Vykoupení

Vykoupení https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370922/bmid_vykoupeni-jab-370922.jpg 5 247 86

Detektiv Miko Syrový si odjíždí odpočinout od ruchu velkoměsta do rodné vsi, kde plánuje strávit několik poklidných dnů se svou malou dcerou. Hned po příjezdu je však konfrontován s podezřelým úmrtím, které místní policisté až příliš rychle uzavřou jako obyčejnou nehodu. Miko začíná klást nepříjemné otázky, fasáda vesnické idyly se drolí a na povrch vyplouvají svědectví, která do případu vnášejí stále víc pochyb a otazníků. Když se nakonec kulisy zřítí úplně, Miko až příliš pozdě pochopí, že tentokrát jde o život i jemu samotnému…... celý text

ZuK1
07.04.2021 5 z 5

Martin Goffa opět nezklamal. Výborné, napínavé, vtipné, uvěřitelné, přečteno jedním dechem ...

Harmonika_one
05.04.2021 4 z 5

Po rozčarování z předchozího dílu (už jsem autorovi odpustila) jsme naštěstí zpátky v Čechách, konkrétně v MIkově rodné vísce. Zápletka je celkem komplikovaná a nebyla jsem si jistá, jestli jsem správně pochopila epilog, po přečtení některých zdejších komentářů jsem se utvrdila v tom, že ano. :-)
U tohoto dílu jsem si uvědomila, jak se hodí mít známé. Zdá se mi, že Miko vyřeší vše právě takhle - buď službou "na oplátku" od někoho, nebo získá vodítko díky známým (a jejich známým). Líbilo se mi, že si Miko dokázal přiznat, že na některé věci prostě nestačí. Snad v další knize už bude ve formě..., popravdě mě to Mikovo pití začíná dost štvát. :-)
Na autorových knihám jsem už regulérně závislá. Stačí přečíst pár stránek a jsem lapena – vím, že budu číst každou volnou chvilku než knihu dočtu.

akcive11
18.03.2021 4 z 5

U autora jsem během čtení zjistila, že mě od něj více baví příběhy odehrávající se v Praze. Situace v hlavním městě umí krásně barvitě a pravdivě popsat. Mám ráda jeho styl humoru a pohledu na svět. Každá jeho kniha jsou dobře investované peníze i čas!
Vlastním všechny jeho vydané knihy, jsem velký fanoušek. Držím palce při dalším psaní.

EvikU.
01.03.2021 5 z 5

Autor se pro mě začíná stávat závislostí. Mikuláš je sympaťák a knihy velmi čtivé. Příběh se mi líbil. Co mě trochu mrzí je, že není hlavní padouch potrestaný policií. Ale asi to je tak opravdu i v životě. Někteří v tom umějí tak chodit, že i zákony a policie jsou na ně krátký. Je to ale smutný.

Celá série je skvělá, všem doporučuju. A já běžím na další díl.

cucik14
22.02.2021 5 z 5

Opět skvělá detektivka, české prostředí sedí autorovi víc než Jižní Amerika. Nečekaný, ale za mě uspokojivý závěr. Jen je mi líto Dustyho :(

Joyce24
18.02.2021 5 z 5

Martin Goffa opět nezklamal. Výborná česká detektivka, děj díky krátkým kapitolám rychle utíká a nelze přestat číst, dokud se nedostanete na poslední stránku, jak jste napnutí tím, jak to dopadne. Doporučuji.

99jana99
06.01.2021 5 z 5

Určitě stojí za přečtení, kapitoly ubíhají rychle,konec byl zajímavý. Moje druhá kniha tohoto pána a ne poslední.

Wabinka
31.12.2020 5 z 5

Výborné,ostatně jako vždy. Goffa prostě píše skvěle a Miko je frajer a hodně mě baví. A vůbec mi nevadí, že jsem se k tomuto dílu vrátila, i když mám v sérii s Mikem dočtené už i novější knihy.

Mergirus
21.12.2020 5 z 5

Pane Goffo, píšete krásně. Stručně, výstižně, vtipně, drsňácky, čte se to jedním dechem. Každá Vaše detektivka stojí za přečtení. Je mi líto smutných konců, ale bez toho se detektivky neobejdou. A děkuju za konec knihy, ten mě potěšil. Kéž by to takhle šlo i ve skutečnosti.

Paulmain
14.12.2020 4 z 5

Návrat zpět do českého prostředí příběhu prospěl. Celkem komplikovaná zápletka i závěr, některé linie mi přišly nedotažené nebo i trochu nadbytečné (třeba na jejich rozpracování dojde příště), nicméně Miko se vrací zpět do formy. Celkově napínavé, uvěřitelné a několikrát i docela vtipné.

