Dívky ve vodě

Dívky ve vodě https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378324/bmid_divky-ve-vode-ruV-378324.jpg 4 385 122

Jednoho chladného rána najde policie v místním parku tělo Loly Evansové. K vyšetřování přizve Alex Kingovou a Chloe Laneovou, aby dopadly vraha. O několik dní později se začne pohřešovat další dívka. Zdá se, že obě děti měly společnou pohnutou historii a také byly členkami stejné terapeutické skupiny. Kdo je onou zrůdou, která jde po krku těmto zranitelným slečnám? Zatímco obě policistky začínají skládat dohromady jednotlivé stopy, Chloe si uvědomuje, že i ona sama je v nebezpečí. Odhalí totiž tajemství spojené se smrtí jejího bratra, pro jehož udržení v tajnosti je někdo připravený udělat cokoliv, tedy i zabít. Alex a Chloe jsou odhodlané najít zabijáka dřív, než bude jeho řádění stát životy dalších lidí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Omega

The Girls in the Water , 2017

Daskak
08.09.2019 3 z 5

Nebyla to spatna kniha. Jen se tak nejak nezazivne vlekla.

denib
07.09.2019 2 z 5

Nápad dobrý, šlo by z toho udělat zajímavou detektivku, ale je to strašně neosobní. O vyšetřovatelkách mám po přečtení sice dost informací, ale pořád nevím, jaké vlastně jsou. Jako by to byl popis a ne vyprávění. Takže jsem se do toho nemohla vžít. Navíc mi vadily ty "úžasné objevy" při vyšetřování, jako že třeba až někde ke konci si při vyšetřování jednoho případu s více oběťmi kriminalistka uvědomí, jestli náhodou nemůžou mít oběti společné to, že se našly ve vodě ... Vím, že každý nemůže být Hercule Poirot, ale na tohle by přišel dřív i jeho Hastings. Možná bych mohla dát šanci ještě jednomu dílu, jestli se to nezlepší, ale nevím, nevím.

Adellaida
28.08.2019 5 z 5

Knížka, která nešla odložit. Napínavý děj. Čtenář neví do poslední chvíle konec. Těším se na další díly.

monci6485
23.08.2019 5 z 5

Moc pěkná detektivka. Příběh byl logický, hezky napsaný, žádná nuda. A velmi příjemné (hetero) vyšetřovatelky.

nada3314
22.08.2019 4 z 5

Poslední dobou mám šťastnou ruku ve výběru knih. Ani tady můj instinkt nezklamal. Parádní oddychová detektivka, kde hlavními hrdinkami jsou sympatičtí detektivové Alex a Chloe. Kniha se četla velmi rychle, napomáhaly k tomu i krátké kapitoly, které já mám hodně ráda. Koukala jsem, že paní spisovatelka již stačila napsat další 3 díly, takže za mě určitě šanci dostanou a ráda si přečtu pokračování těchto sympatických hrdinek, zkrátka mě zajímá, co Victorie s holkami zamýšlí…

ctenarkaEva
06.08.2019 4 z 5

Příjemné čtení, chvílemi mi připomínalo knihy Roberta Bryndzy. Hrdinky- policistky mi byly sympatické a těším se na další pokračování, pokud bude.

janina66
31.07.2019 5 z 5

Tak za mě rozhodně ano, super. Kniha přečtena jedním dechem. Psaním mi to trochu připomíná Bryndzu. Hrdinky mi byly sympatické. Těším se na další knihu.

Litocha
18.07.2019 3 z 5

Bohužel se nemůžu přidat k oslavným komentářům. Slova, která pro mě nejvíce tuhle knížku vystihují, jsou nevěrohodná a odtažitá. Stěží uvěřitelná, povrchní psychologie postav, nesympatické hrdinky i další postavy (obětí mi líto nebylo a marně jsem mezi postavami hledala někoho, kdo by mě více zaujal a komu bych fandila), vykonstruovaná, nepříliš propracovaná zápletka, nemastné neslané vyšetřování s dost násilným odhalením podezřelého, cituplné výlevy a silná slova nepodpořené činy, které jsem postavám prostě nezbaštila, rozvláčné tempo, scházel mi i nějaký výraznější moment překvapení... Kladem je to, že si autorka nelibuje v potocích krve, a krátké kapitoly, díky kterým se knížka tolik nevlekla. I tak jsem ji ale dočetla spíše ze setrvačnosti. Celkově jsou to u mě hodně slabé tři hvězdičky a další díl s klidným srdcem oželím.

