skříň a odkrývat její zaprášené kostlivce. Zvládne se vypořádat s myšlenkou, že její bratr kdysi vraždil? Jak s tím souvisí Svědci Jehovovi? To si, milý čtenáři, musíš už přečíst sám.

Kniha se čte velmi dobře, krátké kapitoly, vzlínající se napětí, postupné odhalování a rozplétání, to mě bavilo. Můžeš si změnit jméno, ale minulost nezměníš.

Je to 1. ze 4 dílné série detektivů Alex a Chloe, možná se někdy pustím i do další. Kniha je průměrná, ale i tak dávám 4/5 a to proto, že po dlouhé době je to nepřekombinovaný příběh, kde pachatel není geniální polobůh. Hvězdu strhávám za někdy rozvleklé řešení soukromí obou z detektivů a občasné hysterické a pubertální chování Alex .

moudivlacek
09.02.2023 4 z 5

První setkání s autorkou a vůbec nebylo špatné. Správná detektivka, která nepostrádá napětí. Ukázka toho, že i policisté jsou lidé a mají "kostlivce" ve své skříni.
Nalezení první dívky začíná vyšetřování detektiva Alex a její kolegyně Chloe. Jenže Chloe má v hlavě něco jiného, někdo do ní "šťouchl" a ona se rozhodne šéfce povědět o podivné smrti svého bratra. Vrah bohužel nezůstává u jedné mrtvé. Hlavní dvojka je sice rozporuplná, ale nemohu říci, že není inteligentní. Tlak okolí a "podrazy" vraha tak tuto dvojici nutí bojovat nejen s případem..... A zase je to příběh, jak nás vše kolem nás formuje už od začátku našeho života.... Ráda si přečtu další díl.

adela2230
03.11.2022 4 z 5

Detektivní příběh je zajímavý. Ze začátku jsem se nemohla začíst a vadil mi přístup hlavních postav. Pak se příběh rozjel a dočíst se to dalo.

JankaV80
08.04.2022 3 z 5

Já osobně řadím mezi průměr, co se detektivek týče. Příběh se mi místy zdál až zbytečně rozvláčný, některé věci/skutečnosti se v knize opakovaly zbytečně i víckrát. Ani jedna z hlavních postav (Alex a Chloe) mi moc k srdci nepřirostla. Propojení přítomnosti s minulostí hodnotím kladně, stejně tak krátké kapitoly.

katerina28349
24.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Dívky ve vodě je oddechová detektivka, která je velice čtivá má krátké kapitoly které mají spád. Dvě policistky, které řeší případy mrtvých mladých žen. Obě policistky jsou velice sympatické a navzájem se doplnují každá má svého kostlivce z minulosti. Jedna z policistek pátrá na vlastní pěst kdo před lety zabil jejího bratra a dostává se sama do hledáčku vraha. Tím čím si prošla jedna z policistek v dětství a dospívání za to má můj obdiv. Ráda si přečtu další detektivku od této autorky.

barusak1
06.01.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Krátké kapitoly a zajímavý děj. Těším se na další díly

lalaserka
18.12.2021 4 z 5

Pěkný thriller, děj odsýpal, líbili se mi krátké kapitoly, bylo to aspoň napínavější. Odhalení vraha přišlo ve vhodnou chvíli.

Faila
12.12.2021 3 z 5

Určitě to nebyla žádná hrůza, ale ani nic dechberoucího. Místy hodně průměrná detektivka plná „nečekaných" zvratů a akčních scének, bez kterých by to podle mě bylo lepší. Možná zkusím i další díl, ale asi dám přednost lepším autorům.

JustWomen
18.11.2021 3 z 5

Takový průměr, dvě dějové linie, ale musím říct, že ta Chloina mi přišla hodně nudná. Nic moc se nedělo, bez originality a bez emocí. Nakonec vše do sebe zapadlo, tak aspoň za ten konec 3 hvězdy.

iveta3689
06.10.2021 3 z 5

Přes polovinu knihy se děj věnuje jen osobním problémům detektivek. Vyšetřování bylo hodně v pozadí a rozběhlo se pomalu. Pak to začlo být zajímavější, bohužel ale také dost předvídatelné.

Jara.v
12.08.2021 4 z 5

Kniha se mi dobře četla a díky zpracování to odsýpalo. Celkově knihu hodnotím dobře a odhalení vraha proběhlo ve správnou chvíli, aby konec nebyla nuda.

koki.veru
27.06.2021 5 z 5

Pěkný thriller, moc dobře se četl. Kapitoly jsou krátké a napínavé.

Madla81
12.06.2021 1 z 5

Tohle měl být nervy drásající thriller? Za mě bohužel veliké zklamání. Nesympatické postavy s nimiž jsem se mi nepodařilo ztotožnit a jeijchž chování mě spíš štvalo (hlavně dětinské chování hlavní vyšetřovatelky, která se i přes svůj věk 40+ chovala jako naivní puberťačka). Zápletka předvídatelná, vraha jsem jsem poznala snad hned.
Jako detektivka to bylo nemastné neslané, příliš doslovné, nic zde nebylo ponecháno pro fantazii čtenáře, nedozvěděli jste se nic zajímavého o postupech ve vyšetřování, o technikách policejní práce. Ani jako thriller u mě kniha neuspěla, protože autorce se nepodařilo ve mně vyvolat soucit s obětmi, které byly tak blbé a naivní, že jinak ani skončit nemohly. Neskutečně mi vadilo neustálé vracení se k osobním problémům obou hlavních představitelek. vcelku zajímavá byla vedlejší dějová linie a mrzí mě, že nebyl využit její potenciál. Plusem byly krátké kapitoly. Dalším autorčiným knihám se nejspíše vyhnu. Jdu si spravit chuť Planetou idiotů.

Arlienen
11.05.2021 3 z 5

S knihou jsem měla docela problém, úplně se mi nečetla dobře. Alex i Chloe mne příliš neoslovily. Zdálo se mi, že řeší svoje dramata a vůbec neřeší případ a pak s světě div se, najednou obě zjistily vraha.
Kdybych neměla půjčený druhý díl z knihovny, tak bych se dalším knihám upřímně vyhnula.

petrarka72
09.05.2021 3 z 5

Klasika, thriller podle učebnice, vrah jasný cca od poloviny - ale jako oddechovka v pořádku.

Flafinka
20.04.2021 3 z 5

Urcite si prectu dalsi dil. Hlavne proto, ze jsem zvedava, jak se budou osudy Chloe a Alex vyvijet. Nemohu se rozhodnout, jak hodnotit. Bylo to dobre, ctive, zapadlo to do sebe, primerene napinave. Presto vysetrovatelka opustena bezdetna zena a jeji kamoska - hezka mlada divka v nesnazich s pohnutym osudem - necetli uz jsme to nekde?

sérioví vrazi thrillery pro ženy

2018  77%Dívky ve vodě
2019  79%První, která zemře