Brembelik745
05.12.2020 5 z 5

Skvělá krátká a svižná detektivka. Líbí se mi, že Miko je velmi lidský... Žádný superhrdina.. Dokáže přiznat že na některé věci holt sám nestačí.. .dokáže i utéct a přiznat porážku.. . Další úžasný a velmi povedený díl tentokrát z rodných končin Mika. .. Ale proč chudák Dusty??? :(

wooloong
17.11.2020 5 z 5

Po předchozím zklamání zas jeden prima příběh. Několik povedených vtípků, dobrá zápletka i závěr.

danielavachova
22.10.2020 5 z 5

Dost dobrá česká detektivka,pro mě první kniha od Martina Goffy,určitě jdu do další. Miko je skvělý detektiv s obyčejným lidským trápením,skvělá zápletka a na konec nečekané rozuzlení.

i.stefany
21.09.2020 5 z 5

Po delší době opět setkání s Mikem a Tonym a byl to další povedený kousek z českého rybníka. I tenhle příběh z Mikovy rodné vísky má strhující téma, výborně se čte a já jsem zase na vážkách, jestli se opravdu něco takového stalo nebo nás autor pěkně tahá za nohu. Až na ty pasáže se zvířaty jsem byla opět nadšená.

ElleNora
13.07.2020 4 z 5

Byla to má teprve první kniha od autora, možná jsem měla začít od začátku... každopádně děj měl spád, líbily se mi všemožné záhady a nečekané zvraty lidských vztahů. Je mi dost líto chudáka psa a malé Moniky, rozhodně si myslím, že se měla na konci dcera ještě objevit, aby byla tahle kapitola trochu uzavřená.
V budoucnu si plánuju přečíst i další díla, myslím, že zklamaná nebudu.

Janaves
03.06.2020 5 z 5

Super detektivka, zajímavá zápletka, polda,který to nevzdá... Určitě stojí za přečtení!

Lenka.Vílka
27.05.2020 5 z 5

"Redemption - Gackt"

Vzhledem k minulému dílu jsem nečekala žádnou procházku růžovou zahradou. A nedostala jsem jí. Naštěstí. Protože jsme o rok později. Bylo by to...laciný.

Dovolená, naplánovaný čas s dcerou se změní v něco, co si Miko nenaplánoval. Jeho kamaráda přejel opilého vlak. A jeho druhý kamarád, který vlak řídil, na tom není nejlíp. Jestli se něco ve městě zamete pod koberec, na vesnici ani ten koberec nemají a věci celou dobu leží na staré dřevěné podlaze. Protože nic není takové, jak to na první pohled vypadalo, působilo.

Autor se vrátil do klidnější části série a mě to opět bavilo. Opět spousta rozjímání, upřímných myšlenek a osudů obyčejných lidí, o kterých severští autoři většinou nepíšou. (Přesně jak jsem psala. Po Levhartovi od Nesba ideální materiál.)

Vážně se mi líbí, že se cítím součástí příběhu, který je lidský a dojemný. Proč? Protože je to uvěřitelný.

Děkuji za radu, že je lepší číst závěrečný dvojdíl hned po sobě, abych nedostala infarkt.

janina66
25.05.2020 5 z 5

Další úžasný případ Mika. Tentokrát bohužel velice těžko vyřešitelný a spletitý. Výborná zápletka, strhující závěr. A super epilog. Jsem nadšená, že v závěru se dává Miko zase do "formy".

harena
25.05.2020 5 z 5

Opět výborná detektivka, u Martina Goffy to snad ani jinak nemůže být. Miko se ještě ani po roce nevzpamatoval ze smrti své přítelkyně, o které jsme četli v předchozím díle. Stále je pasivní, bez chuti do života a i když chodí do práce, většinou se jen veze s parťákem. Odjíždí se svojí malou dcerkou na dovolenou na Moravu, do vesničky, ve které se narodil a věří, že se tam trochu vzpamatuje a nabere energii. Přijíždí právě ve chvíli, kdy je pohřeb jeho kamaráda, který údajně skočil pod vlak. A protože záhy zjistí, že není vše, jak se jeví, začne pátrat a pátrat, až nakonec ohrozí na životě nejen sebe, ale i svou malou dcerku a matku. Konec byl tedy opravdu dost drsný, nebyla jsem si jistá, jestli to Miko zabalí. Napínavé, akční, lidské a moc dobře čtivé. A možná v dalším díle přestane i tolik pít na smutek. No přečtěte a sami uvidíte, já můžu jen doporučit.

TaLu
23.04.2020 5 z 5

Po emotivní knize Štvanice jsem byla ráda, že mám na dosah další díl, od kterého jsem si slibovala ....co vlastně? Zklidnění ?
Zřejmě v životě nelze zůstat emocemi zaseknutý v jediném okamžiku naplno. To bychom nikdo nevydrželi, musíme se, třebas zpomaleně, posunout dál. Zpočátku po kolenou, poté krůček po krůčku. Každý jinak. Také Miko, po roce od osobní tragédie, jede načerpat sílu v setkání s dcerou na rodnou Moravu. A připlete se tam do ošklivého případu (jak jinak), který se postupně stává ještě horším. Tentokráte si uvědomí své hranice i hranice možností prosazování spravedlnosti. Jen mi je záhadou jak mu to může myslet, když svá rozhodnutí zalévá takovým množstvím vína i jiného pitiva. Opět povedený díl, i když čtenář znovu o někoho přijde....škoda ! Ale zdá se mi, že přes vrstvu omezení, bezmocnosti a neschopnosti zajistit spravedlnost, se hlavní hrdina znovu nastartoval. Těším se na další díl. Zjistila jsem, že když už mě s Mikem nespojuje stejná hudba, máme oba rádi Vyšehrad a tamní hřbitov.