XenasChakram
16.07.2019 odpad!

Nuda, nebavilo mě to. Nedotčené, odloženo. Kniha o ničem

dencazrnu
11.07.2019 5 z 5

Parádní jízda. Obě hrdinky mne neskutečně bavily a doufám, že se dočkáme i dalšího pokračování. Příběh neskutečně rychle svištěl. Je to detektivka, ale na druhou stranu žádný krvák. Jedním slovem prostě paráda :) Závěrečných pár stránek jsem pak už odhadla celkem dobře, ale byla jsem napnutá opravdu dlouho, jak to vlastně dopadne :)

LeSk
07.07.2019 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem během 2 dnů. Prostě wauuuu, zápletka i rozuzlení nemělo chybičku. DOPORUČUJI

Zuzulin
06.07.2019 3 z 5

Dívky ve vodě...stále uvažuji, jak napsat hodnocení k této knize. Kniha byla zajímavá, dobře se četla, ale nedokázala zaujmout a do čtení jsem se musela nutit. Netvrdím ale, že bych nedala šanci další knize od spisovatelky Jenkins. Možná nás ještě mile překvapí

HaHa11
02.07.2019 2 z 5

Ihned po přečtení je možno na knihu zapomenout. Nepřináší nic nového ani po stránce čtenářské, ani po jakékoliv jiné. Obehrané písničky - traumata z dětství, problémy s bývalým manželem, dvě detektivní linie, u kterých je od začátku jasné, že se někde protknout musí. Do dvou třetin jsem knize dávala šanci - říkala jsem si, tak za slušné tři hvězdy, ale další stránky už byly, jak to říci, prostě hrubě nepovedené. Závěrečná romantika tomu nasadila korunu. Zůstanu u tří hvěz, protože jako nenáročná četba k vodě kniha posloužila, ale nevím, zda se o druhý díl budu zajímat.
!Spoiler! - pachatel vstupuje na scénu až cca ve dvou třetinách knihy a jeho příchodem (spíše docela autorsky bezradným a značně násilným vklíněním mezi aktéry) se definitivně potvrzuje sestupná tendence vypravování. Začíná exhibice vyšinutých osobností; ovšem bez patřičné psychologické hloubky a momentů napětí a překvapení.

sabca
29.06.2019 5 z 5

Tak pro mě byla kniha od některých zde komentářů zajímavá a upoutala mě hned od začátku. Příběh se vyvíjel zajímavě a posledních 100 stránek jsem musela dočíst přesto, že bylo už hodně po půlnoci. Pachatele jsem neodhalila. Knihu doporučuji

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Dvě mrtvé dívky, usmrcené stejným způsobem... děj a zápletka, které nedávají zpočátku smysl, ale o to lepší je pak střed a závěr knihy

Ajina76
06.06.2019 5 z 5

Zajimave, poutave cteni. Sice jsem brzo vytusila pachatele, ale i tak se mi kniha moc libila. Doporucuji.

SimonaP
28.05.2019 3 z 5

Kniha mě nudila. Zdlouhavá, nic moc se nedělo, nevím, proč by mě měl vrah dívek překvapit, i když jsem ho neodhadla.

ivoiro
08.05.2019 3 z 5

Jsem tak nějak na rozpacích. Nějak jsem se nemohl na knihu soustředit. Nicméně, když vyjde druhý díl, šanci dostane.

jprst
01.05.2019 2 z 5

Průměrná detektivka a z počátku i docela nudná, která mne nijak neupoutala. Kdybych si ji odpustil, o nic bych nepřišel.

Costanzo
22.04.2019 5 z 5

Vida vida, rýsuje se nám tady další povedená série se sympatickými vyšetřovatelkami. Kniha byla svěží a čtivá. Na prvotinu v sérii výborné, ale stejně si myslím, že autorka má ještě co ukázat, teprve nás rozehřála. Za mě velmi povedené a těším se na další pokračování.

sérioví vrazi thrillery pro ženy

2018  77%Dívky ve vodě
2019  79%První, která zemře