Živý mrtvý a další policejní povídky

Živý mrtvý a další policejní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262040/bmid_zivy-mrtvy-a-dalsi-policejni-povidk-f6o-262040.jpg 4 244 73

Miko Syrový slaví dvě desítky let své policejní kariéry. Tedy slavil by, pokud by zrovna neležel v nemocniční posteli. A tak alespoň vzpomíná na dobráky i nebožáky, kteří prošli jeho detektivním životem. Na jedné straně kolegové, na té druhé zlodějíčci, podvodníci, rabiáti a dokonce vrazi. Julo, jeho první velitel, nenasytná a přesto osamocená Zuzanka, Greg, maličký nácek Patrik, gambler Beny... Ti a mnozí další defilují Mikovi před očima a on si vybavuje příběhy, které s nimi prožil v dobách dávných i těch sotva minulých. V povídkové knize Živý mrtvý vrací Martin Goffa na scénu svého detektiva pražské kriminálky, Mikuláše Syrového.... celý text

cukrovka
09.07.2018 5 z 5

Čtivé zajímavosti z policejní práce českého vyšetřovatele. Povídky jsou vtipné, některé k zamyšlení. Taková jednohubka k relaxaci.

kap66
09.05.2018 5 z 5

Mám ráda policejní povídky a oblíbila jsem si Martina Goffu, takže tato kombinace nemohla v mých očích dopadnout špatně. Nebránila jsem se srovnání s klasiky. Čapka mi připomněla první povídka (jak může být motivace k vraždě relativní) a některé další povídky, které nakonec pravým případem ani nebyly a jejich vyústění bylo humorné. Některé postavy kriminálníků jako by se zase vylouply z Hříšných lidí Jiřího Marka. Autor ale není Čapek/Marek 21. století, je originální, svižný a vtipný (a někdy mile nekorektní - jak osvěžující...).
Pokud se vám líbí jeho série s Mikem Syrovým, přečtěte si.

Missynka
20.04.2018 4 z 5

Já se bavila. Martin Goffa umí. Přece ale jen dávám přednost jednolitému příběhu. :)

brabofka
15.03.2018 3 z 5

Někdy úsměvné, někdy k zamyšlení... Povídky či spíše historky ze života jednoho policajta. Občas mi sice přišlo že mi to časově nezapadá do celé linie knih s Mikem, ale myslím, že u této knížky je to fuk. Občas jsem se přistihla že mi chybí i ty osoby, které v knihách vystupují z Mikova soukromého života. Nicméně kdyby tato kniha nevyšla asi by se nic nestalo :-)

V28
11.03.2018 5 z 5

Tak až na poslední dvě povídky, bych knihu zařadil spíš do kategorie Humor/Literatura česká. Vůbec mi to ale nevadilo, královský jsem se bavil a knihu bych doporučil každému, kdo se rád od srdce zasměje.

hs777
09.03.2018 5 z 5

Překvapivě vydařené, svižné, místy vtipné historky z dlouholeté policejní praxe. Málokdy ohodnotím knihu povídek maximálním počtem hvězdiček, ale tahle si je zaslouží.

Mergirus
24.11.2017 5 z 5

Moc povedeně napsaná kniha povídek, u kterých si odpočinete. Děj odsýpá, žádné dlouhé, rozsáhlé a zbytečné popisy tu nenajdete. Martin Goffa mi stylem psaní trochu připomíná mého oblíbeného spisovatele Roberta B. Parkera. Mohu jej vřele doporučit a těším se na jeho další knihy.

Iki1
13.11.2017 4 z 5

Každá z osmi povídek má švih, je psána moderním jazykem, obsahuje dobré (občas překvapivé) vyvrcholení. Pečlivě přibližuje každodenní práci obyčejného policisty, jeho lavírování na hraně tak, aby dopadení pachatele bylo co nejrychlejší. A na druhé straně šeď papírování, kterou hlavní představitel z pochopitelných důvodů nenávidí. Celkově se jedná o nenáročnou, ovšem dobrou, odpočinkovou četbu.

davidurban1973
21.08.2017 4 z 5

Čtivé, věrohodné a uvěřitelné. Jediná nevýhoda - krátké :)

ferda
13.06.2017 4 z 5

Pěkné čtení k vodě o současných policistech.

vincek1
20.03.2017 4 z 5

Takové počtení o běžné práci policistů.

alzbeta4340
22.02.2017 3 z 5

Kraťoučké povídky, čtenářský zážitek je tedy dost omezen malým rozsahem. Autor evidentně zužitkoval své nápady, které v románech nevyužil. Kdybych od pana Goffy nečetla předcházející knížky, už bych se asi k jeho tvorbě nevrátila, ale naštěstí vím, že to umí líp.

RADOST
02.04.2016 4 z 5

Dobře napsané povídky o neobvyklých vyšetřováních obyčejného českého kriminalisty.

povídky policie

2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  89%Dítě v mlze

Kniha Živý mrtvý a další policejní povídky je v