Plaváček

Plaváček https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278299/bmid_plavacek-5yz-278299.jpg 4 289 87

Detektiv Miko Syrový je požádán svou dávnou přítelkyní, zda by se nemohl pokusit najít jejího nezvěstného bratra. Už tak nelehký úkol se ještě víc zkomplikuje ve chvíli, kdy je za hranicemi Prahy řekou vyplaveno ubité tělo. Jde skutečně o muže, kterého Miko hledá? Kdo a proč mu přivodil tak krutou smrt? Stal se nepohodlným svědkem, nebo byla jeho smrt prozaičtější? Otázek, na které musí Miko se svým parťákem Tonym odpovědět, je i tentokrát víc než dost a ne všechny vedou ke správnému cíli…... celý text

Wabinka
24.06.2021 5 z 5

Budu se opakovat,ale prostě zase výborné čtení. Jsem moc ráda, že MG dal přednost psaní skvělých knih před policejní kariérou. Konec na první pohled možná překvapivý, ale svi.ě se najdou všude a tak to někdy v životě je. A nevěřím, že se na ně vaří voda, jak se říká. Holt někomu projde takřka vše.

Reacher
10.06.2021 5 z 5

Pro mě osobně je každá další Martinova kniha lepší a lepší. V tomto případě navíc i drsnější. Myslím si, že by Plaváčkovi slušelo i filmové zpracování. V knize nejsou žádná hluchá místa, poměrně rychle se čte a je z ní poznat, že autor se prací detektiva kdysi živil.

ZuK1
25.05.2021 5 z 5

Dost drsné, ale opět výborné! Martin Goffa patří k autorům, jehož knížky jsou sázkou na jistotu!

čef
15.05.2021 5 z 5

Místy je hlavního hrdiny méně než v předcházejících dílech. Děj se soustřeďuje na pátrání po násilnících, které vlastně tolik nepotřebuje. Je zde hodně podrobností z práce české policie, tak vzdálené představám mnoha literátů. Závěr mne příliš neuspokojil, ale také zde se autor přiklonil k tomu, jak už to je někdy vše nedostatečně spravedlivé.

Harmonika_one
29.03.2021 5 z 5

Ponuré, drsné, temné, současně bravurně napsané a čtivé. Překvapivý závěr. Podle mě autor s každou další knihou spisovatelsky zraje jako víno. Ví, které knize přidat víc sarkasmu, humoru, hlášek ze života, romantické linky, melancholie, kde naopak nechat vyniknout syrovost a ponurost bez "vyžívání se v tom".
Ačkoliv si odmítám připustit, že tohle se fakt děje, tak současně věřím, že příběh má reálný základ, protože co/kolik toho my "zvenčí", kteří nevidíme pod pokličku policejní práce, vlastně víme? Přestože je lepší někdy nevědět, jsem vděčná právě za tohle nahlédnutí "dovnitř".
PS: díky za lekci z latiny.

EvikU.
04.02.2021 4 z 5

(SPOILER) U téhle knihy mi trochu něco chybělo. Asi to, že nakonec ti co zabili plaváčka, nebyli ti co chytli. A jestli to byli opravdu policisté a nebyli potrestáni, tak to mě hodně vadilo. A hlavně to nebylo ani v knize úplně vyřešený.

Ale nejen kvůli tomu, jiný knihy od tohoto autora jsem hltala víc. Nevím proč. Ale i tak moc hezké čtení.

cucik14
17.01.2021 5 z 5

Zatím nejdrsnější díl ze série. Konec překvapivý, i když mě trošku mrzí, že první linie příběhu nebyla úplně dotažena do konce, tak si pět hvězd zaslouží. Už jen tím, jak mě dojal na straně 179 :)

99jana99
03.12.2020 5 z 5

Moje první knížka tohoto autora a moc dobře se četla, mělo to spád, nebylo to moc krvavé, klidná česká detektivka, místy vtipná, určitě přečtu další.

yonda
01.12.2020 5 z 5

Opět výborná česká detektivka z pera M.Goffy

Marley_Kid
10.10.2020 5 z 5

Ťažké téma, ale autor opäť nesklamal. Tú realistickosť a spôsob, akým popisuje miesta v Prahe tak, že mi to beží pred očami ako film, na jeho knihách úplne milujem. Záver ma dostal a po prečítaní vo mne ostal taký divný pocit, že potrebujem vedieť viac, pretože som si nechcel pripustiť taký zvrat na konci. Vlastne niekoľko zvratov. Ale taká je vlastne presne naša realita.

akcive11
01.10.2020 5 z 5

Po přečtení již několikáté knihy od tohoto autora mě napadá jediná otázka: jak moc jsou děje v knize realistické?
Miluju jeho knihy, jeho příběhy. Doufám, že nás s nima nepřestane zásobit.

broskev28
14.09.2020 5 z 5

Abych podala zprávu v duchu některých komentářů: je to můj první Goffa a já žasnu. Proč jsem tak dlouho chodila kolem jeho knih a ani jsem je neotevřela?
Kniha sympaticky krátká až stručná, formát o něco větší než kapesní - taková tlustší čtečka, téma skvělé, postavy věrohodné, smysl pro humor rovněž nechybí, prostě úžasné čtení, včetně toho realistického epilogu. Už se těším na další díly!
P.S. A jsem zase o něco chytřejší - latinské pecunia non olet jsem neznala, díky.

Martiiiik
28.08.2020 5 z 5

Milovaný Goffa, zase tak krátký :-( Výborný příběh, překvapivý konec, to jsem opravdu nečekala.. Ikdyž vlastně je to realita, takto to dopadá často.. výborný vypravěčský styl jako vždy, u tohoto autora má člověk jistotu, že s výběrem knihy nešlápne vedle.. :-) už se moc těším na další :-)

Paulmain
26.08.2020 4 z 5

Trochu temnější a drsnější než předchozí díly série. Zajímavé prolínání dvou linií, výborný závěr. Zdálo se mi, že malinko ubylo mých oblíbených sarkastických hlášek, doufám, že v dalším díle opět přibudou :-)

wooloong
25.08.2020 5 z 5

Vysoká laťka z předchozích případů opět o kousek zvýšena. Krátké kapitoly, sympatičtí uvěřitelní vyšetřovatelé, známá místa především v Praze, smysl pro humor, čtivost a velké překvapení na závěr. Opět super počteníčko. Díky a pište dál.

Brembelik745
18.08.2020 5 z 5

Krátká svižná detektivka. Rychle se čte, není zbytečná omáčka, hlavní vyšetřovatelé jsou velcí sympataci.... Opět stejně napínavá jako předchozí díly.... A závěr jako vždy totální překvapení. Moc dobrá kniha.

Nymfadora.T.
16.08.2020 5 z 5

Další drsná , ale moc dobrá detektivka...jako bonus beru popis známého prostředí, rychlý spád... Miko s Tonym ve vedlejší roli jako vždy jedničky...skvělé...

Blafoun
07.08.2020 5 z 5

Další kriminální příběh z českých luhů a hájů ať už inspirovaný skutečným případem nebo ne, není těžké si představit, že se podobné věci mohou snadno stát a to je děsivé... Skvělá detektivka jako vždy.

viva71
30.06.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem, tuzemské reálie jsou plus pro moji představivost. Zločiny hodně drsné a trošku jsem v závěru postrádala absolutní konec. Nicméně autor nezklamal.

Tevik
08.06.2020 5 z 5

Trochu drsnější detektivka, od autora moje první, ale některé pasáže opravdu drsné. Nicméně se kniha pěkně četla, konec překvapí jako u každé dobré detektivky.