Spi sladce

Spi sladce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237074/mid_spi-sladce-RCs-237074.jpg 4 714 184

Detektiv Tom Douglas série

Když vás ovládne posedlost… Když zoufalá Olivia Brookesová před dvěma lety na policii ohlásila, že se její manžel nevrátil s dětmi domů, strachovala se, že už je možná nikdy víc nespatří. Měla důvod obávat se nejhoršího, a ne bezdůvodně. Nebyla by to první tragédie, která Olivii potkala. Nyní vyšetřuje detektiv Tom Douglas její rodinu znovu. Tentokrát je to však Olivie, kdo se pohřešuje, a s ní i její tři děti. Všechny důkazy nasvědčují tomu, že ještě ráno byla doma. Její auto však stojí v garáži a peněženku má v kabelce – na stole v kuchyni. Kam tedy zmizela? Proč a jak? Nikdo nic netuší. Zdá se, že dokonce ani její manžel, který měl dosud vždycky všechno dokonale pod kontrolou. Policie chce vyhlásit celostátní pátrání, z jakéhosi důvodu však ze všech alb, mobilů i počítačů zmizely veškeré rodinné fotografie. A pak se najde krev… Že by Olivii dostihla minulost?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Sleep Tight , 2014

estwen
12.01.2018 4 z 5

První polovina - pecka za peckou. Závratné tempo a zvrat za zvratem. Cca v polovině už je tak nějak jasné, oč jde a další děj je předvídatelný. Taktéž tempo se nepodařilo udržet a závěr už je vyčpělý a místy klišoidní. Ale první polovina mi nedala spát, opravdu mě to bavilo, i když ne do konce.

Zlatovláska
23.11.2017 5 z 5

S autorkou tohoto titulu jsem doposud neměla žádnou zkušenost..., nyní však již vím, že si jistě přečtu i její další díla. Kniha neměla chybu. Skvěle zpracovaný příběh, umocněný výborným překladem do češtiny; což oceňuji... Kniha upoutá čtenáře od samého začátku a "nepustí". Když už jsem si konečně "ujasnila", jak to tedy dopadne..., tak nastal zvrat a vše bylo úplně jinak. Výborné. Knihu hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení. :-)

Nikka710
06.11.2017 3 z 5

Jedním dílem detektivka, částí psychologický román. Sympatický mi byla nejvíce Becky a Douglas. Poměrně překvapivý závěr, Olivia to neměla jednoduše lehké. Robert Brooks byl zajímavou postavou a autorka se výborně inspirovala, možná každý známe někoho, kdo dokáže "mít rád" podobným způsobem.

Lenka.Vílka
02.11.2017 4 z 5

Tohle už bylo mnohem lepší než Ohrožená. Odpadlo tlachání o ničem a hlavně je na scéně konečně Tom a dokonce něco řeší. Ze začátku jsem nechápala. Dost zážitků na jednu ženu, ale když vyjde najevo o co jde, docela jsem koukala. Stále to nebyla úplně detektivka ani psychologický román (mělo to od obojího trochu), ale zároveň málo. Na jednu stranu kniha, která se četla dobře, ale na tu druhou kniha, kterou bych nečetla dvakrát. Tyhle "detektivky pro ženy" jsou fajn, ale pro mě pouze jednorázové záležitosti. K odpolednímu kafi ideální četba.

Len2očka
31.10.2017 4 z 5

Kniha byla poutavá a čtivá,bavila mě moc.

Kacule88
22.10.2017 4 z 5

Velmi napínavý a čtivý děj, který se četl sám. Konec mě nadchl! :-)

alnahu
18.09.2017 4 z 5

Tak toto byl spíše psychologický román. Příběh Olivie s kterou skrze její děti manžel Robert neskutečně manipuluje. Příběh je popisován z pohledu jednotlivých osob Roberta, Olivie a vyšetřovatele.. Kniha je velmi napínává.

Danilla
28.08.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zajímavá zápletka, napínavý děj co má spád, postav tak akorát, aby se v nich čtenář neztrácel, za mě super.

Danago
16.08.2017 5 z 5

Olivia před dvěma lety na policii ohlásila, že se její manžel nevrátil s dětmi domů, oprávněně se obávala se že už je neuvidí.
Nyní se pohřešuje Olivie s dětmi. Kam zmizela? Nikdo nic netuší. Dokonce ani její manžel, který měl vždycky všechno pod kontrolou.
A pak se najde krev… Že by Olivii dostihla minulost?
Tato autorka opravdu umí napsat naprosto strhující knihu. Při čtení se vám tají dech a nic nechápete, jedno překvapení střídá další . Knížka se nedá přestat číst, rozhodně potřebujete vědět jak to dopadlo. Rachel Abbottová nemá konkurenci , žádná její knížka mě nezklamala.

dom.ini
07.08.2017 5 z 5

Super!!! Příběh byl napínavy, zamotaný, dobře vymyšlený a propracovaný a ve filmovém zpracování by určitě taky stál za to. Rozhodně doporučuju! :)

Artep25
29.07.2017 4 z 5

První kniha od této spisovatelky.Četla se dobře.Byla napínavá a přečtu si i další .

skubby
11.07.2017 5 z 5

Moc pěkná, super zápletka. Za mě nadšení...

hruskovalucie93
07.07.2017 4 z 5

Kniha, která se naprosto bez problémů četla, nemůžu vytknout ani příběhy ze stranu policistů, které mě většinou v detektivkách nebo thrillerech dost nudí. Napnutá jsem byla hlavně na začátku, od poloviny knihy bylo jasné, kdo je pachatelem, což mě na knize trošku zklamalo. Ale i tak skvělé čtení.

ArwenAragorn
05.06.2017 5 z 5

Nechtěla bych být tak zoufalá jako Liv! Skvěle propracovaný thriller s notnou dávkou napětí, plný překvapivých zvratů, výborně propracovanou psychologií postav a jako třešnička na dortu - samotný konec. Nemám, co bych knize vytkla, po delší době jsem si četbu doopravdy vychutnala.

babicka_amalka
19.05.2017 4 z 5

svižně napsáno, četlo se jedním dechem; jen ten konec nebyl úplně nejbrilantnější, ale za čtení to stálo;

luckomar
17.05.2017 3 z 5

Napínavá četba. Na posledních listech jsem dýchala za hrdinku.

Prateri
25.04.2017 4 z 5

Napínavá četba plná zvratů, chorobné lásky a posedlosti. Nenudila jsem se.

birgitte
24.04.2017 5 z 5

Skvělá a napínavá detektivka, autorka píše velmi poutavě ...

Michnicka
06.04.2017 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Od první stránky jsem nedokázala přestat. Za poslední dobu nejlepší kniha jako jsem četla. Byla jsem u ní celou dobu napnutá jako kšandy. Doporučuji všem přečíst.

pavla.ctenarka
25.03.2017 4 z 5

Fajn thriller, dobré počtení, které ubíhalo. Některé nápady mě zaujaly velmi, osobně mi chyběl nějaký větší zvrat v závěru, čekala jsem nějaké překvapení, ale nekonalo se.